Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet tejpéppel kezdeni a...

Lehet tejpéppel kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hónapos kortól lehet adni, ez van a dobozán. Nincs benne tej, és hipoallergén (sinlac). Gondoltam megkostoltatnám vele, ha már elmúlt 4 hónapos. Vagy inkább várjak vele?
2013. márc. 9. 04:05
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Én legalább 5 hónapos korig várnék a hozzátáplálással.

És a tejpép szerintem nem a legjobb kezdet a cukor miatt, ami benne van. Érdemesebb ( egészségesebb is sokkal!) gyümölcsökkel, zöldségekkel kezdeni a hozzátáplálást.

A tejpépeket csak azért csinálja a sok gyártó, meg írja rá, hogy 4 hónapos kortól, hogy minél többen, minél hamarabb megvegyék. És ha valaki nem ad ( engem szabályosan lecseszett a védőnő, pedig anatejes tehát kap eleget, mellesleg szakmai szempontból is van közöm az evéshez), nem veszi, akkor érezze magát rossz embernek.

No, de a kérdésre visszatérve, várj még picit, inkább gyümölccsel kezd, a tejpépet ( meg hiába van rajta, hogy 4 hótól) inkább csak 7-8 hósan add neki

2013. márc. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha szoptatsz és van elég tejed, szerintem várj egy kicsit még, és én sem kezdeném tejpéppel, hanem a szokásos alma, krumpli stb.-vel
2013. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyümölccsel kezd a hozzátáplálást mindenképp. Ha szopik rendesen, vagy eszik megfelelő mennyiségű tápszert, akkor a tejpép elhanyagolható, az se baj, ha egyáltalán nem eszik tejpépet.
2013. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Sinlacban nincs cukor. Ha nincs különösebb indokod, ne add. Én ezzel kezdtem a hozzátáplálást, 10 nappal a 6 hós kora előtt, mert kevés volt a tejem tápanyagtartalma és a 8 evés minimum volt egy éjjel. Nagyon bevált, a kedvence azóta is. És jobban is alszik tőle.
2013. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes a babád, sztem várd meg a 6 hós kort.

Ha tápszeres, mehet a tejpép.

Én 6 hós kora után adtam neki tejpépet, kb 2 hétig csak azt evett anyatejen kívül, utána kezdtük a zöldség-gyümi korszakot.

2013. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nagyon szívesen várnék vele, akár 8 hónapos koráig, de sajna vissza kell mennem dolgozni, amikor a gyerek fél éves, és 4 hónaposan gyümiket még nem lehet adni, úgy tudom, bár lehet, hogy rosszul informáltak. Azért szeretném kezdeni a hozzátáplálást, hogy a nagyi könnyebben boldoguljon, mert most úgy van, hogy előre lefejek 2-3 adagot, ha el kell mennem ügyet intézni (ilyen idióta főnököm van), és ez megterhelő nekem is, meg a baba se nagyon szereti a cumisüveget, sztrájkol (hála az égnek). Szóval a nagyinak sok baja van a cumisüveggel így. De rendben, akkor megpróbálom rábeszélni a főnököm, hogy adjon még egy kis időt. Tápszert nagyon nem szeretnék adni a babámnak. Igaz, hogy van itthon, végszükség esetére, de nagyon ellenezzük.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Jó babázást nektek! :)

2013. márc. 11. 03:50
 7/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól kaphat almát, őszibarackot meg talán meggyet.Persze először a levét...én adok neki,most 4 hónapos és egy hetes :) kóstolgat.Pont ma írt a doki fel tejpépet,mert este már tápszerezzük és így ha tejpépet kap uzsira,talán meg tudom szoptatni este :)
2013. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!