Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy laktózérzékeny a...

Lehet, hogy laktózérzékeny a babám? Vagy ez más lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 hónapos a babám és egyszer adtam Neki tejpépet,amitől nagyon apró testszínű pöttyei lettek az arcán,többet nem adtam.Aztán adtam neki túrós babajoghurtot,amitől szinén ez történt(tegnap megint megpróbáltam) most nem jött elő pötty. Viszont már kap sima natúr joghurtot és sajtos és semmi probléma vele. Ha laktózérzékeny lenne akkor is jönnének a pötyik nem?
2013. márc. 13. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert épp a savanyított tejtermékekben és a kemény sajtokban a laktóz már átalakult, és sokkal kevesebb van benne belőle. Én is laktózérzékeny vagyok, és joghurtot, kefírt, sajtot ehetek. Sajnos, ettől a babád lehet laktózérzékeny.

Viszont eddig is fogyasztott tejet, anyatejet vagy tápszert, attól nem volt semmi baja?

Enyém örökölte a laktózérzékenységemet, és a tejitaltól is állandó hasmenése volt...

2013. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
A laktózérzékenység inkább hasmenésben, durva esetben véres székletben nyilvánul meg. És ha laktózérzékeny akkor az anyatejre és érzékeny lett volna ha te tejterméket fogyasztasz, illetve a legtöbb tápszerre is. Szerintem csak valamelyik egyéb anyagra lehet picit érzékeny, de valószínűleg ki fogja nőni, próbáld meg 1-2 hét múlva újra.
2013. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
még mindig szopizik és semmi,probléma nem volt 11 hónap alatt,pedig sokszor ittam tejet is.Tápszert kap HA-s tápszert,de csak azért azt,mert a doki mindenkinek azt írja 1 éves koráig. Meg nekem az a fura,hogy a babajoghurttól lettek pöttyei a sima joghurttól meg semmi. Pedig múltkor megevett egy egész danone joghurtot...
2013. márc. 13. 14:58
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon aggódom. :( Egyébként tegnap ismét próbáltam ezt a nestlé babajoghurtot és mára nem lettek pöttyei,pedig 2 héte még igen.... szerintetek?
2013. márc. 13. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!