Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Almalé után miért bukja ki a...

Almalé után miért bukja ki a tápszert a babám?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a hozzátáplálást 3 napja. Alma levével próbálkozunk, kap néhány kanállal, nem ízlik neki, utána eszi egy ideig a tápszert, aztán visszabukja. Amikor nem kap almát, csak a tápszert, nem bukik soha... Mi lehet a baj? 4 hónapos múlt a babám
2013. márc. 13. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alma igen savas gyümölcs, és a savat nehezen bontják le a babák, és még a gyomrot is roncsolja egy ilyen picinél.

Ezért külföldön nem ajánlják csak a 6-ik hónaptól a gyümölcsöt, ha már az ebéd ki van zöldséggel váltva.


Adjál répa levet, vagy föt répát neki. Elöször talán legegyszerübb ha pl hipp kisüveges répa pürét veszel, ebböl adsz 1-1 kanállal. majd fözöl egy répát neki és ezt pürésíted le. Majd köv héten paszternákaot, aztán sütötököt, krumplit, és így tovább.

2013. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az almát 2 étkezés között kell adni, nem a tápszerrel. Ha nem bírja a gyomra, akkor kipróbálhatod a bolti üveges bébiitalt, az sokkal finomabb és ha úgy vesszük jobban megéri, mert én pl 1 kg almából tudok egy olyan üvegnyit kinyerni, és az alma kilója itt 400 Ft körül van, a bébiital meg 300. Ha nem jön be neki az alma, próbálj mást, pl barackot. Az nem olyan savas. Ha kiköpi az nem azt jelenti, hogy nem ízlik neki, hanem még nem tud enni, így azt is szopni szeretné, ezért kinyomja a nyelvével.
2013. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az almalétől az én fiam is kibukta a tápszert...

azóta nem is adok neki valószínű nem bírja még a pici gyomra

2013. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom holnap a barackot. Illetve ma még egyszer az almát, de nem közvetlenül etetés előtt, szerintem úgy talán nem bukná ki. Elfogadja kanállal, nem mindig köpi azonnal vissza. Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 13. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld meg a sütőtök levet, azt az enyéim imádták. Pedig olyan büdös, mint az állat. :) De jó, mert abból van sok pép is, a lányom azt ette meg legelőször. Mondjuk a barack is bejött neki bár mivel én azt almának néztem véletlenül, elsőre odaadtam neki egy egész üvegnyit, de nem lett baja. :)
2013. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem érezném jól magam, ha almalé után tejet kéne innom. :)
2013. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!