Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzt költesz babádra...

Mennyi pénzt költesz babádra havonta az első két évben?

Figyelt kérdés
Reális,ha kb. havi 25ezer forinttal számolok? Ebbe a nagyobb dolgok,autósülés,etetőszék és minden ilyen nem számít bele,csak a havi költségek,kozmetikai szerek,hami,pelenka,ruházat.
2013. márc. 14. 09:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

A fele összeg is bőven elég az étkezést leszámítva (azt még nem tudom mennyiből jön ki)!!


1 csomag popsitörlő 2 hétre elég, így az csak 600ft/hónap, vagy kevesebb, ha épp akciós.

Pelenkát mindig vagy akciósan, vagy kuponnal veszek, Pampers, Rossmannos, Lidl-s, így max. 40ft/db.

Fürdető, krém a gyógyszertári.

Fogzásra homeós kamillás bogyót vettem, az is 800ft alatt van.

Ruhát használtan szerzek turkálóból, pár 100ft darabja.

Anyatejes, így ezzel még nincs gond, az még plusz kiadás lesz, ha már hozzátáplálom.

2013. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológus 15.000.-

Dévény torna. 12.000.-

Pelenka éjszakára. 5.000.-

Pelenka nappalra. 3.500.-

Fogzásra 10.000 körül

Babakaja. 5.000 -10.000.-

Tápszer 8.000.-

Pép 500.-

Babavíz. 5.000-10.000.-


Hát nálunk kb. ennyi havonta,ezt szerintem előre nem tudod kiszámolni,hogy mennyibe van egy kisbaba havonta,míg meg nem születik,én sem ennyire számítottam :-)

2013. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A fogzásra mi kerül 10000ft-ba?

Babavíz pl .felesleges. Csapvizet elég forralni.

2013. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Leírom neked,hogy mi kerül kb 10.000 Ft-ba:

Osanit havi 2 db 5.000.-

Dentinox. 2 db 3.000.-

Viburcol kúp ez elég másfél hónapig kb. 2.000.-


Én babavizet adok neki,szerintem mindenki döntse el maga,hogy forralja vagy megveszi. Én inkább megveszem.

2013. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Az én babám 13 hónapos és én sajnos nem jövök ki ennyiből, de ha csak ennyid van rá, akkor meg lehet oldani, sztem. Biztosan sokan vannak, akik nem engedhetik meg maguknak a drágább pelenkát, popsitörlőt, babakaját.

A www.pelenka.com oldalon nézz körül, nagyon kedvező áron találsz pelust, popsitörlőt, és egyéb babaápolási termékeket, ruhákat, játékokat és még sok minden mást.

Ruhát egyébként érdemes használtan venni, a HÁDA üzletekben biztosan találsz babaholmikat de pl. a fővárosban van kifejezetten HÁDA gyerekruha üzlet is. És persze megéri nézegetni a vaterát, jófogást, mert ott mindig van fönt jó áron gyakorlatilag minden. Én már adtam el ott pelenkát, ruhát, cipőt, babapihenőt, babahordozót, hordozókendőt - és vettem ruhát, cipőt, gyerekülést, játékot. Szóval ha az ember leleményes, megtalálja a kedvező lehetőségeket. :)

2013. márc. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Leírom neked,hogy mi kerül kb 10.000 Ft-ba:

Osanit havi 2 db 5.000.-

Dentinox. 2 db 3.000.-

Viburcol kúp ez elég másfél hónapig kb. 2.000.- "



Igen ám, csak a kérdező arra kíváncsi, HAVONTA mennyit költesz a babára, nem pedig az összes időre, míg fogzik.

2013. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

Egyénfüggő. Nekünk pl. sosem sírt, amikor jöttek a fogai. Lassan 2 éves és ismeretlen a fogzás mint probléma. Többet aludt, innen tudtuk, hogy ki fog bújni egy fog. Ilyen is van. Úgyhogy fogzás költségei: 0 Ft is lehet.:)

Popsitörlőnek nem dőltünk be, helyette Vileda szivacs, szappan, forró víz. Fillérek. Ruhát újat is szoktam neki venni, de valóban néhány száz forintért gyönyörű használtruhákat lehet kapni. Mi különféle kenceficéket sem használunk, babaszappan, víz, babasampon és fogkrém az összkelléke. Egészséges bőrű és minden téren egészséges gyerek. Azt gondolom, a legnagyobb szemétség a bababiznisz. Azaz elhitetik az emberrel, hogy minden marhaság létszükséglet. Bébiételt is lehet venni méregdrágán, de nem jobb megfőzni? Fillérekbe kerül, egészséges, az van benne, amit beleteszel :) Pelenkából pedig 38Ft/db áron vásárolunk nagykerben.

Mivel a miénk hamar tápszeres lett, s abból a legjobbnak véltet vettük neki, az tényleg drága, de már tejpépet nem gyakran vettünk, azt elkészítettük (rizs, tej/tápszer), ugyanolyan lett.

Pontos összeget nem tudok írni, de 25 ezer Ft nem hogy elég egy hónapban, de rengeteg is. És írom ezt úgy, hogy bőven meg tudunk venni neki bármit, hála Istennek nincs ilyen problémánk. Csak nem szeretem a pazarlást.

2013. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!