Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Saul névről?...

Mit gondoltok a Saul névről? Tényleg annyira gáz? Nekem most meggyőződésem hogy csak Saul lehet, de férj hallani sem akar róla, és sokan nem is hallották még. Szóval, mi a benyomás erről a névről első hallásra?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem tetszik, de a névtől függetlenül szerintem nagyon nagy szemétség olyan nevet adni a gyereknek, amiről valamelyik fél hallani sem akar.
2013. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Az ellensegemnek se kivannam hogy ilyen nevvel kelljen elnie. Szerintem engedd ezt el.
2013. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon ronda.
2013. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bibliai név, Saul volt aki kergette a keresztényeket, de végül megtért , és Szent Pál-ként élt tovább..én tudnék szebb nevet is adni fiú gyermekemnek,pl.Benjamin, Dávid,stb..ha bibliai nevet szeretnél..
2013. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a Saul is ugyanolyan kategória, mint a Mózes, Jézus stb. Itt Magyarországon egyszerűen fura és igen, talán picit nevetséges is. Egyébként érdekes, hogy külföldön a Moses, Jesus vagy akár Zeus nevek teljesen elfogadottak. Itthon fura.
2013. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem ragaszkodunk a Bibliai nevekhez, de fogalmunk sincs hogy mi legyen, szerintünk sokkal több a szebb lánynév, két lányunk van, és rakás lánynevünk volt, a Villő volt a nyerő. Sem a magyar, sem másfajta kritérium nincsen. Nézegettem a jelentéseket a neveknek, és Saul jelentése, a kért, várt, kiesdeklett. Megvolt egy nevünk már a Milos, de egyszer csak belém hasított hogy a várt lehet az én babám neve. Természetesen nem adom ha férjem nem egyezik bele, ő is hallani fogja ha kérdezik tőle,nem is írtam ilyet, kedves válaszoló. Én nézegetem a neveket, ő meg mondja a véleményt. Nagyon nincs olyan név ami hallatán azt mondom ez az! Persze a Saulon kívül. Mondjatok neveket, ha gondoljátok, hátha... Köszi az eddigi véleményeket!
2013. febr. 28. 18:02
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia!Sztem nem olyan rossz ez a név.De ha a férjednek nem tetszik akkor olyat kell kitalálni ami mindkettőtöknek megfelel.

Pl:Zente,Ádám,Dániel,Máté,Dominik,Gábor,Márk,Rajmund,Zsombor

2013. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

17:57-nek


Ismerek én is Mózest, Noét, valahogy nekem nem furák azok sem, talán ezért is tetszik a Saul. Bibliai nevek közül, a Sámson, Illés, Ádám tetszik, de Ádám kizárva, mert minden 3 fiú lassan Ádám vagy Dávid. Ugyanezen okokból, a Balázs, Máté, is, pedig nagyon tetszettek. Ábel is tetszett, a Gábor is, de kiráz a hideg ha Gabizzák, Gabikázzák! Kicsit válogatós vagyok nem:-)

2013. febr. 28. 18:22
 9/18 A kérdező kommentje:

Vivien08-nak


A Zente nekünk is megfordult a fejünkben, de mindig a néhai Taki bácsi jut róla eszünkbe, tudom ő th-val írta, de akkor is.

2013. febr. 28. 18:35
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vezetéknevekkel nem hangzik jól a Saul. Ahogy nem adnék tipikus cigány nevet a gyerekemnek, úgy nem adnék zsidót sem, pont azért, nehogy kikezdjék. A mai politikai viszonoykat tekintve nem célszerű ilyen nevet adni.

Attól meg a víz leverne, ha a bölcsiben/oviban/iskolában Saulkáznák. Mert az egy dolog, h te nem szeretnéd becézni, de fogják. Ismerősöm fia Hunor. Ők maguk kezdték el Hunorkázni, holott ragaszkodtak hozzá, h ne lehessen becézni a nevét.

2013. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!