Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan 1,5 éves kisgyer...

Van még olyan 1,5 éves kisgyerek, aki minden alkalommal sírva ébred?

Figyelt kérdés
A kisfiam velünk alszik. Elaltatás csak cicivel megy, egyszerűen nem alszik el másképp, pedig próbáltam, de annyira kiborult rajta, hogy félóra után feladtam. Éjjel is többször ébred és sír, ha ne szoptatom meg rögtön. Ha felébred és nem vagyok mellette (reggel, vagy a déli alvás után), szintén borzasztóan sír. Pontosabban inkább ordít, de sokszor a könnye is folyik. Miért? Ez még mindig a szeparációs szorongás? Mikor ébred végre már jókedvűen föl? És mikor alussza így át az éjszakát?
2009. szept. 14. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
másfél éves az én fiam is, igaz kulon alszik, de még mindig felébred éjszaka tápszerért (ha minden OK, rogton vissza is alszik). Nálunk a reggeli ébredéssel nincs gond, de már vagy 1 hete szornyen sír a délutáni alvásbol ébredve...remélem elmulik hamar. ilyenkor magamhoz olelem, sot kivánja is vagy beleul az olembe és hozzámbujva pihen tovább picit...foleg olyankor van, ha nem azért ébred, mert kialudta magát, hanem más baja is van (éhes már, szomjas, tele pelus stb) és ezektol nem tud pihenni.
2009. szept. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kisfiam.Minden délután sírva ébred,reggel nem ,ez mindig így is volt.

Éjjel is fönt van többször,szopi aztán alvás tovább.

Nekem egy kicsit meglepetés gyerek,a testvérei jó alvók .

Azért biztos fog változni ahogy nő.

2009. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

16 hós fiamnál én is azt veszem észre, hogy akkor sír, ha nem aludta ki magát. Ő is szopizik még, este külön alszik el, ám éjjel amikor felébred magunk közé vesszük és cicivel alszik vissza. A délutáni alvásakor, ha sírva ébred bebújunk együtt a nagyágyba, cici és még visszaalszik kicsit.

Örülök, hogy rajtam kívül is van még olyan, aki szoptat még éjjel - azt hittem csak mi vagyunk ezzel így :-)

2009. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, most megnyugodtam, hogy ez szokványos dolog!

Akkor ezek szerint nem vagyunk egyedül :-)

Én azt hittem, hogy egy ilyen idős kisgyerek már nem szokott sírva ébredni. Most, hogy írtátok, tényleg akkor sír gyakrabban az ébredéskor, ha nem aludta ki magát. Csak sajnos ez mostanában sokszor fordult elő, mert délután már csak feleannyit alszik, mint egy hónapja. Cicivel még mindig meg tudom nyugtatni, csak hát néha már nekem is fáj, hogy bánatában jó erősen harapdál.

Nem tudjátok, vajon mikorra növik ezt ki?

2009. szept. 15. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is akkor ébred sírva, ha nem aludt eleget.

ilyenkor cumi és kimegyek, hátha visszalaszik. ez többnyire bejön

bár külön alszik

2009. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden gyerek künönböző.Remélem az enyém 2 éves korára kinövi,ha pedig nem akkor kénytelen vagyok még várni.Ez van.
2009. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!