Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti fel bírjátok emelni egyedül...

Ti fel bírjátok emelni egyedül a gyereket babakocsistól a járművekre? Én nem, pedig direkt könnyű sportkocsit vettem?

Figyelt kérdés

Én olyan bénának érzem magam mikor látom a sok kismamát, hogy csak úgy zutty, felemeli a gyereket kocsistól, én meg vagy anyukámmal megyek ha buszozunk, vagy alacsony padlóssal. Persze segítenek, de akkor is.

Aluljárókban a lépcsőn simán föl-le viszem, azzal semmi probléma, de a busz magas lépcsőjén nem tudom föltenni :(.

Szerencsére ritkán tömegközlekedünk, de azért mégis.


2013. márc. 14. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vagy a gyerek nagy vagy a kocsi nehéz.

Sajna sokszor csak a váz vagy az ülés kilóját írják és mikor a váz magában 12 kiló az ülés még 4-5 kg plusszban akkor már egy iszonyat nehéz kocs lesz.

Kitartás nem sokára lecserélheted könnyü kocsira és akkor egyszerübb lesz.

2013. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Felbírtam, de nehezen és persze mindig elakadt valahol. Mi mindig Mei-tai-al tömegközlekedtünk, felszabadító érzés volt :)..sajnos már kinőtte, mert 15 kiló.
2013. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát, nekem hamar jött a második, és még terhesen is emelgetnem kellett a babakocsis 1,5 évest a buszra.


Talán rossz a technikád, vagy a kocsi kialakítása nem megfelelő az emelgetéshez...

2013. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémád, én nem is tömegközlekedek a babával pont ezért! Ami kell hétközbe, azt sétálva bejárjuk, a nagyobb dolgokat meg hétvégén autóval...egyszer tömegközlekedtem idáig babakocsival, de akkor a férjem is velünk volt és közösen emelgettük amikor kellett!

Persze meg lehet csinálni, csak szenvedés ezerrel, dög nehéz, fenn akadsz vele, szívességet kell kérni idegenektől és még a közlekedést is fennakasztod! Én az ilyen szitukat inkább kerülöm és megoldom máshogy. És mi is még egy könnyű babakocsival vagyunk, könnyű babával (7kg).

2013. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anyács ***** válasza:
Magas lépcsős konzerves buszra esélytelen ,hogy fel tudjam rakni! Úgy időzitek általában, hogy alacsony padlós legyen, amit elérünk, amúgy sem megyünk nagy távokat busszal!
2013. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor most megnyugodtam :). A gyerek 11,5 kg (16 hónapos), a babakocsi elvileg 6.4 kg, szóval egyik sem olyan nehéz.

Ilyen kocsink van:

[link]

ennél könnyebbet sehol nem találtam.

Én is próbálom a gyerek nélkül elintézni a vásárlást, vagy a férjemre bízom, vagy hét végén kocsival megyünk, csak mi a város szélén lakunk, és csak busszal tudunk "civilizált" helyre menni. Amúgy van egy másik terep babakocsink is, amivel itt a környéken közlekedünk, ezt direkt buszozni vettem, de még ezzel sem könnyű :(.

2013. márc. 14. 12:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Én elég erős és sportos vagyok, de bizony főleg a téli időszakban rajtam is kifog a dolog. Meg kell, hogy mondja, borzasztóan dühít, mert ez az egyik legmegalázóbb dolog, amit az anyákkal, mozgássérültekkel tettek! Az, hogy rá vagy utalva egy másik utasra, járókelőre. Ha nincsen szerencsém, akkor délelőtt a villamos "mamajárat", senki nem tud segíteni emelni, én meg szobrozhatok a megállóban.

Aluljárót már meg sem próbálom. Nem vagyok híve, de kénytelen vagyok mindenhova autóval menni a gyerkőccel ezért, ahol nincs alacsonypadlós. Apropó, alacsonypadló! Be tud úgy állni a sofőr, hogy a járdáig van még kb 1 méter, így nem tudom letolni a babakocsit és emelnem kell.

2013. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, a legszebb, hogy a mi járatunkon csak "elsőajtós felszállás" van, tehát csak ott lehet felszállni, mert be kell mutatni a jegyet, bérletet.

Majdnem mindig mikor nem a végállomáson szálltunk fel, a sofőr ki se nyitotta a középső ajtót, hiába álltam ott és jeleztem, minden esetben anyukámnak kellett szólni az első ajtónál, hogy nyissa ki. Ha egyedül lettem volna, akkor vagy egyedül hagyom addig a gyereket és felszállok az első ajtón és szólok, hogy nyissa ki a középsőt, vagy simán elhúz anélkül, hogy kinyitná. Így általában a végállomáson szállunk fel és le is, akkor is, ha egy másik megálló közelebb esik.

2013. márc. 14. 13:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is szenvedek ezzel, igyekszem megnézni a menetrendet, hogy mikor van alacsonypadlós járat, persze ez sincs mindig betartva. Csepelen lakom, a város felé Hévvel tudnék menni, hát oda totál esélytelen, hogy felrakjam, mert nagyon magas én amúgy is alacsony vagyok, meg sajna elég kövér is. A régi típusú buszokra szintén nem merek felszállni, mert egyszer már majdnem leestem kocsival együtt. Az újabb nem alacsonypadlós buszokra, ha nehezen is felrakom. Nem éppen "anya-barát" a tömegközlekedés. Ja, és sokszor férfiak simán elnézik, ahogy küszködök és volt olyan is, hogy másik gyerekes család teljesen elfoglalta a babakocsihelyet, ahelyett, hogy a másik gyerekkel (már nem babakocsis) az egyik szülő elült volna, ott terpeszkedtek én meg az ajtóban álltam a kocsival. Vagy nők is simán álltak tovább a babakocsihelyen és egy tapodtat sem mozdultak, mi meg ott küzdöttünk a férjemmel. Bocs, hogy kicsit eltértem a tárgytól.
2013. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: "Ja, és sokszor férfiak simán elnézik, ahogy küszködök és volt olyan is, hogy másik gyerekes család teljesen elfoglalta a babakocsihelyet, "


Villamos végállomás, babakocsiban a 6 hónapos, mellettem a 2 éves. Felraktam a 2 évest a villamosra, épp fordultam vissza a babakocsiért, amikor elkezdett csengetni a villamos. Felraktam a kocsit, erre az ott álló pasi elkezdett röhögni, hogy hihihi, majdnem lemaradt. Hát nagyon vicces volt!


A másik a barátnőmmel volt, a 105-ös buszon két hely van babakocsiknak + lehajtható ülések. Barátnőm felszállt nagy pocakkal + babakocsival. Már ott volt egy babakocsi, az anyuka meg üldögélt az egyik ülésen. A barátnőm megkérte, hogy az ő babakocsiját is betolhassa, elvégre mégsem állhat az ajtó közepén akadályozva a le és felszállást. Erre az anyuka elkezdett pofákat vágni és beszólt, hogy olyan jól ült...

2013. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!