Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti fel bírjátok emelni egyedül...

Ti fel bírjátok emelni egyedül a gyereket babakocsistól a járművekre? Én nem, pedig direkt könnyű sportkocsit vettem?

Figyelt kérdés

Én olyan bénának érzem magam mikor látom a sok kismamát, hogy csak úgy zutty, felemeli a gyereket kocsistól, én meg vagy anyukámmal megyek ha buszozunk, vagy alacsony padlóssal. Persze segítenek, de akkor is.

Aluljárókban a lépcsőn simán föl-le viszem, azzal semmi probléma, de a busz magas lépcsőjén nem tudom föltenni :(.

Szerencsére ritkán tömegközlekedünk, de azért mégis.


2013. márc. 14. 12:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja, a legjobb. Akkor még csak a két nagyobb volt meg nekem és a barátnőmnek is. Egyik délelőtt felszálltunk ketten a buszra, ami szinte üres volt. Mind a kettőnk babakocsival volt, és szerettük volna betolni a babakocsiknak fenntartott helyre a kocsikat, de egy fiatal lány állt ott. Semmi gond, előfordul hogy az ember nem kapcsol, a barátnőm tényleg szépen szólt neki, hogy engedjen oda minket különben az ajtóban zavarunk másokat. Tényleg volt hely, akár le is ülhetett volna, de nekünk nagyon nem mindegy, hogy keresztbe állunk-e az ajtóban. Erre nekiállt hangosan puffogni, hogy ha neki gyereke lesz, azzal nem száll majd buszra (ja, mert a szülészeten egyből átnyújtják a kocsikulcsot)
2013. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én fel bírom emelni, a kislányom 11 kg, a babakocsi azt hiszem 5-6 kg körül van, hozzáteszem hogy direkt azért vettem, hogy legyen mivel tömegközlekedni, és van még egy terepkocsink is.

Azért alacsonypadlóssal sokkal könnyebb...igazából ennek a kocsinak (mamas and papas pippi azt hiszem) jó a fogása, volt olyan babakocsi amit nem lehetett ilyen könnyen egyedül felemelni. Én is utálok arra számítani, hogy majdcsak segít valaki, pedig mindig akadnak rendes emberek de én szeretem egyedül megoldani.

2013. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hihi, kicsi a világ, kedves 9., én is csepeli vagyok :). A 152-es busszal szoktunk néha közlekedni, az az első ajtón felszállós.

Az nekem is a kedvencem, amikor elfoglalják a babakocsi helyet. Úgy is jártam már, hogy mire kinyitották nekem a középső ajtót, addigra a sok idős néni leült oda a lehajtható ülésekre. Az olyan busz volt, hogy a jobb oldalon volt a babakocsis hely, két két személyes lehajtható ülés, és mondanom sem kell, hogy négyen (ismerték egymást) egyből betelepedtek. Közben még szinte üres volt a busz, de az volt az első amit megrohamoztak.

Mi meg tök útban voltunk a kocsival, azért nagy nehezen el tudtak férni tőlünk, de "nagyanyáink" abszolút nem vették a lapot, én meg nem mertem őket felállítani, főleg, hogy addigra már a többi ülést is elfoglalták, és akkor állniuk kellett volna.

Most már a másik fajta jár ahol pont az ajtóval szemben van a babakocsis, ezt valahogy jobban szeretem. Én mindig azonnal felállok, ha felszáll még egy babakocsi, hogy be tudja oda tolni.

Ja, a hévre én valahogy könnyebben fel tudom tenni, mert igaz, hogy magas, de nem kell vele fellépnem a lépcsőn csak feltenni és utána mászni. Persze azt is inkább anyukámmal szoktam megoldani, de néha mondom, hogy ne segítsen, hogy kipróbáljam, hogy megy-e egyedül :).

A pasikról meg ne is beszéljünk... :(.

Bár nekem nagyrészt jó tapasztalataim vannak, az esetek 80-90%-ában felajánlanak segítséget, de pl. az aluljáró lépcsőn inkább le szoktam vinni egyedül, mert nekem az úgy könnyebb.

2013. márc. 15. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!