Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyedül volnék ezzel a felfogá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül volnék ezzel a felfogással? Avagy könnyű út vs. Helyes út (? )

Figyelt kérdés

Csak érdeklődök. Nézem itt az embereket szerteszét, és olyanokat látok, hogy ha már külsőleg tetszenek egymásnak, beszélnek két mondatot, és akkor már "járnak". Lényegében vadidegenekkel. Ugyanezt mesélik a bulikról is, ott már azért tapogatják is egymást a vadidegenek. Na meg többet is... De miért jó ez nekik? Hogy lehet ezt ennnnyire felelőtlenül csinálni ezt? Aztán meg panaszkodnak, hogy őket mennyire átverték... Erre szokott jönni a kiélés, meg az élj-a-mának-szöveg. Aki "ki akarja magát élni", az elfogadja azt, hogy amint dolgozni kezd, az élete egy monoton robottá változik, ahol élvezetnek helye nincs. Az élj-a-mánakra pedig az szokott az egyik fő ellenérv lenni, hogy "mert mi van ha ez az utolsó napod". Naja, csakhogy

1. ez az esetek csekély hányadában szokott előfordulni, szerintem minden olvasó megérte már sokszor a holnapot,

2. ha meghalok, akkor vagy a mennyországba kerülök, ahol minden szép és jó, vagy reinkarnálódok, ahol újra próbálkozhatok, vagy egyszerűen megszűnik létezni a tudatom, és nincs mivel megbánnom semmit. (vagy a pokolra jutok, de ez most lényegtelen:D)

3. ha felélem most az összes tartalékom, nem jut holnapra, ami meg akkor lesz a ma, és mehet a monoton robot... mert egyszer minden elmúlik...


Én egyszerűen egy stabil, biztos hátteret szeretnék, emberileg is, nem kell felpróbálni a fél várost, hogy boldog lehessek, mindössze elegendő egyetlen ember, akire életem végig számíthatok és viszont. És nem kell még szépnek (mármint olyan menő társadalmilag szépnek) sem lennie, elég ha én annak látom, és ha a belsője olyan, akkor annak fogom látni. Mert erősen befolyásol a belső a külsőre. Egyedül volnék ezzel? Vagy már csak felelőtlen, mindentkikellpróbálnimermegtehessük-típusúnak szabad lenni?


Na, ez meg a másik, hogy miért próbálnak ki akármit... Nem, nem azért, mert érdekli őket... hanem csak azért, mert MEGTEHETIK! Mit számít az, hogy mi az a dolog, csináljuk meg, csak a megcsinálás ténye miatt. És hogy abból mi lesz? Nem mindegy, úgyis csak a most számít... De még az ilyen ún. "jó" emberek is tele vannak efféle logikátlanságokkal. Hiába hirdetik ők is, hogy márpedig a jó kell, az elvek, a tartás, meg az egzisztencia, ugyanúgy csinálják a hülyeségeket, generálnak maguknak problémákat... ha már saját magáról van szó, nehéz okosnak lenni az embernek, és inkább rámegy a könnyebbik útra... nagyon kevés embert láttam már, akik képesek kitartani az elveik mellett, és őszintén hiszik, hogy ezzel az énféle világképpel boldogak lehetnek, és tesznek is érte... a többség, ha jön egy nehéz helyzet, elmenekül bele a csordába, netán megpróbálja elfedni a problémát, hátha ha nem beszélünk róla, eltűnik magától... és é vagyok kinézve, mert szembenézek a bajokkal, és frontálisan megpróbálom megoldani őket, még ha akkor fáj is, azért, hogy utána több ideig jobb lehessen... Miért van ez?


(jó, lehet néha hülyén fogalmazok, alapvetően reálos vagyok, az irodalmiság messze áll tőlem, nézzétek el. Ha meg valamit kihagytam, amit nem akartam, azt még kommentben hozzáteszem ^^)


2010. máj. 13. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis szösszenetet írtál :D


(Nem) mellesleg sajnos teljesen igazad van. Nem tudsz mit tenni ellene, és kívánom, hogy maradj is ilyen tisztességes ember. A meglátásaid nagyon helytállóak, és igazad van, de hát nincs mit tenni :S :(

2010. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból azt szűrtem le,hogy srác vagy.Én ugyanígy gondolkodom,mint TE,csak nőben.S azzal a különbséggel,hogy én már megtaláltam azt,akit Igazinak vélek.Fiatal vagyok,de már olyan dolgokat teremtettünk meg magunknak a párommal egzisztenciálisan,amiről más még 30 évesen is álmodozik csak.Ezt nem nagyképűségből,vagy dicsekvésből mondom/írom,csak mesélem Neked.

Az emberek nagy része pedig lenéz.Úgy értem,a korosztályom nagy része.Flegmán húzza a száját,és azt sugallja:kellett ez Neked!Egy igavonó baromnak állítanak be, a páromat egy papucsnak,az életstílusunkat nyárspolgárinak.Pedig nekünk így a jó.Mi így érezzük jól magunkat,mert mi ezt az életformát választottuk.

bezzeg mások!Tudod,ők megtehetik.Flegmák,nagyképűek,és egyetlen életcéljuk,hogy a Jägert vedeljék hétvégén,és öt percig fogják egymás kezét a diszkóban.Jövő héten már másét kell,mert ők tudnak élni.Vagy csak elb@sszák valahol,persze szerintük nem.Kizárólag az ő életszemléletük a helyes.Aki beszól nekik,annak a torkának szöknek,de ők fikázhatnak másokat.Ők a valakik.

Értem,mit akartál megfogalmazni.Hidd el,meg fogod találni azt a nőt,akivel egy rugóra jár az agyatok!Bár sokan fintorogva fogják nézni,ahogy egy szál rózsát szorongat,vagy ahogy képesek vagytok évekig kézenfogva járni,vagy egymás ölébe ülni ugyanazzal a szeretettel,de a fontos az,hogy Te jól érezd magad.Hosszú távon,ne csak itt és most.Hogy ne 40 évesen kelljen rájönnöd,hogy valahol elrontottad az életed.

2010. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ritka egy emberi lény vagy. Kár, hogy egyre kevesebb lesz az ilyenből.

18/l

2010. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat eme helyen, ahol a cikiség létkérdés :D


22:13 : Igen, ezt is szoktam hallani, de nem értek veled egyet. De igenis tudunk ezen változtatni! Jó, legalábbis megpróbálhatjuk, többet érünk el vele, mintha még azt sem. Ha egy embert sikerül "megtéríteni" már az jó, vagy a gyermekeinket erre nevelni mégjobb. Nem az egész világot kell, csak a mi kis saját részünket benne. A hóhér is csak gyerekfejjel kezdi (:


22:17 : Igen, eltaláltad, és ráadásul (ha ez számít valamit) 18 éves, még középsulis, célban az egyetem. Te is jó dolgokat írtál ám nagyon,mint például a kizárólagosság a "többiek" részéről, ezt is nagyon tapasztalom. És szabad megkérdeznem hány éves vagy, és mik azok a dolgok, amiket megteremtettetek magatoknak? (: Nem muszáj nyilvánosan vagy egyáltalán válaszolni, ha nincs kedved :D


22:17 Vol.2 : Sajnos tényleg már ritkaságnak tartom magam :( (pedig nem vagyok egoista meg beképzelt, hanem inkább sőt...). De ha nincs elég, akkor csináljunk! :D Mint fentebb írtam, a legjobb módszer, ha majdani gyermekeinket is e szellemben neveljük. Mert nem halat kell nekik adni, hanem horgászni tanítani... Ugyan én sem kaptam szerintem valami egetverően példás nevelést, de a gondolkodás képességét igen, és ezzel fel tudok építeni akár bármit.

2010. máj. 13. 22:32
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Nincs könnyű vagy helyes.Amit annak érzek,a szerint cselekszem.A bulis csajózó korszakra meg senki nem vett rá.Kinéztem a csajt és még aznap meg akartam kapni ennyi,ez nem divat kérdése.

Ez a túlvilági dolog meg?A Egyiptomiak 3000 évig bohóckodtak a sokistenhitükkel.A kereszténységben szerinted hány év van még?

A csordaösztön dolgot jól látod.Meg a felelőség fel nem vállalását-számomra ez a legidegesítőbb-.Egyébként honnan vagy kinézve és miért?

2010. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jó, jogos, a könnyű utas dolgot nem az életstílusra értettem, mindenki úgy legyen boldog, ahogy neki tetszik, csak legalább legyen tisztában vele, miből is áll az. (pl. ne csodálkozzon, ha megbízik az ismeretlenekben, azok közül többen is át fogják verni így vagy úgy)(és persze ne ártson másoknak vele)

A túlvilági dologgal is cáfolok :D Ateista vagyok, én a tudatmegsemmisüléses-verziót hiszem.

Kinézve pedig a saját barátaim közül vagyok... mert sok köztük az említett problémakerülő, és nagyon nem tetszik nekik, ha felhozok valami nemszépet, és megoldásként inkább nem állnak velem szóba, vagy elterelik a témát.

2010. máj. 13. 23:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Srácok, lányok, vmilyen szinten igazat adok nektek. Van benne sok jó gondolat amiket írtatok, de ennek ellenére nem kell alapvetően elítélni a másik életszemléletet sem. Tény, nekik sem kéne lenézni ezért titeket ha ti így gondolkoztok és így akartok/szerettek élni, hiszen nem vagyunk egyformák. Arról nem is beszélve h talán ti gondolkoztok jobban. Ennek ellenére én szeretném kicsit védeni a másik réteget. Tudjátok, a média is vmilyen szinten ezt sugározza az emberek felé. Élni kell! Ezt látják a TV-ben mindenütt. Emberek tömegei élnek semmiből, csak azzal h szerepelnek. A filmek milliói mutatják h ki milyen jól élhet. És a reklámok is buzdítanak h neked jó ha jól nézel ki, jó ha mindenki téged kíván, jó ha ezt a piát iszod vagy ezt a sminket/ruhát akármit használod. Innentől sokan bele is esnek abba a hibába h ez alapján akarnak élni. Vmint vonzó is vmilyen szinten mindenki számára az h nem kell belegondolni a bajokba, elég csak szórakozni. Sztem ti is ha tehetnétek, azt csinálnátok amitől jól érzitek magatokat. Persze csak ha nem kéne a létért aggódni. Hát ők még próbálnak nem aggódni a létért. Sokan fel sem fogják h ez is cél lehet vkinél, hiszen a többségük nem dolgozik meg az elbulizott, elivott pénzért. Csak az a lényeg h van miből jól éreznie magát. És míg a média és a haverok is ezt sugallják, addig jó eséllyel nem is nagyon változik meg a gondolkozásuk. Ennyit a bulizós, hanyag élet részéről. Volt szó a lazára vett kapcsolatokról is. Ha hiszitek ha nem, van akit az ilyen élet felé pont a csalódottság visz. Nem mindenki, sőt, vaszeg a többség nem azért él így mert ő akkorát csalódott, de ilyen is van. Én részemről évekig egyéjszakás kapcsolatokat folytattam 1 hatalmas csalódás után. 2éves kapcsolat után volt, aminek a vége is szörnyű volt, de amiket aztán tudtam csak meg az még inkább elkeserített. Ezt hozta ki belőlem akkor. Úgy éreztem nem tudok 1 lányban sem bízni, nem is akartam kapcsolatot, viszont bizonyos szükségleteket ki akartam továbbra is elégíteni. Ettől akkor megkaptam mindent. Változatos alkalmakat, kapcsolati függés nélkül, a csalódás veszélyét kiküszöbölve. Az igazat megvallva mondhatnám azt is h megbántam, nem kellett volna ezt tenni, nem kellett volna kihasználni azokat a lányokat, stb, de nem mondom. Azért nem mondom, mert úgy gondolom bár említetted h sokan hivatkoznak rá h ki akarják élni magukat, én is erre hivatkoznék. Bár ez akkor nem volt cél. Nem azért csináltam h most én nagyobb kan legyek, nem is azért h húúde kiélem minden vágyam azokkal akiket többet nem látok. Erről szó sincs. Akkor épp ez kellett nekem, most pedig azért mondom h jobb h kiéltem vmennyire magam akkor, mert így már bátran el merném magam kötelezni vki mellett. Nem mondom azt h mostanában ilyesmit akarok tenni, de biztos vagyok benne h annyi kalandot már átéltem, ami után nem fog házasságom ideje alatt rámtörni h én még élni akarok, vagy pótolni akarok bármit ami kimaradt. És úgy gondolom ez csak jót tehet a későbbiekben a családi életemnek. Félő ha ezt nem teszem meg mind, esetleg később ütközött volna ki rajtam a hiányérzet, ami a család rovására menne. Szal sztem nekem, meg talán mások számára is ez a léha életmód, a későbbi lenyugvás alapköve lehet.

Ami az egzisztencia megteremtését és a későbbi munkás életmódot illeti, ettől nem félek. Már most több irányban is sikereim vannak (egyre több különböző művészeti megrendelésem érkezik), és most is több projecten dolgozom. Az a szerencsés helyzet adatott meg nekem h olyan dolgokkal keresem meg az "elbuliznivelót", amit szeretek is csinálni. És az utóbbi időkben egyre több helyről érkeznek visszajelzések a munkáim láttán, tehát asszem én vagyok az élő példája azzal h amit ti rossz életszemléletnek tartotok, igenis sok dolgot el lehet érni. Én is szeretek bulizni ha épp ráérek, meg szeretek eljárni a haverokkal iszogatni, néha egészen berúgásig. Viszont ami a kapcsolataim illeti. Ahogy az 1éjszakázás előtt, úgy most utána is képes vagyok megbecsülni azokat a lányokat akik úgy érzem megérdemlik. Így most is van 1 aránylag frissebb kapcsolatom, de hosszú távra tervezem. Ezzel is bizonyítanám h azok is képesek megváltozni akiről esetleg az egykori életmódja alapján rosszat gondolnának. Ritka ha komoly kapcsolatba kezdek, mert nagyon megválogatom ki az aki tényleg megbízhatónak tűnik, de akkor amellett kitartok és eszemben sincs megcsalni. Nem tudom változott e a véleményetek bármit ezt olvasva, feltéve h elolvassa egyáltalán bárki ezt mind, de remélem kicsit segített abban h ne ítéljétek el annyira ezeket a züllött fiatalokat amilyen és is voltam sokáig (talán még vagyok is).


"életművész"

2010. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

huha már nagyon este van és a végén már összefolytak a betűk, de végre egy jó kérdés.

Azt azért ne felejtsd el , hogy mindenki különböző ,nem biztos , hogy mindenkinek az számít , és az az értékrendje ami neked, vagy ami szerinted a jó.

Én is csak 18 éves vagyok , de úgy látom találkoztál már sok hülye emberrel :D.

Amikor olvastam , akkor rögtön eszembe jutott egy személyes példa , ezért le is írom. Elég sok bajom volt a barátkozással , mert nem bízok az emberekben , persze ez nem azt jelenti , hogy nincsenek , hanem épp azt , hogy sok van , de ők inkább haverok. Aztán mégiscsak belecsöppentem egy társaságba és sokáig jóba voltam velük , de mindig úgy éreztem , hogy elnyomnak és én nem vagyok ilyen. Olyan dolgokat csináltak amit én elítéltem (úgy viselkedtek mint a k*rvák , persze nem feküdtek le mindenkivel , de minden egyébben úgy tettek ) De végül kitörtem , és lehettem az aki igazán vagyok.KB olyan felfogással mint te, persze nem 100% an.

Ezzel csak azt akartam mondani , hogy sokszor az emberek azért viselkednek úgy ahogy mert elnyomják azok, akik körülöttük vannak és nem látják magukat kívülről, hogy mit is tesznek igazából.


18 / L

2010. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Erre én nem igazán tudok válaszolni, mert túl komplex téma.


Azért annyit viszont én is röviden megjegyeznék, hogy "helyes" út tényleg nincs. A fő, hogy éld úgy az életed, ahogy neked kényelmes. Azt hiszem, hogy 2008 sokak számára bebizonyította, hogy a gyűjtögető életmódnak nem feltétlen van több értelme, mint annak, hogy valaki naponta mással bújjon ágyba. És írom ezt úgy, hogy a hosszútávú kapcsolatok híve vagyok. (Bár néha be-be ficcen egy-egy éjszaka.)


20F


22:57: Igen, szerintem is egy vallási vita hiányzik a párkapcsolati témából, mikor csak mint poén említette meg... :)

2010. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
"Jobb egy életre egy társ, mind hetente 19 partner" by Antifaces... Ez szerintem is így van, nem vagy egyedül... 18/F
2010. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!