Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez forduljak, ha a 18...

Kihez forduljak, ha a 18 hónapos gyerekem nem hajlandó megenni szinte semmilyen főtt ételt?

Figyelt kérdés

Hiába erőltetem, alig eszik pár féle ételt. Amit itthon főzünk, azt nem eszi meg, és már teljesen kétségbe vagyok esve hogy mi lesz ha beadom az óvodába akkor ott hogyan fog enni? Nem csak az ovi miatt hanem amúgy is.

Virslit eszik, vajas kenyeret, néha felvágottat, üveges bébikajából a cukkinit, gyümölcsöt mikor hogy, a krémtúró az persze jöhet...


Segítsetek kérlek! 24 éves tapasztalatlan anyuka


2013. márc. 14. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd egyáltalán. De ne adj neki helyette mást. Ha éhes lesz enni fog. Például legyen az a szabály, hogy csak akkor kap édességet ha evett előtte rendesen.
2013. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
superdadához!
2013. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy pár részt a szuper dadából.

Nálunk ha valamihez nem fűlik a kisasszony foga, akkor elkezdem enni én, na akkor már kell neki is.

Ne hagyd, hogy az legyen amit ő akar, mert akkor borzasztó nehéz helyzetbe kerülsz! Ha nem akar valamit megenni, ne erőltesd, de ne is adj neki mást!

Az oviban egymást ösztönzik a gyerekek, ne aggódj enni fog!

2013. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, nem marad így.

Ne is legyen téma, ne erőlködj.

Tedd ki neki a kaját, te is ülj le enni, aztán majd megjön a kedve.

Az ovi meg még baromi messze van.

2013. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az en lanyom se egy nagy evo, de betartom a napi 5-szori etkezest. Ezt ugy ertem, hogy csak evesidoben ehet, semmi nasi kozben. Olyan van hogy nem ehes meg, akkor fel ora mulva ujra probalom. Mar maga eszik? Vagy probalkozik vele? Nalunk nagy attorest hozott az, hogy ele van rakva, csipegethet amit akar. Kapott villat meg kanalat, bar ezek meg csak disznek vannak elo, nem hasznalja. Nem szabad eroltetni, mert mar eleve undorral fog ulni az asztalhoz. Es ha valamit nem eszik meg nincs mas. Nagyon latvanyevo, igy probalom megtalalni azt ami neki tetszene. Pl. kivalogatom a repat, borsot, tesztat egy kupacba, vagy csikokba rendezem. Probalom gusztusosan teriteni, ami egy gyereknel mast jelent mint egy felnottnel. Kiflit csak ugy eszi meg ha golyocskat gyurok belole. Paprikat karikara vagva. Mindig elmondom, hogy mit eszik, hogy legkozelebb tudja mi var ra, esetleg ha kozben valami kedvence valik, akkor mar elore izgstottan varja.
2013. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!