Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a főtt almához és babakeksz...

Ha a főtt almához és babakekszhez főtt meggyet adok, és összeturmixolom, az nem lesz savanyú?

Figyelt kérdés

Mert pl a paradicsomoskrumplira nagyon fintorog, mert az nem volt édeskés, édesíteni meg nem fogom.


Vagy mivel, és hogyan javasoljátok a meggyet?

Ezen kívül a 6 hónaposoknak adható mindenfélét bevezettem.



2013. jan. 8. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

miért főzöd meg az almát és a meggyet? ezt nem értem..


én amúgy banánhoz keverve adtam a meggyet.

2013. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a banán még később jön neki, nem ajánlották 8 hónapos kor alatt :S


nem is tudom mért így gondoltam, nem jó így?


mindegy amúgy, valami javaslatot szeretnék, nyáron eltett magozott fagyasztott meggyem van.

2013. jan. 8. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
eddig is főzve adtad neki a gyümiket? Próbáld meg édes almával akkor. De szerintem az savanyúbb lesz mint a paradicsomos krumpli. De talán más ízvilág, hátha bejön neki. Még a gesztenye jutott eszembe, de most hirtelen nem tudom az mikortól adható.
2013. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A banánt is nyugodtan adhatod 6 hónapos babának!

Egyébként ha az almát megpárolod/főzöd, akkor attól édesebb lesz, az én lányom is párolva jobban megeszi...

De ettől még szerintem elég fanyar lesz, bár a babakeksz is javít rajta, de függ az arányoktól is. Ha ragaszkodsz az almához, akkor szerintem több legyen az alma, és apránként növeld a meggy mennyiségét, és majd meglátod...

2013. jan. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen, a párolás kicsit elveszi az almából a savat, amúgy kapott már párolva is, meg nem is. Ha sikerül akkor édesebbet is találok, azt szereti.

És ha krumplival főzném össze a meggyet, azt nem próbáltátok esetleg, hogy ehető-e?

:)

2013. jan. 8. 23:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Az en kicsim is fintorgott a paradicsomodkrumplira es amikor mar kaphatott a paradicso.levesre es a paradicsomszoszos tesztakra is.

Viszont a meggyre csak az elejen huzta a szajat, utana hamar megszerette. En kolesporbol keszitett pepbe tettem (mert az semleges izu es igy a meggy izehez szepen hozzaszokhat) vagy almahoz mostanaban mar magaban is siman megeszi. Ja es anyukam szerint en 3 honaposan nyeltem a meggyet, mint kacsa a nokedlit, nem gyozte magozni:-).

2013. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor addig ügyeskedek, amíg megeszi valamivel.

És ha nem, akkor sincs nagy baj nem?

2013. jan. 8. 23:27
 8/11 anonim ***** válasza:

A meggyet az én fiam sem ette meg, a citromért viszont meg volt zavarodva. Nem cukrozva, hanem úgy natúr savanyún. Persze a citrom később jött, olyan 1 éves kora körül, de én is azt hittem, hogy a meggyet azért nem eszi meg, mert savanyú. Pedig alapból nem a savanyúval volt baja, hanem a meggyel. A mai napig nem szereti, ellentétben a citrommal. Már 8 éves, de van, hogy a gyümölcsös részlegnél járva kér egy citromot.


Tehát nem biztos, hogy a babád a savanyú íz miatt fintorog, valamint az sem biztos, hogy ha az egyik savanyút nem szereti, akkor a másikat sem. Na és persze baja sem lesz attól, ha nem eszi meg a meggyet, az én fiam is túlélte. :-)

2013. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem eszik, ne aggodj.
2013. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ilyen kései órán is!
2013. jan. 8. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!