Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám kicsi?

8 hónapos babám kicsi?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom, 7,9 kiló. 3500grammal született. Már ötször eszik a szopizás mellett-tejpépet, gyümölcsöt, kekszet, főzeléket, húst-nem mondanám, hogy túl jó étvágyú. Inkább tömöm már a végén, mert az első pár falatot eszi csak szivesen. Szopizás közben is inkább a ruhámmal foglalkozik, vagy húzgálja a hajam. Már kúszik, egész nap mozgásban van. De úgy látom, hogy a gyerekorvos meg a védőnő szerint nem fejlődik jól. A másik lányom ilyen idősen már majdnem 9 kiló volt. Nem tudom, mit csináljak. Adjak neki magasabb kalóriatartalmú ennivalót? Vagy ő ilyen vékonyka lesz?

2013. márc. 14. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a te babád kicsi...akkor a miénk Törpilla!!!:))))))))))))

Ő ugyanis 6300gramm és 69cm.Ja és 8 hónapos!!!

2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
az en lanyom 3320g-ra szuletett es 1 evesen 8200g volt, es az enyem se kicsi, nem allt le a hizasal kesobb se mert 15 hosan meg 9720g volt. En nem eroltetnem a tomest, sajat tapasztalat, mert csak undorral fog enni. Nem minden gyerek egyforma, lehet vekonyabb tipus lesz, vagy csak most nincs ideje enni
2013. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A tesómék kisfia ennyi idősen pont ennyi volt,és ő fiu.Nem kicsi szerintem normális.Ahogy írod már kúszik ilyenkor nehezebben gyarapszanak a babák.Az evés meg változó van,hogy többet igényelnek,van,hogy kevesebbet.Nekünk sem egyforma az étvágyunk.

6 hós rosszcsont anyukája :)

2013. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Titeket nem piszkáltak a gyerek súlyával? Ez az állandó mérés tönkretesz. De nálunk kötelező rendszeresen méretni vinni a gyereket az orvoshoz. A másik lányommal még másik városban laktunk, ott csak oltásra vittem, meg ha beteg volt. Otthon meg nem volt mérlegünk, nem is idegesítettem magam a súlyán.
2013. márc. 14. 14:19
 5/14 Jkriszta84 válasza:
Nekünk is hasonló problémánk van. Babócám tapsikol szopizás közben.lányom 6600g és 7,5 hónapos. Szerintem pont jó súlyban van a babád. Az sosem probléma, ha egy 6 hónapos 9 kiló. Nem is értem. A baba tudja, hogy mennyi esik neki jól. A védőnő és a gyerekorvos minket is rettegésben tart. A havi hízásnak 600-300 g között kell lennie. Kislányom mindig az alsó határon van, de fejlődik és ez a lényeg. Nálunk a párom 15 kg volt 6 évesen pedig normál súllyal született. Ez adottság kérdése.
2013. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kicsi,

az én csajszim 3600gr.mmal született és 8 hósan 9 kg. na jó ő egy kicsit duci is!!

A fiam meg 4,5 éves és csak 16,5 kg ő meg tök cingár már kivagyok tőle!!

Ég és föld a két gyerekem

2013. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hós és 7250 g és 73 cm. Hetente megyünk súlymérésre és gasztroenterológiára is küldtek súlyállás miatt. Semmi baja nincs, mégsem gyarapszik.
2013. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 hònapos 8400g ès 72cm

8 hònaposan 7600g ès 69cm volt

2013. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kislányom 8 hónaposan 7580 g volt. A védőnő inkább 2 éves kora körül foglalkozott a súlyával, hogy fél évesen még 25 volt a percentil értéke, 2 évesen meg csak 3. A dr.nő szerint semmi baj, a védőnő is megnyugodott.

Most is kisebb, mint kéne, de nem tudok mit tenni. Eszik rendesen, de állandóan mozog és én is mindig vékony voltam. Most 2 éves 8 hónapos, 11 kg és 87 cm.

2013. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látszik, a mostani lakhelyünkön minden gyerek kis pufi, csak az enyém ilyen cingár. Engem sem érdekelne, ha nem kapnám meg minden hónapban a magamét... A férjem is nagyon-nagyon sovány kisgyerek volt. Az nem hiányzik, hogy bennünket is küldjenek kivizsgálásra ide-oda.
2013. márc. 14. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!