Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4,5 hónapos, már...

Kislányom 4,5 hónapos, már több, mint egy hete elkezdtük a hozzátáplálást. Viszont a kakija még mindig zöld. Ez mitől lehet? Mit csináljak? Sokat enne?

Figyelt kérdés
Szerintem nem eszik sokat: 6 körül tápszer, 9-9:30 gyümi, 12:30, 16:30, 20.30 tápszer. A másik kérdésem, hogy milyen gyümölcsöket lehet neki adni az alma, barackon kívül. Az almát nem is igazán eszi, lehet, hogy azért, mert nem annyira folyós, mint a barack. Vagy az lenne a baj, hogy a barackhoz teszek neki egy babapiskótát. Köszi a segítséget!
2009. szept. 15. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem érett meg a hozzátápláláshoz, azért zöld a kakija. Vagyis nem emésztődik meg rendesen a gyümi. Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, és adok neki szilvát, banánt, körtét az almán és az őszibarackon kívül. Demég nekünk is zöld a kaki néha. A babapiskótával vigyázz, mert listeset csak 8 hónaposan lehet adni, és ha tojást is tartalmaz, akkor azt csak 1 éves kor után ehet. Vigyázz ezekkel a dolgokkal, mert allergiát okozhat a későbbiekben. Sok sikert!
2009. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezt a Manner babapiskótát adom neki, nem minden nap heti max 3-szor. Akkor mit tegyek a gyümibe, hogy táplálóbb legyen? Olvastam a sinlacról, de nem ismerem. A kisfiam sosem evett ilyeneket. Egyébként tápszeres baba.
2009. szept. 15. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A sinlac egy rizs és szentjánoskenyérmag alapú allergén-szegény pép.Ezzel dúsíthatod a gyümölcsöt, hogy táplálóbb legyen és magában is adhatod.Az én babámnak nagyon ízlik, édeskés íze van.

Az én babám is 4,5 hónapos kb 2 hete esszük az őszibarackot és 1 hete a sinlacot,neki is zöld a kakija.

2009. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni,hogy nekem a gyerekorvos írta fel,így olcsóbb.
2009. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csütörtökön megyünk oltásra, akkor majd felíratom. Nem lesz baj belőle, hogy délelőtt ebből teszek dúsításként, délután meg majd tejpépet fog kapni? Legalábbis így szeretném.
2009. szept. 15. 10:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem...szerinted a hasa fájhat tőle majd? Azért kérdezem, mert mi nekünk a Ha-s tápszer nem jött be és ez is valami ilyen féle lehet. Mármint, hogy ne legyen allergiás.
2009. szept. 15. 10:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,csinálhatod úgy.Naponta 1-2 alkalommal kaphat,de,ha csak a gyümölcsöt dúsítod,az nem egy teljes adag.A kisfiamnak nem fájt tőle a hasa,úgy tudom érzékeny gyomrú babáknak kifejezetten ajánlott.Persze azért elsőre ne adj teljes adagot,hanem fokozatosan,mint más új ételnél.Én először az 1 adagnak az 1/3-át adtam,aztán 2/3-át és végül a teljes adagot.
2009. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs most látom,hogy tejpépet írtál,azt hittem arra gondolsz,hogy délután pépként adnád.Szerintem csinálhatod így.
2009. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!