Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek ideges lenni, lusta...

Kezdek ideges lenni, lusta lenne a babám?

Figyelt kérdés

4 hónapos lett a kisfiam,igazi kis zabagép,8 kg(de nem kövér,inkább hosszú),anyatejes.

egészséges kisbaba,,


viszont várom hogy elkezdjen forogni mászni,kúszni,sok itteni anyukát olvasom hogy az övé már ülne,forogna miegymás.

hát az enyém elvan fekve mint a befőtt.


természetesen a reflex megvan benne szoktam tornásztatni:


felemelem a hónaljánál és ha lába a földet érinti akkor lépegetni kezd,ha oldalára fordítom már magától erőlködve,de átfordul,ha hasra fordítom és a talpát kitámasztom a kezemmel akkor kinyomja magát előre,a fejét már régóta tartja azzal nincs gond,a játékait két kézzel fogja,ezzel sincs baj.


igazából ez a kúszás mászást várom már,félek hogy lemarad,

vagy csak egyszerűen lusta?

hány hónapos koráig kéne elkezdnie ezeket csinálnia?

van egy 3 éve lányom is sajnos vele már nem emlékszem mikor kezdte el ezeket a manővereket,

tudom minden baba más,de kezdek megijedni.



2013. márc. 15. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi okod aggodalomra.Minden gyerek egyedi ütemben fejlődik,nincs két egyforma.Attól hogy a te babád még nem forgolódik nincs lemaradva.Majd te is észre veszed,hogy akár egy két nap alatt is milyen nagy változások történhetnek.Amit egyik nap nem csinált,másnap már simán megy neki.A gyerekdokink azt mondta,hogy általában ami elvárható ,hogy 4 hónaposan hasra fordul,5-6 hónaposan pedig vissza.De minden gyerek mozgásfejlődése más,ezért ne aggódj.De,ha attól megnyugszol beszélj gyermekorvossal.
2013. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon ráér még.

6 hónapos korig "kell" megfordulni hasra, hátra.

8 hónapos korig el kell kezdeni kúszni.

2013. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hónapos és ő is pufók :). Még nem fordul át, csak az oldalára, de még ráérünk, nem egyformán fejlődnek.
2013. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 hónaposnál ne aggódj semmi ilyesmin:)

Kúszni 6-7 hónapos korban szoktak átlagban,mászni meg 8-10hótól,de van aki még később:)

4 hónaposan nem is kell semmi ilyesmit neki tudni.Hagyd fejlődni a saját ütemében,a súlyát semmiképp ne tedd rá a lábára,gerincére,mert ahhoz ő még kicsi.Nem is kell ezt a gyakorlatot csinálni.

Tökéletes a gyermeked,ne aggódj:)

2013. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gyönyörűséges ***** válasza:

Az elottem szoloknak igazuk van, mindeb rendben a babaddal, szerintem azt allitas dolgot ne csinald. en nem lepegetek igy a babanmal, 9 honapos, all es az agy mellett mar lepeget de soha nem allnek moge es ingerelnem direkt a lepegeteshez- deveny tornaszunk tanacsa. Ha 6 honapos koraban,koraig nem fordul érdemes szakemberhez vinni,de ez még messze van nektek.

Jó egeszséget!

2013. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Az én lányom 9 hónaposan kezdett kúszni-mászni, 10 hósan állt fel kapaszkodva és lépegetett, majd 7 és fél hósan indult el. Már hülyére izgultam magam, pedig felesleges volt. Megfontoltan, biztosan megy, soha nem esik el. :-)
2013. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nem 7 hanem 17 és fél hósan járt. :-D
2013. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi

amúgy nem kényszerítem hogy lépegessen,ne úgy képzeljétek el hogy leteszem a földre az egész testsúlyával,hanem én tartom a levegőbe és épphogy érinti a lába ujja a földet,vagy az ágyat,(ezt a neonatológián mutatták mikor volt a 6 hetes kontrollja,)

fürdetés előtt szoktam kicsit tornásztatni stb,

a lényeg hogy nincs lekésve semmiről

és igaza van az egyik anyukának,hogy a múltkor még csak feküdt az oldalán,másnap már nehezen,de lassan lassan átfordult a hasára kis segítséggel, szóval egyik napról a másikra :)

2013. márc. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!