Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vehetném rá, hogy a...

Hogyan vehetném rá, hogy a kiságyban aludjon? A babakocsiban mindig mosolyogva ébredt, kiságyban ha a nagy tortúra után el is alszik ( kb 2 óra múlva) sírva ébred.

Figyelt kérdés

Kisfiunk 13 és fél hónapos. Képtelen a kiságyban elaludni. Nyári baba, így kezdettől fogva a babakocsiban intézte a napközbeni alvásait. Még mindig 2-szer alszik, délelőtt és délután is egyszer. Sajnos csakis kint. A babakocsiban kb. 10 perc és elalszik. Háromnegyed vagy egy órát kb. Aztán du. 4 óra körül is alszik egyet. Ez így jó is lenne, ha mindez a kiságyban történne. Két napja próbálkozom, erről leszoktatni, de reménytelen a helyzet. (Tudom, ezt már rég meg kellett volna tenni,de valahogy a jó idő miatt mindig megszántam, mért legyen bent, mikor kint süt a nap. Régebben is próbálkoztunk már a leszoktatással, de mindig kudarcba fulladt a dolog, ahogy most is.) Szóval képtelen elaludni az ágyban. Ordít, toporzékol, aztán megnyugszik, nézelődik, forgolódik, mindig azt hiszem, hogy nemsokára elalszik aztán mégsem, valahogy magához tér, felébred, a szemét még véletlenül sem csukja be. Ha kimegyek a szobából még jobban üvölt. 2 órán keresztül altattam mindkét nap, így aludt el holtfáradtan. Harmadik nap megpróbáltam úgy, ahogy este is cumisüveg szopipárna, simogatás. Így háromnegyed óra alatt elaludt, de másnap már ez sem működött.

Ötödik napja próbálkozunk, de úgy érzem sokáig már nem bírom.

Éjjel a tejcin elalszik és csak beteszem az ágyba. Van a mikor átalussza az éjszakát, van mikor nem, de igazából a napközbeni alvás a probléma. Illetve eddig azzal volt. Mióta ezt csináljuk az éjszakáink is sokkal rosszabbak, tegnap pl. 6- szor volt fent. Máskor 1-2 szer.

Már kinőtte a babakocsit, nem lehet abban altatni, meg különben is jön a tél. Tavaly télen is kinnt aludt. Már akkor megpróbáltuk a leszoktatást, akkor sem ment.

Kérem mielőbbi segítségét, mert ez már tarthatatlan állapot. Nem bírom ki azt a két óra hosszát, amíg ordít, még el nem fárad. Két órát küzdünk egy három negyedórás alvásért.


2009. szept. 15. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

ismerős a helyzet: nekem is babakocsiban aludt, míg ki nem nőtte. és beraktam a kiságyba és hagytam sírni( nyugodtan pontozzatok le hogy gonosz voltam. na beraktam és egy órá hagytam sírni, nagyon nehéz volt, de elaludt fél órára. következő nap már csak háromnegyed órát sírt és egy órát aludt. ez ment egy hétig. nagyon nehéz volt, de beszokott!

most egy percig nyöszörög és valamikor 2,5 óra után keltem fel.

próbáld meg, hogy csak egyszer altatod el ebéd után. hátha hamarabb elalszik.

nehéz volt, de most nekem is könyebb.

ja és beteszem a kiságyba, mondom neki, hogy jó éjszakát és kijövök, majd rácsukom az ajtót, csak így aluszik el.!

Kitartás és sok sikert!

2009. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztalak le, egyetértek veled. Bizony én is hagytam sírni, Ő nem babakocsiban aludt, mindig a kiságyban, de volt egy időszak, mikor sztrájkolt. Hagytam sírni, ugyanis ha kivettem, 10 perc múlva megint nyűgös volt, hisztizett, pirosak voltak a szemei. Az is gyerekkínzás volt szerintem, hagyni nyűglődni.

És a napi egy altatás is jó tanács, nálunk is bevált. Most 10-délig alszik, délután pedig már nem. Nem tudtam rászoktatni a délutáni alvásra, délelőtt akar aludni:)

Az éjszakát átalussza, este nyolctól reggel hétig.

2009. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!