Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok/oldanátok...

Hogyan oldottátok/oldanátok meg babával és 2 macskával egy kis lakásban?

Figyelt kérdés
Most vagyok 20 hetes terhes és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi legyen a cicáinkkal. Két felnőtt macska, nagyon barátságosak, bújósak, a családhoz tartoznak. Viszont összesen 43 nm-en, 1,5 szobában élünk, ide fog jönni februárban a babó. Tudom, hogy véletlenül is ráfeküdhetnek, megnyomhatják, meg az is aggaszt, hogy nálunk soha nem tud olyan igazi tisztaság lenni, mint egy állatmentes lakásban, akárhogy takarítunk, a macskaszőr beeszi magát mindenhová. A dilemmám az, hogy elajándékozzuk-e őket, vagy maradjanak. Van itt valaki, aki megoldott már hasonló helyzetet? Ti mit tennétek? Nagyon nem szeretnék megválni az állataimtól, de természetesen a baba az első.
2009. szept. 15. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Bár nálunk nagy a ház, mégsem érzem azt hogy a macskára szükség lenne, pedig van egy. Egy gusztustalan dög (csak ő, a más cica biztos nem ilyen), utálom őt, fosik, hány, pisil össze-vissza, az egész ház mint a pöce. Anyósom rájött hogy ez így nem mehet tovább (állatorvos szerint is reménytelen), el fogjuk majd altatni csak lelkileg felkészül rá.

Igazából nem a macskaszőr a baj, hanem a kaki, meg az alom. Amíg terhes vagy főleg nem szabad hozzányúlnod, ürítse más. Mert nem csak te, de a magzat is beteg lehet. Van erre egy vérvizsgálat a toxoplazma, ha még nem voltál kérj beutalót rá! Fontos. Ha egyébként tiszta a lakásod, és megoldható hogy almot ne te takarítsd, és a babázás előtt jó alaposan megmosod a kezed, nem lehet baj, ezért nem kell elajándékozni a macskát. Majd megtanulják hova szabad menni és hova nem. De ha úgy érzed így nem lesz jó akkor ajándékozd el.

2009. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Ugyanez volt nekem is a problémám, 2 cica kislakás és baba. Nos én nagyon nagyon fájó szívvel úgy döntöttem elajándékozom őket, ahogy telt az idő egyre jobban észrevettem hogy a macskaszőr mindenhol ott van, hiába takarítok. Átérzem a helyzeted, mi egy hónapja ajándékoztuk el őket, nagyon hiányoznak, de így nem kell figyelnem a kisruhákat , nehogy szőrösek legyenek stb.
2009. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
természetesen a babám az elsö de a kiscicámtol se szeretnék megválni!nem is fogok! patikában kaphATO gumikesztyüben és maszkban takaritom és alom helyett virágföldett teszek a wcjébe!(a virágföld állitolag nem annyira fertözö mint az alom!)és utána jo alapos kézmosás!!és persze sok szellöztetés!!!
2009. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem nem volt részemilyen döntésekbenbár imádom a cicákat,kutyákat,de mindkettőtől volt már betegségem.a cicától még gyerekként egy fertőző valami lett az arcomon,a kutyától meg felnőtként kaptam el valamit,2 hétig voltam vele korházban.Azóta nekem a kutya és a cica,csak állatok.messziről szeretem csak őket.mert tartok tőlük,pedig eggyátalán nem biztos,hogy megint beteg lennék tőlük.Babák közelébe eggyiket sem vinném.
2009. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Az első válaszolón jót mulattam(és fel is pontoztam!)Sztem se való baba mellé a macska.Ráadásul egy ilyen kis lakásba nem is való(pláne nem 2)Én a helyedben elajándékoznám.Mi kertes házban lakunk,de a hideg is kiráz,amikor a valamelyik szomszéd macskája átjön.Emiatt kell a pici homokozóját lefednem,a kerti bútorkokról a párnákat beszedni stb.Én azért utálom ezeket a dögöket,mert egy ismerősömnek volt,és toxoplazma fertőzést kapott tőle,aminek az volt az eredménye,h 18-20 hetesen elveszítette a babáját.Számomra a macska egy haszontalan,kártékony bolhazsák,semmi több(pedig gyerekkoromban nekem is volt)
2009. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk 60m2-en van 1 cicánk és egy 8 hónapos babánk. Szobacica, volt a babám széklet-vizeletvizsgálaton, minden oké, de a szőr, az szőr, engem is zavar, egész nap porszívózok. Ráadásnak a babám teljesen rá van cuppanva a kandúrra, állandóan kúszik-mászik utána, ha eléri megragadja és kiragad belőle egy csomó szőrt, ettől persze a hátamon áll a szőr. Én is dilemmában vagyok még mindíg, de eddig semmilyen fertőzést nem kapott a babám, pedig még egy komoly műtéten is átesett és utána sem zártuk ki a macsekot a panelszobából.
2009. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 80 nm-en élek 3 macskával, férjjel, babával. A babám már 14 hónapos, semmi baja a macskáktól, sőt, imádja őket, és a macskák is őt.

Amikor terhes lettem, megkérdeztem a nőgyógyászomat, mi a teendő, hogy cicáink vannak. Azt mondta, azért nem kell őket elajándékozni, mert babánk lesz.

Természetesen az almot nem én tisztítom. A tisztaságra mindig is kényes voltam, ez most is így van. Parketta van, meg kő a lakásban, hipp-hopp felporszívózom, felmosom. A macsekoknak zárt WC-jük van, enni-inni akkor adok, amikor a babám alszik, vagy sétálni megyünk. Mert a cicatálba előszeretettel belenyúlkálna :-)

És még most is úgy látom, nagyon jól tettem, hogy a macskák maradtak!!!

2009. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van macskám, de mi kertes házban lakunk így egész egyszerüen kitiltottam őkelmét.Amúgy ha mindig volt macskád nagy az esélye, hogy már átestél a toxoplazmózison.

Ha el tudod ajándékozni őket az a legjobb megoldás.Egy pici baba mellé tényleg nem való macska.

2009. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk is van cicánk, 35 nm-en (1 szoba), január végén szülök. Eszembe sem jutott, hogy megváljunk tőle, szeretjük. Persze, biztos nehezebb lesz, meg kell tanulnia, hogy nem ugrálhat fel mindenhova, de megoldjuk. Az orvos szerint sem kell elajándékozni, pedig még a toxoplazmózison sem estem át, de ezt rendszeresen ellenőrizzük. Az elején úgysem engedjük a babaágy közelébe, aztán majd meglátjuk.
2009. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van 2 cicám a 8 hónapos babám mellett 63 négyzetméteren. Nálunk a babaszobából ki vannak tiltva. Soha nem mehetnek be. Még akkor sem, ha én benn vagyok. Amíg velünk aludt a baba az első 4 hónapban, akkor a hálószobába nem jöhettek be. Sőt amikor kiderült a terhességem, azonnal kizártuk őket a hálóból, így volt idejük megszokni az új helyzetet. Szerintem tartsd meg őket, de abba a szobába ne engedd be őket, ahol a baba alszik. Mire elkezd kúszni, már nem lesz szüksége annyira steril környezetre.
2009. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!