Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igeny szerint szoptatott...

Bogarszemu kérdése:

Igeny szerint szoptatott babanal, aki egyebkent 'mindenevo' de tejem is lenne boven, mikortol kell kivaltani a szopit? Szeretnem sokaig szoptatni de akkor csak reggel este maradhat?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Én 5 hónapos kora után elkezdtem ezt-azt bevezetni, és aztán szépen kiváltottuk nappali étkezéseket. A reggeli és esti szopi viszont sokáig megmaradt és ez így tökéletes volt.

Szerintem, ha a reggeli-esti szopi megmaradt még jó darabig, akkor nincs min aggódnod. Hiszen a normális ételekre is szüksége lesz idővel, tehát az étkezések kiváltása egy természetes és normális folyamat.

2013. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy mikor kell kiváltani. Ha rábízod, magától is elhagyja, elfelejti, hogy cici kell, és csak "rendes" kaját eszik.

Nálunk Úgy volt, hogy 5.5 hónapos koráig csak tej, aztán másfél hónapon keresztül ugyanúgy szopizott, és délelőtt kapott szilárdat, újabb 2 hónapig tízóraira és uzsonnára kapott szilárdat, közben pár hét alatt eljutott odáig, hogy az uzsi előtt nem kért cicit. 10 hónaposan már 3- szor kapott szilárdat délelőtt, du. és este, majd elalváshoz még cicizett is. 1 éves kora óta úgy néz ki, hogy 5- ször eszik szilárdat, és 3- szor szopizik is. Másfél éves, és így nekünk nagyon jó. Reggel felkelünk, első a cici (összebújás), negyed órával később valami reggeli, tízóraira rendesen eszik valamit, ebédnél kaja, és utána cici és alvás, uzsira rendes kaja, vacsira megint csak, majd szopi és alvás.

Annak, ha nem te akarod elválasztani, hanem rábíznád az elválasztódást, pont az a lényege, hogy nem neked kell mást adni, hanem rá kell bízni, hogy ő mikor enne mást. Mint mondtam, enyém teljesen magától váltott ki evéseket.

De, ettől függetlenül elég az esti és a reggeli szoptatás is (azt mondjuk nem mondtad milyen idős)

2013. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
7 honapos. Ha rendes kajat adok akk persze utana keveset szopik es igy tovabb. Hogy erted, hogy bizzam ra? Kinaljam szilarddal es ha megeszi akkor o igy dontott es kesz? Nagy dilemma ez az egesz szamomra.. Az ugye egyertelmu hogy egyre kevesebb lesz igy a tejem.. Amugy a tizorai ki van valtva gyumolcsos joghurt turmixxal este pedig tejpepet kap, utana szopi es alvas. Jo ez igy?
2013. márc. 16. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, így gondolom, ha elfogadja elfogadja, ha nem, akkor nem. Egyébként szoptatási tanácsadók, szakemberek a hozzátáplálás mennyiségét úgy javasolják, hogy :

5-6 hónapos korig csak anyatej

6-7 hónaposan 1 szilárd táplálkozás,

7-9 hónaposan 2

10-11 hósan 3

majd 4

1 éves kortól 5.

Persze ez egyénileg is változik, de ez az alap. Mindenki eldönti melyik oldal vonzza. Én pl szoptatás után adtam mindig szilárdat, mivel 100%- osan rá szeretném bízni az elválasztódást. Ez megint csak egyéni vélemény, én úgy gondolom, hogy a 2 éves korig vagy tovább tartó szoptatás is csak előnyös lehet. ( De ezzel kevesen vagyunk így itt az oldalon, vagy csa a többség nem szereti hangoztatni, mivel mindig rosszak akik sokáig szoptanak (a sok levélből amit kapok ez derül inkább ki)

2013. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom gyors valaszod, nagy segitseg szamomra! Engem is a gonoszkodok zavartak ossze, akik szerint ebben a korban mar toltott kaposztat kene ennie es elvarnak, hogy barokk kormondatokban beszeljen es hadd ne folytassam.. :))
2013. márc. 16. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most tanulom, képzem magam, foglalkozom vele ezért vagyok benne a témában :) (pontosabban: teherbeesés, terhesség, szülés, baba körüli dolgok, szoptatás, hozzátáplálás)
2013. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem "kell" kiváltani. Ahoy én csináltam:

A szopitól szinte tök függetlenül adtam neki a reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, vacsorát, ha köztük vagy utánuk kérte a cicit, adtam. Már 2,5 a lányom, bölcsis, eszik mindent elég rég óta és még szopik is. Szépen megfér a szoptatás a "rendes" evés mellett:).

2013. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!