Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomra nem tudom ráadni...

Kislányomra nem tudom ráadni a cipőt, mert "fél" tőle. Tapasztalt valaki hasonlót a babájánál?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos. Kapott egy nagyon cuki kis balerina cipőt, mert a jövő héten kiöltözős programunk lesz. Sajnos nem tudom ráadni, mert ahogy meglátja szinte rémülten sírni kezd... Próbáltuk már mindenhogy elfogadtatni vele, viccesen, stb, pl: a plüss kutyus lábára húzva megbarátkoztatni vele - de semmi, sőt, azóta a kutyustól is fél, ha nincs rajta a cipő akkor is... Tapasztalt még valaki hasonlót?

Addig oké, hogy a fenti programon nem adom majd rá, - nem ér annyit - , de mi lesz, ha később sem lesz hajlandó elfogadni a cipőt a lábán, amikor már a járás miatt fontos lenne, hogy hordja? Mit gondoltok, elmúlik magától? Próbálkozzunk még, vagy hagyjuk?


2013. márc. 17. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
En pihentetnem a temat egy idore, aztan ha aktualis lesz a cipokerdes, majd akkor...
2013. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
enyém állandóan kidobálta a cipőjét a babakocsiból hosszú hónapokig. Amikor már ment, akkor vette csak fel. Itthon is csak zokniban van és már 3 éves!!! Se szandál, de bőrtutyi nem kellett neki itthonra.
2013. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én fiam sem volt hajlandó cipőt elfogadni.Örjöngött,rázta a lábát,tépte le róla a cipőt.N em félt tőle csak mint egy kis vad ember szokatlan volt neki.Azóta is az van hogy új cipőnél balhé van.Most pl a csizmát leváltottuk félcipőre 2 reggek sírt rugkapált benne pedig már 2,5 éves.Szerintem próbálj másik cipőt is ráadni hátha csak attól fél.Mindig add rá egy kicsit ameddig tűri.
2013. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én fiam 10 hónapos rá már adok cipőt kintre....ő mindig rágni akarja a cipőt..csak ad neki óda had játszon vele jobb ha rá szoktatod,mert később nehezebb lesz
2013. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kerria ***** válasza:

:) Hajjaj :)


Nálam is hasonló volt a szituáció, csak én 11-12 hónaposan kezdtem el ráadni, mert szobában nem akartam cipőben járatni. Aztán beledugta a lábát, és megijedt, mert nincs sehol a lába, csak az a valami...


Nálunk úgy oldódott meg ez a gond, hogy rendszeresen járunk babaklubba, így ott az elején ráadtam, kis sírás (hiszti), majd elkezdett játszani a többiekkel... és volt nincs. Azóta elég annyit mondanom, hogy megyünk sétálni, már hozza is a cipőt.


Szerintem vidd el a kis cipőt a kiöltözős programra, ott próbáld ráadni, és ha nem hagyja abba a sírást akkor edd le csak. De ez csak az én véleményem, nálunk ez bejött, de nem minden gyerek egyforma, sőt inkább minden gyermek különböző :)

2013. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!