Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor elkezdett mászni a...

Amikor elkezdett mászni a baba, hogyan tettétek "gyerekbiztossá" a lakást?

Figyelt kérdés

féléves a kisfiam,és kezd mászni.ügyesen próbál keresztül közlekedni mindenen.

arra lennék kíváncsi,hogy miket pakoltatok el,mi az ,ami veszélyes lehet a földön,stb.

egyáltalán hogy oldottátok meg,hogy mászhasson kedvére az egész lakásban és ne kelljen parázni,hogy éppen mire bukkan rá?

elsö gyermekem,és nem nagyon van segítségem,nem tudok folyton a nyomában lenni.

köszi szépen a válaszokat.


2009. szept. 16. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Pedig most egy picit a nyomában kell majd lenned,mert meg kell nézned majd hogy ő miket fedez fel.Mi első lépésként eldogtuk a kábelokat(felaksztottuk az iróasztal hatuljára),betettük a vakdugókat mindehová,tépőzáras gyerekzárat tettünk a fiókokra,ajtókra.aztán erezkedj négykézláb,és nézd meg a szobátok,lakásod,az ő szemszögéből.Mik azok amik rá nézve veszélyesek lehetnek.Amiket elér,le tud rántani,be tud szorulni stb.Mi az ágy alol is kipakoltunk,de tettem be üres dobozokat,hogy megtalálhassa,olyan könyvek is elölmaradhatnak amiket nem nagyon féltessz,vagy olyan dísztárgyak is,amik nem ártanak.Most ismerkednek a világgal,az anyagokkal,izekkel,szinekkel,mindent megfognak,megrágnak,ami nem veszélyes azt hagyd neki,ne legyen minden tiltólistán,de amit nem szabad azt nem szabad.nyugodtan mondhatod neki,elöbb utobb megtanulja.A lenti konektorokba nálunk van vakdugó,de akkor sem szabad odanyulni és ez elég határozottan mondjuk neki.ma már visszafordul.8 hónapos.egy ideig figyelned kell majd,hogy mi érdekli nagyon,mert minden igyekezetünk ellenére maradtak elöl veszélyes tárgyak,talált krémet,puzlet,tollat,stb.jó mászkálást neketek.
2009. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem szólót még annyival egészíteném hogy a vakdugón kívül mi még vettünk sarokvédőket is. Ezek kb. egy hónapig a helyükön is maradtak, aztán jó játék volt számára leszedni. Még a rajszöggel odarögzítettet is kiszedte, úgyhogy leszedtük és folyton a nyomában voltunk és vagyunk pedig már 16 hónapos. A szekrények ajtaját összekötöttem mert a bútoromat nem akartam tönkre tenni ezekkel a felszerelhető gyerekzárakkal. Én mivel panelban lakunk, a konyhába nem engedem ki mert az veszélyes "üzem". Ha mégis kitéved akkor elmondom neki hogy a sütő ajtót nem szabad megfogni mert forró. Még akkor is ha nem az. Nem szabad megszoknia hogy hozzá nyúlhat mert ha esetleg még meleg akkor megégetheti a kis kezét. A baba magasságában mindent elpakoltam és ügyeltem arra, ha valamit leejtek azonnal fel is vegyem. Még a legapróbb szöszt is mert előszeretettel eszegette volna. Boldog babázást.
2009. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!