Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5.5 hónaposan még nem kapta...

5.5 hónaposan még nem kapta meg a babám a 3. havi oltását. Nem lesz ebből baj?

Figyelt kérdés

Már a 2. havit kitolta a doki mert karácsonyra esett volna és hogy ne lázasodjon be az ünnepekre. 2.5 hósan megkapta.

A 3. havit nem adta be neki mert ekcémmás lett a baba, tejérzékeny lett (anyatejes, ha én iszom tejet v tejterméket akkor), szóval ennek hetek kellenek hogy kiürüljenek a szervezetből. Közben mentünk volna de a nagyobbik tesó hazahozta a náthát az oviból. Abból meggyógyult, de most megint elkaptaa tesótól a náthát. Szóval ha beteg akkor nem oltja be a doki néni. Nem lesz ebből baj hogy ennyit csúszik az oltás? Vagy én csinálok valamit rosszul? Már arra is gondltam hogy elköltözöm itthonról valami burokba, passz. Már kétségbe vagyok esve az oltás miatt.


2013. márc. 21. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Az orvos csak tudja mit csinál, de ha nem vagy benne biztos keress fel egy másikat!
2013. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi :). Gondolom tudja mit csinál, csak már nagyon aggódok:(.
2013. márc. 21. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nem lesz baj. Az én fiaimnál is előfordultak csúszások. Volt, hogy mi is egy-két hónapot is csúsztunk. A kartonon rajta van. Na és hála ezeknek az oltásoknak azok a betegségek ami ellen adják már szinte teljesen eltűntek. :) Ne aggódj, egyszer majd csak rendben lesztek.
2013. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy baja lenne. Már csak azért sem, mert országonként is eltérő az oltások menete. Van, ahol alapból 2,5 havonta kapják az elsőket (és van ahol nem is kötelező, mégsem gyakrabb a betegség, pl Svájc)
2013. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

DTPa+IPV+HIB és a Prevenar oltásra gondolsz?


Mi azt úgy kaptuk, hogy ugye 2 hónaposan kapta az elsőt, 4 hónaposan a másodikat, mert szabin volt a doki, de 4 hónaposan nem kaptunk Prevenart. Majd 5.5 hónaposan kaptuk meg a 3. adagot, ekkor kaptuk a 2. Prevenart. A DTP+IPV+HIB 3 oltását 6 hónapos korig meg kell kapja a gyerek, nekem ezt mondta, az orvos. A Prevenar 3. adagját 15 hónaposan kaptuk. A DTP+IPV+HIB 4. adagját pedig 18 hónaposan adják, de az első hármat féléves korig be kell adni.

2013. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást :)!
2013. márc. 21. 08:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Az kislányom 5 hónaposan kapta csak meg, 2 héttel ezelőtt.Semmi baja/hátránya nem származik belőle,nyugi,2 fiú+5.5 hónapos csajszi anyukája
2013. márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. márc. 21. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Hm. Biztosan nem baj, csak azért furcsállom mert, nekünk hónapra pontosan mindig beadta a doktorbácsi. Azt viszont hülyeségnek tartom, hogy azért nem kapta meg, mert belázasodik karácsonyra, ez egyáltalán nem biztos, lehet csak hőemelkedése lett volna, és azzal is vígan elvan. Legalábbis mi így voltunk. De aztán gyereke válogatja.
2013. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amikor aztán beadta azoltást, nem lázasodott be a babám. Azt mondja a többit azért nem adja be mert az oltás az lehúzza az immunrendszerét és nehzebben gyógyul vagy még rosszabb lesz a betegsége (nátha, ekcéma).
2013. márc. 21. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!