Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én kislányom csak ennyire...

Az én kislányom csak ennyire hisztis? Annyir kezelhetetlen, hogy már sírok. Kicsit folyik az orra, de ez nem magyarázat. Visít, veri magát, folyamatosan kézben lenne, ha valami nem tetszik, ordít. MIT TEGYEK? HOGYAN KEZELJEM?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
1éves
2010. jún. 4. 14:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj hozzá, de ne hangosan. Ez előfordulhat, hogy beválik, mert kíváncsi lesz, mit mondasz. Ne bíráld, ne akard lebeszélni az érzéseiről, értsd meg: "Nagyon kellemetlen lehet, hogy folyik az orrod." "látom, dühös vagy." "Nincs kedved semmihez." "Szeretnéd, ha egész nap az ölemben lehetnél." Küldj énüzeneteket: ne őt jellemezd, kérd, stb, hanem arról beszélj, te mit érzel. Pl. "Nagyon bosszant engem, ahogyan viselkedsz." "Rossz hallgatnom, hogy ilyen hangosan kiabálsz." "nem tudlak felvenni, fáj a derekam, elfáradtam, stb. " Tudom, hogy elsőre nagyon hülyén hangzik, és nyilván nem is varázsszavak, de ha tartod magad anyugodt hanghordozáshoz, érzi, hogy szereted, és menni fog. Kicsit az sem baj, ha hisztizik. Hagyni kell, megérteni kell, és szeretni. És akármilyen hihetetlen, ezt lehet úgy is, hogy nem azt teszed, amit ő akar.

(Ajánló: Beszélj úgy, hogy értse, hallgasd úgy, hogy elmesélje című könyv - ilyen kicsi gyerekeknél is beválik)

2010. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek az előzővel. De nincs valami eü. probléma? Emésztés, fogzás? Esetleg drasztikusnak tűnő környezet változás?
2010. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen már5 napja,10 hónapos.Kicsit köhög,és állandóan rám kapaszkodik,sír.Én se bírom már.
2010. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!