Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok mekkora,...

6 hónapos babátok mekkora, hány kiló, mit tud már, anyatejes, tápszeres, mikortól és mivel kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kislányom 6300g és 68 cm, anyatejes,a héten kezdtük az almaevést,szereti. Hátról hasra fordul,vissza még csak egyszer sikerült neki.

2013. márc. 22. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

6 hónapos fiam, épp a minap érte el a 7,5kg-t, kb 67cm! 2800 gr-mal született. Fele anyatej-fele tápszer amit eszik születésétől kezdve, habár egyre kevesebb már az anyatej sajnos. 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, kb 2 hete sikerült kiváltani a tízórait, almalével-répalével kezdtem, aztán szép lassan püréket is kapott. Most már eszik kb 4-4 félet gyümölcsöt, zöldséget.

4 és fél hónaposan fordult hasról hátra, 5 és fél hósan hátról hasra.

2013. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont ma 6 hónapos. 7400g és 64cm. 5 hónapos koráig kapott kizárólag anyatejet, utána elkezdett kóstolni almát, amit nem nagyon szeret, max 40g körül eszik meg belőle. Eszik már krumplit és sütőtököt is, ezeket szereti, változó mennyiséget eszik, 130-170g között, attól függ mennyire éhes. Ebédre kapja a főzeléket, az utóbbi pár napban már nem akart szopizni utána, tehát nagyjából mostanra lett kiváltva egy étkezés. Esti szoptatás után még egy harmad adag Sinlac-ot megeszik, sajnos akkor már nem elég neki a tejem, kell a kiegészítés. Igazából a hozzátáplálást is ezért kezdtük hamarabb, mert nem volt elég a tej neki, naponta legalább 8x evett. Tápszert nem kap, mert utál cumisüvegből inni, csak kanállal, csőrös pohárból, meg abból a régifajta kévéspohárból (aminek a pereme kifelé hajlik) iszik...kivéve éjszaka, amikor lecsúszik pár korty cumisüvegből.

Hasról hátra fordul (tulajdonképpen leteszem hátra, fél percen belül hason van), vissza nem igazán megy, eddig 2x csinálta, de pont nem néztem oda, szerintem véletlen volt, nem látom, hogy azzal próbálkozna. Ezen kívül 360 fokban körbefordul a játékok után és szépen tartja magát, ha kinyomja a felsőtestét a karjaival.

Náluk ami picit necces, az az alvás....délelőtt még csak-csak alszik kb. másfél órát, de délután általában jó, ha 2x félórát, így estefelé már roppant nyűgös. Este kb. 9-re alszik, reggel átlagban úgy fél 7-kor kel, de éjjel 2x, de sokszor 3x is ébred. Egyedül nehezen alszik el és alvás közben sokszor tart létszámellenőrzést, ha nem vagyok a közelben, akkor hajlamos drámázni... A Te kislányod hogyan/mennyit alszik?

Bocsi, jó hosszú voltam...:D

2013. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan a fiam 9 kg és 72 cm volt, de nagynak is született, 3900 grammal és 55 cm-el. Ő tápszeres az elejétől, így 4 hónaposan már hozzátápláltunk, 6 hónapos korára az uzsonnát és az ebédet már kiváltottuk. Ebben a korban forgott mindkét irányba, és a hasán körbe fordult.
2013. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 5-és fél hónapos anyatejes baba.4 hónapos kora óta adogatunk neki néha néha sütőtököt,almát,szilvát.7kg ,69cm.3hónapos kora óta forog hasról hátra és hátról hasra.4 hónapos kora óta kúszik,és most pár napja kb 1 hete egyedül feláll,és félig megül.Nagyon ügyes kislány.nagyon gyakorolja a beszédet,a mássalhangzókat egy-egy magánhangzóval párosítja és azt mondogatja.pl:VE,ME STB

2013. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam hétfőn lesz 6 hónapos. Egy hónapja volt 8440 gr és 70 cm, már gondolom 9 kg körül van és 2-3 cm-t is nőtt. Eddig anyatejes volt, bár 1 hete kap egy kis babakekszet, amiből valami jut a szájába is. Vasárnap fog kapni először almalevet. A hátáról a hasára 2,5 hónapos kora óta fordul, vissza csak 1-2 alkalommal sikerült, de körbén forog hason és háton is, mint az óramutató. :) Néhány napja próbál kúszni, tolja a kis popsiját az égnek, emeli a mellkasát szépen, de még nem érzett rá a dologra, inkább hátrafelé sikerül neki haladni, így irtó pipa tud lenni, hogy nem éri el a játékát. Éjszaka ébred többször is, nappal 3-4 alkalommal alszik fél-egy órát. Alul 3 foga dudorodik, de még egyik sem bújt elő.
2013. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bogi napközben nem igazán alszik,pedig sokszor fáradt,beteszem a kiságyba,elalszik,de fél órán belül fent van,vagy még hamarabb. Ha délután nem alszik, ő is nagyon nyűgös estére. 9 felé alszik el és éjjel egyszer kel most már,de pár hete még 3-szor is kelt. Még mndig furi,hogy aludhatok 4-5 órát egyhuzamban. :) Mi is sokat gagyogunk,két-három szótagos gagyogása van már. És olyan cuki,hogy mindig nyújtja a kezét mindenkinek,még a halainknak is,de csak az egyik kezét.
2013. márc. 22. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!