Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszás után a babám most...

Kúszás után a babám most feláll és nem mászik. Így most akkor kimarad a mászás? Hogyan tudnám mászásra ösztönözni?

Figyelt kérdés
Négykézlábra szépen feláll, de nem indul el. Ülni még nem ült fel. 9 hós lesz.
2012. ápr. 12. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
az én fiam 8hónaposan ült,4kézlábra állt,de az istenért se akart mászni...utána az jött,hogy 9hónaposan felállt,11hónaposan kezétfogva bizonytalanul sétált,1évesen biztosan kezetfogva sétált,13hónaposan futott,és 18hónaposan elkezdett mászni...akkor meg az istenért sem akart járni de darabig,csak mászott mindenhova:D
2012. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem "jó", ha kimarad a mászás, és biztos, hogy nem is fog, hiszen menni még nem tud, valahogy el kell jutnia Aból Bbe. :) Ne aggódj. Szerintem ha fel is fog állni valamibe kapaszkodva ne kezd el "vezetgetni". Esetleg keress egy gyógytornászt, de ne aggódj, nem rémisztgetni akarlak, de remek technikákat tudna neked mutatni! 1-2 alaklom max. Háziorvosod, védőnőd biztos, hogy tud ajánlani valakit.
2012. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű. Az én kisfiam is előbb felállt, minthogy mászott volna. Mindenhol kapaszkodva a bútorok mentén felállt, de ahol nem volt kapaszkodó, fél hónappal később elkezdett szabályosan mászni, addig kúszott.
2012. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem már lépet is egy kettőt fogódzva mire megtanult forogni

addig ha letettem addig sírt míg meg nem fordítottam

kicsinek 1-2x csinálta meg de egészen 9 hónapos koráig nem volt hajlandó forogni

előbb áll fel és csak utána kezdet mászni addig csak hintázott négykézláb és kúszott


szal mindent össze vissza csinált

a babák nem tudják h az orvosok és az okosok szerint mi a sorrend

nekik az ahogy ők csinálják

szép is lenne ha minden baba ugyan olyan lenne

akkor hol a várakozás izgalma h hűűű mikor fog menni állni stb....

2012. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is előbb felállt kapaszkodva 9 hónaposan, és utána kezdett el csak mászni. A gyógypedagógus barátnőm szerint ez egyáltalán nem baj, lényeg, hogy másszon.
2012. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik fiam először felállt, utána ült, aztán mászott négykézláb és aztán indult el két lábon. Megjegyzem semmi baja, sem testileg, sem tanulási nehézségei nincsenek (valami ilyesmivel szokták riogatni az anyukákat), már 8 éves múlt. A kicsi ugyanez, ülni még nem tud, de már feláll, kapaszkodva lépeget egy hónapja (na de elég bambán ám, de mégiscsak odaküzdi magát, ahová szeretné). Most 8 hónapos, tegnap vettem észre először, hogy hason fekvésből feltornázza magát ülésbe, kúszni, mászni próbál, de nem megy neki, viszont állandóan mindenhol felkapaszkodik. Most ez tetszik neki, új dolog, ezért csinálják, ne aggódj! Majd amikor rájön, hogy lehet kavarni négykézláb, akkor az fog neki tetszeni, hogy négykézláb eljut valahová, ahol fel tud kapaszkodni:)
2012. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én nem másztam.kihagytam teljesen ezt a mozgásformát.csak kúsztam,mnt a kommandósok.nem érzem hogy emiatt kmaradt volna az életemből mozgásilag.

egyébként az én fiam s elöbb felállt,mnt mászott volna,gaz csakl pár nap külömbséggel.

2012. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!