Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 2éves...

Miért csinálja ezt a 2éves lányom?

Figyelt kérdés

1 éve bölcsis, már 2.hete minden nap megver 1-2 gyerkőcöt bent, itthon csak akaratos, de nem tudom mit kellene tennem, el vagyok keseredve, én lettem az első számú közellenség a szülők számára.

Nem mondja el, mi történt, csak néz rám. A dadák szerint nagyon agresszív. Ez említsem meg a gyerekorvosnak? Ha beállítják a sarokba, nem hatásos, itthon is vannak hisztik de viselhetőek, egyébként egy tünemény itthon minden hétvégén. Hol rontottuk el? Nagyon el vagyok keseredve. :( tudtok tanácsolni valamit? Más is volt már ilyen helyzetben?


2013. márc. 22. 17:55
 1/8 A kérdező kommentje:
***szülők szemében.
2013. márc. 22. 17:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez 2 éveseknél amúgy egy bizonyos szinten normális, de lehet, hogy a Te kislányodnál így jön ki a leválási szorongás, vagy vmi...

Mi lenne, ha megkérnéd a gondozónőket, hogy ha megoldható, akkor pár napra bemennél úgy, mint mikor beszoktattad annó, és ott látnád, hogy mi van...meg tudnád kicsit irányítani...

amúgy otthon minden rendben? Nincs feszkó, vagy vmi baj??

2013. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs nincs! Ha van is vita, megvárjuk míg elalszik, vagy elvisszük papázni egy picit, és akkor beszélünk.

Hétfőn akkor megkérdezem, mi lehet a gond, bár aggaszt. Sok stressz ért sajnos terhesség alatt, lehet, az volt a gond és akkor én vagyok a hibás, mert nem tudtam bevenni a le...om tablettát. :/

2013. márc. 22. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem rontottatok el ne aggodj. Sok gyerek keresztul megy ilyesmi hisztis idoszakon 2 eves kora korul, majd elmulik. Addig is sok turelem kell es magyarazat, hogy nem szadab bantani, utni senkit sem stb... A dadak meg elmehetnek a fenebe ha a sarokba allitasra tellik csak toluk ne haragudj, meg arra hogy megallapitsak agressziv a gyereked! WOW! Micsoda meglatas! Ne aggodj at kell veszelni az idoszakot elterthat meg egy jo par honapig!
2013. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. De azt is mondták, ha ilyen kezelhetetlen hisztérika marad, ki fogják rakni a bölcsiből.
2013. márc. 22. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd. Ez az a probléma, ami így interneten keresztül egyáltalán nem megoldható annyira komplex beszélgetést igényelne! Én azt javaslom, hogy keress fel gyermekpszichológust, aki ennyi idős gyermekkel is foglalkozik és vele átbeszéltek mindent A- tól Z-ig, mert csak így lehet segíteni. Valószínűleg bölcsőde váltásra is szükség lehet, mert a folyamat ördögi kör. Ha a gyerk érzi, hogy nem szeretik, annál jobban fokozódik a magatartási gond.

Az agresszív magatartás gyerekeknél mindig belső feszültség jele, de lehet depresszió is (!) Tényleg ezt látatlanban nem lehet megoldani. Nagyon hamar került bölcsibe, valószínűleg nem volt még erre érett.

2013. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem jókedvemből adtam be bölcsibe. Nyilván nem volt rá érett, én sem, amikor 1 éves korban bekerültem, és nekem is voltak ilyen dolgaim (tegnap este áthozta tesóm az akkori üzenőfüzet félémet)... :( Ha bölcsit kell váltani, akkor igen nagy bajban leszek, mert egyetlen egy bölcsi van itt a városban.

Köszönöm szépen!

2013. márc. 23. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:

első vagyok,

sztem a terhesség alatti stressz miatt nem hiszem...

Ha Te is ilyen kis vadóc voltál, akkor lehet személyiségbeli, de a bölcsiben ezt kéne tudják kezelni, és a sarokba állítás egy nagy hiba...

Én a helyedben kérném, hogy bemehessek, lássam, érzékeljem pár alkalommal, hogy mi a szitu, és ha azt érezném, hogy a gondozónők nem jól reagálnak rá, akkor kérném, hogy tegyük át másik csoportba..nem kell azt megmondani, hogy miben látod a bajt, csak hogy hátha másik csoportban jobb lenne...sztem ehhez türelem kell, és nem sarokba állítás..van nálunk is a lányom csoportjában egy kislány, és ő is agresszív, minden gyerek fél kicsit tőle, de pl. az én lányom már kezdi megszokni, és megvédi magát, meg a gondozónők istök jól kezelik, nem büntetik, csak leállítják, és félrevonják, tehát kiemelik az adott szituból, elvonják a figyelmét, és egyre jobb a helyzet vele...

2013. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!