Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2eves lanyom ha nem ugy...

2eves lanyom ha nem ugy alakul valami belemar az arcomba. Hogyan tudnam leszoktatni? Sarokba allitas kezre veres nem segit. Valaszotok elore is koszonom.

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szólj rá erélyesebben . Nem szabad anyának fáj. Ha ölbe volt és belemart tedd le a földre guggolj elé és mond a szemébe.
2012. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Pedig csak azt tudod csinálni. Erélyesen ràszólsz, kezére csapsz és becsukod a szobájába. Nálunk ez működik. Kicsit visít aztán megnyugszik. Jobb ötletem sajnos nincs :(
2012. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudja máshogy kifejezni a frusztrációját, ez pedig elég hatásos módszer. Fiam is csinálta ezt kb másfél évesen. Amit tehetsz: próbáld megelőzni, térj ki előle, fogd meg a kezét. És mondd ki, ami miatt ezt teszi: pl látom hogy most mérges/fáradt/szomorú stb vagy. Tereld helyes útba, moindd meg mit kezdjen a frusztrációjával, ha pl mérges, dobbantson stb. Én pl amikor meg akart harapni, megkérdeztem éhes-e, vagy mondtam h engem ne harapdáljon, ha annyira haraphatnékja van, harapjon a párnába, vagy a rágókájába. Tök örült az ötletnek, komolyan. Amit ne tegyél: ne üsd meg (nem egészen fair ha te ráüthetsz, neki meg nem engeded -- nyilván:), ne büntesd (valszeg nem rosszaságból teszi, hanem azért mert vmi bántja)

Ebben a korban még nem tudják az érzelmeiket kezelni, neked kell türelmesen megtanítanod rá. (felsimered mi bántja, kimondod helyette, helyes irányba tereled) Nem jó, ha büntetéssel elnyomod az érzelmeit vagy megtiltod neki h pl mérges legyen.

2012. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha a kezére csapsz, mit mondasz neki?

megütöttél ezért megüthetlek én is! nem éppen célravezető, sőt, ez sok esetben súlyosbíthatja is, én semmiképpen nem tenném, nem is tettem soha.

a sarokba állítás se jó, mert a büntetésnek köze kell, hogy legyen a rossz cselekedethez, hisz ő még kicsi ahhoz, hogy ok-okozati összefüggést tegyen.


nálunk az jött be, és ahogy olvasom a legtöbb anya ezt csinálja:

megfogom határozottan a kezét, a szemébe nézek és erélyesen rászólok, hogy nem szabad! ez fáj anyának! simogass meg. és megsimogatom az arcomat a kezével. 2-3 hétig tartott nálunk ez a korszak, most máűr meg se próbál bántani :)

2 éves múlt

2012. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom,hogy ilyen hamar valaszoltatok. Igazatok van tobbet nem utok a kezere. remelem minel hamarabb hat a szembenezos elmeszelgetos teoria.Meg irom mi tortent.
2012. jan. 5. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!