Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ujszulott babanak hanyas...

Egy ujszulott babanak hanyas halozsak kell tavaszra es milyen?

Figyelt kérdés
Es takarobol mekkora a jo? A nagy az baj? Nem akarom hogy majd ala csusszon...
2013. márc. 22. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hálózsákból ne vegyél túl vastagot, egy vékony pamut elég , 62-es méretűt vennék.

Takaróból bébi takarót vegyél , sokféle méret van.Nem fog alácsúszni nyugi, ők még nem igazán mocorognak alvás közben.

2013. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az első 1-2 hétben pólyáztunk, de nem jött be a kisasszonynak, utána babaplédbe "tekertük". Hálózsákot kb. 2 hónapos korától hord (azóta nem használok takarót éjszaka), akkor kezdett többet mocorogni és lejött róla a takaró.

Újszülöttnek 62-es méretet vennék, de a lányom a 62-es cuccokat kb. 3,5 hónaposan kinőtte, utána 68-as. Egyébként én úgy tapasztaltam, hogy hálózsákokat inkább hónapokra számozzák: 0-6 hónapos, 6-12 hónapos, 12-18 hónapos. Mondjuk én (1 kivételével, amit az IKEA-ban vettünk), mindet túrtam, nagyon szépeket lehet találni, töredék árért.

A vastagság szerintem attól függ, hogy mennyire meleg a lakás. Ha meleg, akkor elég a vékonyabb, de ha nem annyira, akkor inkább picit vastagabb legyen (pl. mi nemsokára költözünk kertes házban, ahol a pici szobája keleti fekvésű lesz, szerintem az elején simán hordja majd a vastagabb hálózsákot). Egy újszülöttnek ráadásul a hőháztartása még nem tökéletes, jobban érzi a hűvöset, mint mi. Mikor születik a babád?

2013. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Es kis felsokbol hanyas? 62es kis polot mikortol tud hasznalni? Majus 4-re vagyok kiirva.
2013. márc. 23. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A lányom 3200g-vel született és 52cm volt. Mi 56-os ruhákkal kezdtünk, de nem volt belőlük sok, kb. 5 rugi és 5 body. Nem sokáig hordta őket, kb. 2-3 hétig. Utána 62 rucikat hordott olyan 3,5-4 hónapos korig (nyilván fokozatosan váltottunk 68-asra...volt egy érdekes 62-es rugi, az szerintem nőtt a lányommal, mert 5 hónapos elmúlt, amikor kinőtte....:D:D). Ja, egyébként az elején volt, amikor "elfogyott" az 56-os ruci (minden szennyes volt és nem akartam 10 darab ruha miatt mosógépet indítani, stb), akkor simán ráadtam a 62-es darabokat is, picit lógtak rajta, mint tehénen a gatya, de mi tényleg nem akartunk 56-ból nagyon bevásárolni.

Majd a várandósság végén a dokid úgyis mond egy súlybecslést, ha esetleg pici súlyú babára számíthattok (kb. 3000g alatt), akkor érdemes lehet 2-3db 50-es garnitúrát is venni és több 56-ost. Ha viszont nagyobb baba érkezik (kb. 3600g fölött), akkor 56-ból is elég 2-3 garniúra, a többi 62-es.

2013. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit elfelejtettem írni, hogy szerintem az egész piciknek praktikusabb a body-rugi kombináció, mint a body-póló-kisnadrág, sokkal könnyebb/egyszerűbb ráadni (főleg az elől patentos rugikat). Tudom, irtó aranyos pólókat lehet kapni pici méretekben is, én is elcsábultam, de tényleg prakikusabb a rugi. 68-as felsők, nadrágok, amiket már egyszerűbb ráadni (picit jobban kooperál öltözésnél már).
2013. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!