Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális, vagy...

Szerintetek ez normális, vagy nem öltöztetem fel eléggé?

Figyelt kérdés

A babám keze kezdetektől hideg alvás közben,ami ugye azt jelzi,hogy a vérkeringés nem állt be,de tegnap meg ma már a körme alatt picit lila volt,és nagyon hideg a keze,a kesztyűre is gondoltam,adjak rá?

de nem hiszem,hogy hideg van...a lakásban 22,5-24 között van a hőm,van rajta 2 zokni,egy hosszú rugi,rövid body, és egy téli hálózsák,vagy ennyi nem elég?



2013. febr. 21. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a 24 fok sok is és a zokni is
2013. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg ruha 22 fokban. És még kesztyűt is adnál rá? Ne tedd.

Nálunk is ennyi fok van, a lányomon van egy hosszú ujjú body, egy harisnya, meg egy ruhácska. Éjjel egy rugiba alszik, zokni, és hálózsák nélkül. A keze mindig hideg, a nyakát nézd.

2013. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hőmérséklet mellett nem lenne szabad fáznia. Sőt téli hálózsákba nem is tenném bele 22-24 fokba, az 18-20 fok körül kell, de nem írtad mekkora a babád.

Én úgy öltöztetném, hogy hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugi, talán egy zokni. Elvileg nem lenne szabad fáznia, alváskor pléddel takarnám be, vagy nyári hálózsákba tenném.

2013. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk a dokinő tanácsára ilyenkor a fejére került egy kis pamutsapka. Igen, nekik még nem olyan jó a vérkeringésük, azért is fázósabbak. A 2 zokni lehet egy kicsit tényleg sok, főleg hogy hosszú rugiban és egy téli hálózsákban van.
2013. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk 21-22fok van egységesen éjjel-nappal! A lányom mikor megszületett még nem hálózsákba aludt, hanem csak betakartam, mert nem mászkált el... Akkor egy rövid ujjú body, és 1 nem túl vastag rugdalózó volt rajta! Később mikor már hálózsákba aludt, akkor csak 1 hosszú ujjú body volt rajta és a hálózsák! Isten ments, h a gyerekre ennyi göncöt rakj, pláne ne sapkát, a feje az egyetlen, ahol szellőzik, izzad... NEM SZABAD! a nyakát nézd, ha hideg, csak akkor fázik, ha ott hidegnek érzed neki! A keze nem mérvadó!
2013. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

én is tudom,hogy a nagykönyv szerint a 24 fok sok,és a 2 zokni is elvileg,na de a nagykönyv,meg a nagy szakértők azt nem mondják,hogy ilyenkor a gyerek körme lilul,sőt a lába is gyakran hideg a 2 zokni és rugi,lábzsák ellenére...

én is pulcsiban,zokniban vagyok sokx a 24 fokban,tudom,hogy fázós vagyok,és lehet ezt örökölte a babám.

3 hónapos

azzal pedig nem értek egyet,hogy a hálózsák alá nem kell rugdalózó...én is pizsiben alszom téli takaró alatt,miért hagynám,hogy a gyerekem meztelen lábbal legyen a hálózsákban...????

2013. febr. 21. 12:08
 7/15 anonim ***** válasza:
1.vagyok,tegyél rá sapit kisfiam sokáig vékony pamut sapiban aludt még 7-8 hónaposan is,hűvösebb volt a szoba 20 fok körül
2013. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó, jó, nem kell azért ennyire hisztizni:) Akkor minek tetted fel a kérdést? Azt kérdezted eléggé felöltözteted-e. Válaszoltunk, hogy túlöltözteted. Ettől még te csináld úgy, ahogy akarod, de akkor minek kérdezel?

Amúgy rajtad van 1 zokni, rajta meg rugi PLUSZ 2 zokni. Az már három, és azt se felejtsd el, hogy a rugiban magát melegíti.


Lényeg: ez a ruhamennyiség rengeteg. A kicsiknek hideg keze-lába, ettől még nem feltétlenül fáznak, nézd a tarkóját, ahogy írták. De ettől még a te gyereked, ha pufajkában viszed a strandra, az is a te dolgod. Higgadj le:)

2013. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A liluló körmök, hideg végtagok akár szív, ill. keringési problémákra utalhatnak. Beszélj a gyerekorvossal! Az én fiam is hideg volt éjjelente, kb.1 hónapos koráig az esti fürdetés után adtam rá vékony kis sapkát.
2013. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is megmutatnám a babádat egy gyermekorvosnak, mert ilyen hőmérséklet mellett lila köröm... hááát. Nem tudom. Szerintem nem normális. És nem biztos, hogy az öltözködésben kell a hibát keresni.
2013. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!