Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyerkőc kaphat már...

1 éves gyerkőc kaphat már Nutellát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én úgy emlékszem, a mogyoró csak később jöhet, mert allergizál.
2013. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem!! Mogyoró nagyon allergizál!

Az egyik védőnöm 2 éves kor után ajánlotta a Nutellát, mert mogyorókrém, egész mogyorót, pedig szigorúan 3 év felett!!

Bár én 2 éves kora után se mertem Nutellát adni a fiamnak, majd lassan már kap, áprilisban lesz 3 éves.

2013. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2013. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én azért mertem 2 éves kora előtt adni Nutellat (muffinba sütve), mert másfél évesen tesóm gyerekei megtömték sós mogyoróval. Szerencsére nem lett allergiás.
2013. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindent szabad 1 éves kor felett ami nem nyers, nem okoz fulladást. kivéve a mézet (habár annak baktériumjai is fulladást okoznak azért nem).


mogyorót , diót, meg minden más alergizáló dolgot lehet adni, de mértékkel. érdemes elöször egy picit kóstoltatni, majd ha nem törtéink semmi akkor többet.

magként nem adnám mert könnyen okoz fulladást, de krémben lányaim kaptak már ekkor. hab´r nem rajongtak érte soha sem, de férjem minden reggel nutellás kenyeret eszik.

2013. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs a családban allergiás és eddig se volt vele semmi probléma (ilyen téren), akkor szerintem 1 éves kor után lehet próbálkozni.

Amúgy az én gyerekeim másfél évesen rákattantak a pisztáciára, rendesen, egyben elropogtatták (majd' összetojtam magam az első alkalommal, de kinézték a Papa szájából, muszáj volt kipróbálniuk)

2013. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En nem adnàm amellett, hogy allergizàl tele van cukorral.
2013. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Adni, adható, de teljesen felesleges!!! Mi a francnak tömöd tömény cukorral és zsírral? Ugyanis a nutella leginkább ezekből áll és csak minimális mogyoróból. Semmi szüksége erre a gyereknek, csak rászoktatod az édes ízre és a nassolásra.
2013. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Már megint az ítélkezők. Most komolyan! Nyilván nem minden nap Nutellás kenyér a reggelije a gyereknek. Egy évben kétszer én is megengedem. Ma pl Nutellás palacsinta volt. Nem hiszem, hogy ennyitől rögtön túlsúlyos és egészségtelen lesz a gyerekem.
2013. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen ítélkezőkről beszélsz?! Nem lehet nekem más a véleményem? Már ne is haragudj!
2013. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!