Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre mit kellett volna válaszo...

Erre mit kellett volna válaszolnom?

Figyelt kérdés
Barátnőm meséli,hogy már 3.napja alig alszik napi 2-3 órát,mert átnyügösködi a 2 hós babája az éjszakát és már annyira fáradt volt,hogy beadott a babának egy fél germicid c kúpot,hogy legalább egy éjszakát aludjon!látta rajtam,hogy meg van a véleményem arról,hogy nem adnék a gyereknek gyógyszert,ha nem is beteg és megkérdezte,hogy én "miért?mit csináltam volna ilyenkor kínomban?"aláírom,hogy szar lehetett neki ennyi alvással,mert nappal nem tud pihenni a 2 éves kistesó miatt,segítsége meg nincs,mert a férje külföldön dolgozik,de én nem mertem volna ezt megcsinálni...
2013. márc. 24. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
én egyetértek veled.egy gyereknek nem adunk csak azért gyógyszert mert én aludni akarok.a kúp nem arra van hogy beadjam neki hogy tudjak pihenni.
2013. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
feleslegesen terhelte a szervezetét a lázcsillapítóval.konkrétan leszedálta a gyereket.mit fog neki adni,ha egyszer ne adj isten tényleg szükség lesz rá.rászoktatja a szervezetét már most,később nem fog hatni.semmit nem kellett volna válaszolnod,talán csak annyit,hogy a te gyereked,te felelősséged.Biztos tudod mit csinálsz...
2013. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ennek a nőnek segítségre van szüksége. Rosszul döntött egy nehéz helyzetben. Én sem tennék ilyet. De ahelyett, hogy elítéljük, azon kellene gondokodnunk, hogyan tudunk neki segíteni. Mennyire vagytok jóban? Nem tudnál átmenni hozzájuk egy éjszakára, segíteni, hogy ő kialudja magát? Már egy jó éjszaka is elég lehet, hogy kicsit összeszedje magát... esetleg más barát, rokon? Esetleg délután is vigyázhatsz a gyerekekre, ott náluk, amíg ő a másik szobában alszik egy pár órát. Gyorsan regenerálódna, ha nyugodtan pihenhetne kicsit. Ha gond adódik persze, ott van, szólhatsz neki, de ha szerencsétek van, ki tudja pihenni magát végre.
2013. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok.még csak annyi jutott eszembe,hogy az egyik baráti házaspárnak oxigénhiányos gyereke született.panaszkodtak az ismerősök nekik,hogy sokszor kel éjszaka a gyerek.erre a sérült baba szülei azt mondták:

"Nem az a gond ha sokszor kell kelni a gyerekhez,hanem az ha hajnal 3-kor indulni kell Miskolcra,és tudod hogy nem tudnak rajta segíteni..."

2013. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szívesen segítenék neki,de nekem is van egy 1 éves gyerekem a férjem meg reggeltől estig dolgozik,de igazad van:ki kell valamit találni,mert nem lenne jó,ha többx is megcsinálná ezt!
2013. márc. 24. 19:02
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
3-as!miért kell lepontozni?
2013. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Adjon neki inkább homeopátiás cuucot, ami könnyíti az alvást. Párologtasson levendulát a szobában. De erős lázcsillapítóval ne nyomja le a gyereket!
2013. márc. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Az én fiam 3 hónapos volt amikor megváltozott az alvási szokása, éjfélig alapból fenn volt, aztán hajnal fél2-től fél 5-ig.. Aztán fél7-kor ébredt reggel. Nála ez 3 hónapig tartott, próbáltunk mi is mindent, homeopátiás viburcol kúpot is de semmi se segített. 3 hónap után bizony én is adtam neki 1x germicid kúpot hogy végre aludjon egy éjszakát végig. De nem 3 nap után mint a barátnőd, hanem kerek 3 hónap után nem bírtam tovább..

Nem kell elítélni ezért de elég hamar bedobta a törölközőt, így nem lehet mert sokszor nem fog aludni és nem szabad rendszeresen kúpozni..

2013. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
A germicid kúptól elalszik a gyerek? Szerintem abban nincsen altató. Nem a hasa fáj a picikének? Akkor lehet neki fájdalomcsillapítót adni, vagy görcsoldót, amit az orvos FELÍR. Nem hasra ütésre azt sem. Az lenne a legjobb ha megbeszélné a gyerekorvossal mit tegyen, mert ha tényleg 3 nap után került ilyen állapotba, valószínűleg nem ez lesz az utolsó kúp amit így beadott. Én egyedül nevelem a fiam az első perctől, egy albérletben. Semmi segítségem, a semmit úgy értem, hogy semmi. 5 percre sem tudtam soha senkire rábízni. 6 hónapos koráig hasfájós volt. volt, hogy 3 napig nem aludtam. Volt, hogy 1-2 órákat. Közben kiderült, hogy asztmás, többször feküdtem vele az intenzíven. Most másfél éves, de ki merem jelenteni 1 átaludt éjszakánk se volt. Hasfájás, fulladás és közben a fogai szép sorban jönnek. SOHA nem adtam neki gyógyszert, csak és kizárólag amit az orvos írt fel és megbeszéltük mikor mennyit! Már megszoktam, hogy zombi vagyok! De a gyerek az első, soha nem helyezném a saját igényeimet az övé elé. Bírni kell, egy anyának ez a dolga, mást nem tehetünk. Viszont tényleg meg kellene beszélnie a gyerek orvossal, hogy mit tehet. Mert ennek hosszú távon nem lesz jó vége. Az ilyen embereknek tényleg segítség kell, mert az ilyen apró dolgokból lesz nagy baj. Tényleg le kéne passzolnia a kicsiket egy pár órára. Talán segítene.
2013. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Elmondanám hogy én felhívtam az ügyeletet egyik éjjel mert nem aludt és ordított a gyerek és ők mondták a germicid kúpot.. A gyerekorvosunk egy idióta semmit se mondott mi lehet a gyerekkel h se éjjel se nappal nem alszik..

Aki lepontontozott az is idióta :)


8-as válaszoló

2013. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!