Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy alváskor...

Mit tehetnék, hogy alváskor ne csússzon a fejére a takaró?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos és mostanában álmában elmászik a helyéről és éjszaka mindig úgy találom,hogy már a fején van a takaró,pedig csak a derekáig szoktam betakarni. A hálózsákot nem szereti,próbáltam többször is,de sír ha beleteszem. Van valakinek valamilyen bevált praktikája? Ti hogy altatjátok a babátokat?
2013. márc. 25. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Hàlózsák!

De csak miután elaludt, adom rá.

2013. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én pont ezért adok rá hálózsákot már pár hónapja, csak nem azt a méretet,amit hord általában, hanem két mérettel nagyobbat,a lábával tud kalimpálni, a keze meg vagy szabadon van, vagy ha újjas, akkor visszahajtogatom az ujját.

Viszont ha tud valaki jobb megoldást én is szívesen veszem!

2013. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Èn is születésétöl hálózsákaot adok rá. Jó ha még most hozzá szoktatod, mert mikor 1-2 éves lesz nagyon sokat fogsz szenvedni mert kifog takarózni. itt a forumon kb minden nap van 2 ilyen kérdés.


A takaró a bölcsöhalál egyik leggyakoribb oka.

2013. márc. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én sose adtam hálózsákot a babámra, abban tuti megsült volna. + én magamból indulok ki, hogy a felnőtt hálózsákban én sem tudok rendesen aludni, még ha nagy is.

attól én is rettegtem, hogy mi lesz, ha a fejére húzza a takarót éjszaka...

néhány hónapos(3-4) volt, amikor azt játszottam vele, hogy egy könnyű textílát (pelust, ágyneműhuzatot..)majd később nehezebb anyagot (plédet, takarót, és végül az én felnőtt takarómat) a fejére tettem, majd néztem, hogy ki tud-e alóla bújni. megtanulta nagyon rövid idő alatt, hogy kell kibújnia a takaró alól, mindezt játékosan :)

inkább megtanítottam neki, minthogy egész éjjel parázzak :)

2013. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akik hálózsákban altatják a babájukat,mit adnak rá? Csak egy bodyt? Vagy rendesen rugdalozót is,mint a takarónál?
2013. márc. 25. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:

nyílván attól is függ, hány fok van a szobában, ahol alszik a baba.

Nálunk reggelre kihül 19 fok körülire, ezért én a hálózsák alá vagy body-t és rugit adok, vagy body-t és lábfejes nacit.nekünk a hálózsák olyan, hogy van újja is.

2013. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk távfűtés van,állandó 25 fok,nem tudom szabályozni,de Bogi ezt megszokta. Body + rugit adok a takaró alá,akkor azt adjak a hálózsák alá is? Végülis a zsák a takarót helyettesíti.
2013. márc. 25. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Tescos pamut rugit adtam a hálózsák alá.

Nem vastag, nem vékony hálózsákot adtam rá, hanem olyat amiben 1sor vatelin volt, Tescos hálózsákot, vagy polár hálózsákot.

2013. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!