Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki sírni hagyta a babáját alváskor és bevált?

Figyelt kérdés

Meddig sírt elavás elött?

4 hónapos a babám. Most kipróbáltam, hagytam sírni és nem ringattam. 15 perc múlva elaludt, ezalatt hol jobban sírt hol kevésbé. Párszor éreztem hogy na most már felveszem de nem mentem be hozzá csak messziről néztem, esetleg nem akadt-e bele a kiságy rácsába.

Szóval 15 perc. Vajon lesz ez még hosszabb is?

Persze az éjjeli alvás elött a kezemben alszik el szopi után. És éjszaka megetetem, nem hagyom sírni.2x kel.



2013. febr. 11. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Max 10percig hagytam volna sírni, de mindig elaludt 5 perc után. Kb 3 napig sírt csak, azóta rögtön elalszik magától, és reggelig fel sem kel, 3 hónapos.
2013. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is be kellett vezetni. Néha a szívem szakadt meg.

Nálunk az elején volt másfél óra. Elhortott anyósom minden szaranyának, de szükséges volt.

Egy kiegyensúlyozott két és fél évesem van!

2013. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem hagytam sírni, de nem is kapkodtam ki rögtön a kiságyból, nagyon jól bevált, hogy simogattam a hátát, ettől szépen megnyugodott és elaludt. A sok sírástól szerintem inkább behergeli magát, mint lenyugodna.
2013. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem hagyom sírni. Fel nem eszem a kiságyából, de megnyugtatom és mellette vagyok, ha kell. Nem hobbiból sír, hanem mert szüksége van rám. Amikor éjjel felébred enni és nem alszik vissza, utána velünk alszik. Azóta nyugodtak sz ő és a mi éjszakáink is. A foga miatt vagy 6-7x kelt, most 3-4 alkalommal cicizik, ha felsír. Szinte alig ébredünk, azóta ki tudom magamat pihenni, nyugodt vagyok és nem idegroncs a nemalvás miatt, és a fiam is nyugodtabb: éjjel is azonnal visszaalszik, ha fel is ébred. Nekünk ez így teljesen megfelel, minden téren.
2013. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam a simogatást de mivel ott voltam, jobban sírt. Valakinél beválik valakinél nem. Nálunk nem jött be. Most hogy nem látott könnyebben elauldt.
2013. febr. 11. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Mi 3 hetesen hagytuk sirni,mert előtte akár 12órán át is ébren volt.20prcenként felébredt nagyon max.Cicin se aludt,simogatással sem már egy idő után.Sirt 3x5percet és azóta tud aludni.Már 4 hónapos múlt.És 3 hetesen már este 6tól reggel 3-4ig aludt,7hetesen meg reggel 6-8ig már.Most 3-4hónapos koráig felébredt enni éjfélkor és 5körül is,de ahogyan 4 hónapos lett,megint alszik este 8tól reggel 7ig.
2013. febr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
4-es vagyok: 6 hónapos koráig "minta" gyerek volt: 3 körül ébredt és 8 körül reggel. Egyik pillanatról a másikra "romlott" el. Én nem bírtam, ahogy sír és küszködik.
2013. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Soha nem hagynék sírni egy ilyen pici babát. Ők még nem tudnak hisztizni, manipulálni, teljesen normális és egészséges igényük az, hogy az anyjuk testközelében aludjanak el.

Azért "tanulnak meg" egyedül elaludni, ha sírni hagyják őket, mert beletörődnek, hogy hiába könyörögnek az anyjuknak, az nem foglalkozik velük. Az ilyen anyukák aztán évek múlva csodálkoznak rajta, hogy a gyerekük miért lett szorongó, bizalmatlan és önbizalomhiányos.

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes. Ha felveszem bőg tovább. Ha nem, pár perc után alszik, mint a bunda. Nekem senki ne magyarázza meg, hogy a közelségem kell neki. A baba azért is sírhat, mert fáradt, de nem tud elaludni. 3 gyerek után már tudom, hogy mi a baja, és mire van szüksége. Ha az egyedüllétre, akkor arra. De nekem mindegy más hogyan csinálja, de amíg ők egész nap zombik egy nyűgös gyerekkel, én kipihenve foglalkozok a boldog babámmal.2 gyermeket már felneveltem így, egyikük sem szorongó, vagy hasonlók. Sőt, anyám minket is hagyott sírni, nekünk sem lett semmi bajunk.
2013. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a testvérem, akit az apámék neveltek, na ő szorongó. 32 évesen még velük lakik. Nem jár sehova, még az utcára se nagyon akar kimenni. Bár nem biztos, hogy van összefüggés, de őt minden kis dologért kikapkodták anno a kiságyból.
2013. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!