Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy adtatok házilag...

Ti hogy adtatok házilag keszült ételeket a babáitoknak amikor meg nem volt foga?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ( pörkölt,nokedli, hús, zsemle stb...)

Olvasok olyanokat hogy egy evese meg valamelyik babának nincs foga....

Ti hogy csináltátok?



2013. márc. 25. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
pürésítettem mindent vagy max apró darabokat hagytam benne amiket jól szétfőztem és így a nyelvével a szájpadlásán szét nyomkodta. Mennyi idős a babád? De pl a kifli csücskét szétáztatja a nyáléval,és utána már könnyű dolga van.
2013. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Katucika0912 ***** válasza:

A Baba nem a fogàval rág először hanem az ínyét használja :)

Gondolj csak bele .. Először a metsző fogak nőnek ki , de ők nem azzal esznek ( rágnak mint a nyuszik) , azzal csak el"metszik" az ételt és forgatják .

Az érzést kell megszokni hogy nem folyékony , nem pépes hanem darabos ! Én először mindent turmixoltam , aztán villával nyomokodtam szét ! Most már csak épp kissebb falatokat csipkedek neki ( kenyér szalámi stb ) és főzeléket durvának töröm a villával !

Kislányom 10 hónapos lesz és a két alsó metsző foga van meg :)


Minden jót

2013. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyettértek az első és a második hozzászolóval pl pürésisd vagy csipeges kisebb darabokat a babának vagy turmixolj :)
2013. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Botmixerrel vagy a hozzá tartozó kis késes mixerrel teljesen homogén, pépes lesz a házi koszt, ha egy kis vizet is teszel az ételhez, olyan, mint az üveges bébiételek. Én pörköltet, rakott kelt, krumplistésztát, húslevesben főtt húst és leveszöldségeket, stb stb. így készítek el és nagyon szereti a kisfiam. Üvegeset csak akkor adok, amikor elmegyünk vagy más vigyáz rá.
2013. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!