Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok babáitoknak olyan...

Adtok babáitoknak olyan ételeket, amit Ti magatok nem esztek?

Figyelt kérdés
Természetesen a megfelelő korban. Kap a gyerkőc olyan ételeket, kóstolni és később is, amit ti nem szerettek, nem szoktatok enni? Aki nem ad, az miért nem?
2010. máj. 12. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Nem.Csak olyan ételt adok neki,amit én is megennék! Ezért sózom,cukrozom,amit kell,mert ez a természetes.

Egy kisbabának is kell a kellően ízesített étel,és nem lesz rossz evő belőle.

2010. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adok neki. Én gyűlölöm a tökfőzeléket, de neki épp most tervezem, hogy csinálok, mert már kóstolhatja. Attól, hogy én nem szeretem lehet, hogy ő imádni fogja...
2010. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen. pl. kefir, natur joghurt. ezeket nem nagyon szeretem, de a babó eszi.
2010. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, zöldbabot evett eddig, amit én nem eszek meg, de fog majd enni tököt, spenótot is, ezeket én nem eszem meg.

/Z/

2010. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igen, én is adok a kicsimnek olyanokat, amit mi (sajnos) ki nem állhatunk, nem szeretünk így nem eszünk soha. De hátha a gyerkőc szeretni fogja és akkor legalább ő eszik finom, egészséges ételeket :)(Mi pont ezeket nem szeretjük, sok zöldség, hal, más, stb)
2010. máj. 12. 08:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, a lényeg, hogy a megfelelő időben kapjon mindent és ahogy írtad is, minél egészségesebben étkezzen. Nagyon szeretném én is azt elérni, hogy a gyümölcsöt jobban szeresse, mint az édességeket! (pl)
2010. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hú kedves első, akkor ha te nem szereted a céklát, spenótot, tököt, halat akkor neki sem adsz???


Én adok, pl nyulat senki nem eszik a családban, de bébiételben már vettem. Vagy pl lazacot nem sűrűn eszünk, mert hát nem két fillér, de a babának már vettem üvegeset. Főzni pedig persze, szoktam mindenfélét, hátha. Eddig az első lányom a salátafőzelékre "mondta", hogy fúj, minden mást megevett.

2010. máj. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a sütőtököt nem szeretem, de a kisfiamnak ízlett. Mostanában kóstoltattam meg vele. Venni akartam spenót-burgonya bébiételt, mire a férjem: minek veszem mert Ő nem szereti. De én igen, meg attól a gyerek miért ne szerethetné??
2010. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bizony! :) Ráadásul ezek mind mind nagyon egészségesek és nagyon fontosak a baba számára! Az egészséges életmódot már ebben a korban be kell vezetni a kicsiknél :) Anno én még a 80-as évek elején az akkor kapható nem túl megbízható tápszereken, bébiételeken nőttem fel. Nálunk nem volt divat egészséges zöldségeket, halat és hasonlókat enni, meg talán lehetőség sem volt rá. Ennek megfelelően nem is eszem, mert nem szeretem. Viszont évek óta igyekszem minnél több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, persze nem mindig az egészségesebb fajtából :(
2010. máj. 12. 09:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Simán elkészítek olyan dolgokat is a lányomnak amit nem eszek meg, mert attól hogy én még nem szeretem neki lehet finom. Ez számomra nem is volt kérdés az elejétől fogva.
2010. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!