Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlreagálom a dolgot, ha nem...

Sziszi1118 kérdése:

Túlreagálom a dolgot, ha nem szeretném hogy anyósomék majdnem egy egész napot vigyázzanak az 5 hónapos babánkra?

Figyelt kérdés
A férjemmel sokat vitatkozunk ezen, mert anyukám heti 1-2 alkalommal itt alszik nálunk és segít nekem, valamint éjszaka ellátja a picit, aki 1-szer, max. 2-szer kel fel éjszaka. Viszont sokszor előfordul, hogy 2 óra múlva alszik csak vissza és sétálgatni kell vele. Nappal is igényli, hogy sokat foglalkozzak vele, ezért segít anyukám. Viszont ő ezt úgy teszi, hogy én is otthon vagyok. A férjem szülei pedig nem is tudnak arról, hogy itt szok aludni - biztos nem tetszene nekik (rossz természetük van). Férjem pedig kötelességének érzi, hogy ők is vigyázzanak rá. Nekem ezzel az a gondom, hogy én nem vagyok ott és nem látom mikor mit csinál a pici: állandóan cipelik-e?Mennyit alszik?Mennyit eszik?-sokszor nehezen eszik tekereg a kezemben-apósom válasza erre, hogy már nem éhes miközben alig a felét ette csak meg. Szerintem, ha ott van oda se adják neki és ez hiányozhat neki éjjel.Férjem szombaton át szeretné vinni reggel 9-től 5-ig, hogy elmehessünk Pestre csavarogni. Mondtam neki, hogy nekem ez nem tetszik, ez túl sok idő, max. 3-4 órára, amiből 2 óra kinti alvás a babakocsiban. Na ezen összevesztünk. szerintetek túlreagálom a dolgot?
2013. márc. 25. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Igen.

Én is anya vagyok, de sosem problémáztam ennyire.

Ráadásul semmi baja nem lesz a gyereknek, ha egyszer nem a megszokott ütemben zajlanak a dolgok.

2013. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi idő alatt "kárt" nem tehetnek a nevelésedben, rosszat meg gondolom ők sem akarnak a babának.És biztos örülnek ha a kicsivel lehetnek. Megértem a férjedet, hogy nem csak anyukádnak jár,hogy unokázhasson, hiszen neki is a szülei.Mondd el ,hogy mit hogy szeretnél, hogy csináljanak, és jó esetben betartják, ha meg nem azt valószínűleg nem fogod megtudni. Nem minden napról van szó.
2013. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem reagálod túl a dolgot, ha nem bízol bennük, nem hagyod rájuk. Ez nem valami "kötelező" dolog. A Te gyereked, a Te felelősséged. Ha úgy érzed, nem hagyhatod velük, hát ne hagyd.

Vagy most maradjatok otthon, egy-kétszer legyenek ott egész nap, ők csinálnak mindent, te "korrigálod", amit nem úgy szoktál csinálni, és ha úgy látod, már menni fog nekik egyedül is, akkor beiktattok egy csavargós napot.


Azért egy öt hónapost még én nem hagynék másra (persze az anyuka anyukája valahogy mindig más téma, én is benne bízom csak 100%-osan, hisz ugyanúgy "nyúl a gyerekhez", ahogy én szoktam, ez biztos valami genetikai dolog).

És persze mindannyian mások vagyunk, sógornőm pl. simán bárkivel otthagyta a gyerkőcét az első perctől kezdve(úgy értem, hogy barátnőjével, rokonával, nagyszülőkkel), neki sincs semmi baja, bár tény, hogy ő nagyon nyugodt, alvós baba volt, sok dolguk nem volt a "felügyelőknek"...


Én azt javaslom, hogy "szoktasd" őket össze, aztán tudni fogod, hogy már ott hagyhatod rájuk, vagy sem.

2013. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Igen.

Ne legyél irigy!

Ha a saját anyukád vigyázhat rá, akkor a férjed szüleinek is ugyanolyan joguk van.

2013. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

A férjed szülei is neveltek egyszer gyereket :) Tudom, hogy nehéz, eleinte én is ódzkodtam attól, hogy otthagyjam. De gondolj csak bele! Biztosan rosszul eshet a férjednek, hogy csak anyukád lehet ennyit a babával, az ő szülei meg nem. Ráadásul valószínűleg nagyon hiányzik Neki a Veled töltött idő is. Hidd el, semmi baj nem lesz, menjetek el szórakozni, kikapcsolódni.

Egy másik gondolat: Én sem vagyok anyósommal a legjobb viszonyban. Viszont imádja az unokáját, és az én kis 10 hónaposom is nagyon szereti őt. Nehezen, de eljutottam odáig, hogy nincs jogom megfosztani a lányomat attól, hogy nagyon jó kapcsolat alakuljon ki közte és anyósom között. Hiszen egy szerető nagymama hatalmas ajándék!

Arról nem is beszélve, hogy később, amikor majd a pici nagyobb lesz, jól fog jönni, ha néha át lehet vinni a nagyihoz, és te tudod intézni a dolgaidat.

2013. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Az Én szerény véleményem is az, hogy túlreagálod.


Az Én Anyukámék még javában dolgoznak, az Anyósomék nyugdíjasak. Ebből kifolyólag sokkal több időt tudnak az unokázásra szakítani, mint a szüleim.

Bennem ez a túlzott "para" az első 1 hónapban volt. Aztán hogy egyre többet jöttek a Mamák, látták mi a napirendünk, mit-hogy szoktam, átvették Ők is a szokásokat, és kizárólag az UNOKÁJUK miatt!

Én kb. 3hós kora óta hagyom ott vagy az Anyukámra vagy az Anyósomra, de előre lebeszélt dolog közöttünk, hogy BÁRMI van és BÁRHOL vagyok, telefonálnak és rohanok is. Így nyugodt vagyok. A telefon a kezem ügyében, mindent elkészítek és így ott merem hagyni. Megetetni Ők is meg tudják (most már mást is eszik, mint anyatej), a tisztába tételt és az altatást sem tudják elrontani :) Mindenhol van játéka, és utazó ágya, tehát kényelmesen alszik.


De hozzáteszem a Fiam ritka jó gyerek. :) Tegnap voltunk színházban a férjemmel, 3 órás volt, ebből 2-őt végig aludt a Fiam a Mamánál.


Összegezve: túlparázod, beszéld meg Anyósékkal h mit hogyan kell csinálni, és akkor nyugodtan itt mered hagyni. Hidd el, kell annak a kisgyereknek a Mamákkal való kapcsolat. És ha a Mamáék egész nap cipelik akkor se lesz baja, egy-egy naptól nem borul fel az élete.

Te pedig ki tudsz kapcsolódni!

2013. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát én biztos nem "adnám" egész napra 5 hónaposan. Ha olyan dolgom lenne, ahova nem tudom elvinni, akkor örülnék, ha segítenének, bízom bennük. De ha nem muszáj biztos nem hagynám ott órákra sem, nem hogy egész napra. Ha babázni akarnak, bármikor jöhetnek, nem tiltom, de én tudom mikor mennyit kell ennie, mikor alszik, stb.
2013. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Igen túlreagálod!!

A férjed helyében én azt kérném, hogy a te anyukád se segítsen neked. Ennyi. Amúgy éjszaka anyád kell helyetted a gyerekhez? Egy gyereked van? Minek szültél, ha nem tudod ellátni? Ennyire nem fárasztó. Ennyi segítséged van, a férjed el akar vinni kikapcsolódni, és még nyavajogsz?

2013. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Én is ilyen túlparázós vagyok. Ha anyuék vigyáznak rá, akkor is állandóan telefonálok, hogy evett? mennyit evett? kakilt? stb.

DE 1 naptól nem fog felborulni semmi, ha kevesebbet is eszik vagy alszik, akkor majd másnap bepótol mindent.

2013. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Látod, a 6. válaszoló is úgy írta, hogy a mamák megfigyelték, hogy ő mit hogyan csinál, és utána már rájuk merte bízni.


Gondolom nehezebbik része a bizalom hiánya...

Figyu, tartsd szem előtt, hogy ők ketten vannak, majd elötletelnek azon, hogy hogyan is mutattad nekik a dolgokat... valamelyik csak megjegyzi.


Az "ők is felneveltek egy gyereket"-re meg háááát... azért ebből hosszútávú következtetéseket nem lehet levonni. Van olyan szülő, akinek jobb lett volna mellőzni a gyerekvállalást... és nekik is lesz egyszer unokájuk...


Szerintem az a legcélravezetőbb, ha szépen bevonod őket egy-két napig a napirendetekbe, te csak a háttérben figyeled az eseményeket, segítségükre sietsz, ha elbizonytalanodnak, aztán utána már rájuk bízhatod.


Viszont arra készülj fel, hogy az első pár alkalommal nem fogsz tudni kikapcsolódni... aztán majd belejössz... ilyenek az anyukák... :-) meg a hülye hormonok... :-)


Még abba gondolj bele, hogy másfél év múlva vadidegenekre kell rábíznod, ha bölcsis lesz... na, az ezerszer szarabb.

2013. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!