Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki ölben...

Van itt olyan, aki ölben fürdette az újszülött csecsemőjét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy beleülni a kádba, úgy hogy nincs túl sok víz benne, és apuka úgy adja a babát az ölébe anyukának, vagy amíg a gátseb ott van, addig apuka ül a kádba, és a térdére fekteti a babát, úgy fürdeti le?


Ezt addig gondolom így, amíg túl kicsi ahhoz, hogy élvezze a fürdést, és arra gondoltam, ezzel a módszerrel talán nem lesz neki annyira rossz fürödni. Mert sajnos nagyon sok picúrka kínzásnak éli meg az egész procedúrát. nekem ez kényelmesnek és egyszerűnek tűnik, és talán nem is fázik így annyira, illetve a szülő közelsége miatt nem esik kétségbe.


2013. márc. 25. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
4 hónapos kora óta fürdik velünk a nagykádba. Azelőtt külön kiskádban fürdettük. Akkor már élvezte is a pancsikolást, a sok vizet.
2013. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem higéialigag ez a legrosszabb megoldás.

Föleg hogy a szülö feneke ér a vízbe leginkább, és az egyik legveszélyesebb a végbél baktériumok. de a test egyéb részéröl is leáznak a nem kívánt dolgok és abban fürdik a baba.

Késöbb amikor nagyobb, ez már azért nem annyira rossz, mert van immunrendszere, és védekezik, de egy újszülöttnek még nincsen.


Ha a kisbaba nem szeret fürödni 1-5 alkalom után annak oka van. àltalában a szülö bizontalanul fogja meg és a szülö érzései miatt a gyerek is bizonytalan. A másik pedig hogy a víz jó, de a levegö nagyon hideg. A fürdéshez egy 30 fokot érdemes csinálni a szobában, fürdö szobában.

nekünk a höbefúvónk ment kb 10 percet elötte és már is 30 fok lett. Aztán kiszellöztettünk mielött aludni ment.

2013. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is a higiéniai szempontok miatt nem sokan csinálják, én soha nem csináltam és nem is tenném. Nekünk elég "koszos" marad a bőrünk és a nemi szerveink is ott vannak. Inkább valami mást próbáljatok meg. Pl mi úgy csináltuk, hogy a férjem fürdette én beleléptem a kádba és onnan szórakoztattam. Ami viszont nagyon érdekes, hogy nekem a kisebbik lányom most 1 éves, kicsi korában szeretett fürdeni aztán volt valami ami miatt most már ordít a vízben. Lehet egy rossz fogás volt, és ennyit jelentett... Egyszer ugyanis véletlenül rosszul fogtam meg, és kicsit elcsúszott a kádba. Nehéz most visszaszoktatni a fürdés örömére. Pedig már nagyobb. Sajnos a piciknél fontos a biztonság, és akaratlanul is tehetünk olyat ami megzavarja őket. A másik még a vizhőmérésklete. Nekem a nagyobbik lányom utálta a 39 fokos vizet, inkább a 37 fok volt jó neki. A kicsi 40 fokosba szeret fürdeni. Lehet kicsit meleg vagy hidegebbel is variálni, hátha.
2013. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-ik.


nálunk pont így volt a naggyal. 1 éves kora elött, megbotlott a kádban és fél év volt mire vissza szokott a vízbe. de a hajmosást annyira utálta ekkor is, hogy azt csak 2 éves kora utánra oldódott meg,a ddig úgy ordított hogy lekellett fogni a kádban míg 2 hetente megmostam neki.

2013. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a hősugárzós módszer vált be a sírásra. Icipici babával nem ülnék egy fürdőkádba. Ha már leszáradt a pici köldökcsonkja, megpróbálhattok több vizet tenni a kádba, hogy ne csak a popsija érjen bele, így nem fog annyira fázni.
2013. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mi fürdettük így a Kicsit néhányszor. persze előtte letusoltam rendesen, és utána pancsoltunk együtt. nagyon élvezte a babám.

persze, Apuka is fürödhet vele, amíg a gátseb be nem gyógyul.


és igen, eleinte procedúra a fürdetés, mert mint minden, ez is újdonság egy babának. majd megszereti, ne aggódj!

2013. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6 hetes kora óta fürdünk egy kádban. Nagyon szeret pancsizni. Nálunk ez egy külön progi este. Vagy apával fürdik, vagy velem. A másikunk addig előkészíti a pelust, pizsit stb. Előtte lezuhanyzunk mindig. Semmi baj nem volt eddig, most 8 hónapos a lányom.

Pár hónapja usziba is járunk, annyira szereti a vizet.

Nem gondolom, hogy balesetveszélyes, sosem szállok be- ki a gyerekkel, mindig a férjem adja be és veszi ki, vagy fordítva, nehogy elcsússzunk.

Egyébként a tesómék kis kádban fürdették és a fiuk többször merült víz alá, mert a fürdetőtől csúszott a kis teste és kicsúszott apa kezéből.


Nem gondolom, hogy nem higiénikus, lezuhanyzunk előtte. Belőlem jött ki, az én bacijaimmal élt együtt.


Térdünkre fektettük, vagy a hasunkon hasalt. Most már ücsörög.

2013. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez borzasztó körülményes. Azonkívül, nekünk pl első gyereknél apukával ketten 15-20 percbe telt, mire egy fürdetést meg tudtunk csinálni: megfelelő hőmérsékletet csinálni a szobában, előkészíteni a helyet, megengedni a vizet, levetkőztetni a babát, odakészíteni mindent, ami a pelusozáshoz, öltöztetéshez kell. El sem tudom képzelni, hogy mindehhez még jöjjön az, hogy egyikünk előtte lezuhanyzik, megenged a kádba vizet, a másik közben vetkőzteti a gyereket. Közben ha nincs elég víz a kádban, akkor hogy lesz a baba teste a vízben, vagy csak éri, ahogy locsolgatod rá a vizet? Szerintem ettől csak jobban fázik, mintha egy babakádba szépen bele tudod fektetni úgy, hogy a karodat aláteszed, a másik karoddal (vagy a másik szülő) pedig megmossa.

Ha nagyon kellemetlen élmény a fürdetés, akkor az első napokban, hetekben nem is kell minden nap megfürdetni. Ez babától függ. Azonkívül a fürdetés nem is tart olyan hosszú ideig, mint mondjuk ha egy másfél-két éves gyerek fürdik, mert ő már jól el tud játszani, nem akar 5 perc után kiszállni. Egy kisbabánál néhány perces művelet az egész, utána törülközés, pelenkázás, öltöztetés.

Nekem mindkét gyerek megszerette a vizet, imádnak fürdeni, pedig a kicsi még csak 7 hónapos. Sosem volt neki trauma a fürdés.


Amíg az embernek nem születik meg a gyereke, addig sok ötlete van, hogy mit hogy fog majd csinálni, aztán rájön, hogy minél egyszerűbben és praktikusabban érdemes próbálkozni, mert egyébként is nagyon fárasztó egy pici babával. Inkább néhány hónap múlva érdemes ezt az együtt fürdést elővenni, illetve pl bátorítani, hogy pancsoljon, akkor is, ha utána törölni kell a fürdőszobát.

2013. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, arról nem is beszélve, hogy a legkényelmesebb, és a baba szempontjából is a legjobb, ha egy helyiségben történik minden, és nem kell szobából a fürdőszobába, majd vissza hurcolászni a babát. Persze, ha ugyanolyan hőmérséklet van mindehol a lakásban, akkor ez nem gond, mi pl kertesházban lakunk, nincs ugyanolyan meleg mindenütt.
2013. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!