Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erősítsetek meg ebben! Ugye...

Erősítsetek meg ebben! Ugye nem normális?

Figyelt kérdés

Anyósóm elég furcsa, nem is igazán jó a kapcsolatunk. Csak a szükséges dolgokról beszélünk. Hetente néhányszor átjön megnézi az unokáját és a hajam égnek áll a megjegyzéseitől.

Korábban az volt a mániája, hogy nem normális, hogy a Kisfiam rágja az öklét és, hogy mindent a szájába vesz. Kitalálta néhány napig naponta többször kössem le a gyerek kezét és majd leszokik erről. Akkor volt 4-5 hónapos a Fiam. Most 9 hónapos lesz. Tud már ülni, mászni, és már próbál felkapaszkodni, felállni pl a kanapénál, a kiságyban. Erre azt mondta ez még túl korai, mondtam mit csináljak vele, ha feláll, nyilván nem segítem, de ha önállóan teszi ez van, erre azt mondta, hogy óvatosan fel kellene löknöm, hogy tanuljon belőle, hogy nem szabad...

És ez nem vicc, tényleg ilyen hülye.



2013. márc. 25. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ő idejében még valóban korai volt ez. Ha elolvasol egy 30 évvel ezelőtti, gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet, abban még olyanokat írnak, hogy a gyerek 9-10 hónapos kora körül ül fel, és másfél-kétévesen kezd járni. Anyósodnak valahol igaza van. Csakhogy az elmúlt évtizedekben sok minden változott, a mai gyerekek már hónapokkal korábban csinálnak mindent, mi a "régiek".

Mondd meg neki ezt, és megnyugtatásképpen meg is mutathatsz neki egy mai gyereknevelési szakkönyvet, amelyben elolvashatja, hogy a mai gyerekek már 9 hónaposan másznak és próbálgatnak felállni. Hiszen változnak az idők.

2013. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De nekem nem azzal van bajom, hogy korainak tartja, én is tudom, hogy volt régen és, hogy van most. Nekem a kitalált módszerrel van bajom, amit természetesen én nem teszek meg, de agybajt kapok az efféle baromságoktól. És ne adj isten egyszer valamiért 1 órára rá kellene bíznom a gyereket (nem tenném), akkor valami kárt tesz benne?
2013. márc. 25. 15:58
 13/15 anonim ***** válasza:
akár az én anyósom... :S
2013. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az ilyen hülye anyós történeten kapcsolatban az jutott eszembe, hogy az ő idejükben ez hogy volt? Amikor a gyereknek mocorgott az ínye, akkor nem rágta az öklét? A felfedezés részeként nem vett a szájába dolgokat? Nem próbálkozott felállni? Mindig minden gyerek napra pontosan kezdett el totyogni, nem volt aki korábban, nem volt aki később? Ilyenkor az anyós elfelejti, hogy mi volt anno, vagy velünk ilyen dolgok nem is történtek? Vagy csak szimplán vérükben van a dolgokba való beleugatás? Mondom ezt én, akinek ilyen téren semmi bajom az anyósommal, nem dumál bele a dolgainkba, sőt....de ez már más téma!
2013. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

És én még azt hittem, hogy az én anyósom a hülye.

Amúgy tudnék mesélni az enyámről, hasonló kaliberű mnt a Tiéd, ami nekem bevált, és talán a legjobb taktika, hogy megmaradjon az épelméjűségem, és ne üssem agyon anyósomat az az, hogy kinevetem. Jó hangosan. Ha hátrrakell kötözni a gyerek kezét, elondja, gurgulázok a nevetéstől, ez a reakció, ha fel kell löknöm a gyereket, hogy ne álljon fel, hát könnyesre nevetem magam a megjegyzésén. És odafordulok a gyerekhez: Hallod angyalom a mama mekkora faszsá...őőő osotbaságot mondott? Kötözzelek le? Lökjelek fel? Majd ha beszélni fogsz és ő nem akarja hallgatni akkor majd benzines rongyot tömünk a szádba, jó lesz? Ha járni kezdessz, de nem lesz kedvünk utánad futni, hát levágjuk a lábad.

2013. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!