Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek október végi a babája...

Akinek október végi a babája mikortól lehet majd levegőre vinni? Mert a dokink egy vaskalapos a kislányom augusztusi és mikor jött megnézni azt mondta, hogy 6 hét előtt ki ne vigyem.

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A 6 hétig azért kell vigyázni, mert védőoltások nélkül még eléggé ki van téve mindennek, gondolom, ezért mondhatta a doki. A kertetekbe, ha van, oda kiviheted előbb is, csak emberek közé ne vidd (ha nincs kert).

Azért 2 hét után 1-2 percre ki lehet vinni és naponta növelni a kinntöltött időt. Nekem decemberi babánál ezt mondta a doki, van kertünk.

2009. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom tavaly októberben született.Védőnő és doki is javasolta,hogy már 2 hetes kor körül-ha süt a nap-álljak ki vele erkélyre,ajtóba.Először 5-6 percre,aztán fokozatosan emeljem az adagokat.Ha esett vagy fújt nagyon a szél,akkor kimaradt az álldogálás,de szerencsére ragyogó idő volt tavaly ősszel,így hamar eljött a séták ideje.
2009. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 hetes kortól őket is ki lehet vinni. A friss levegő nem árt nekik, csak megfelelően be kell öltöztetni őket, hogy ne fázzanak meg.
2009. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsóhoz. Nekem október 29-én született tavaly a kisfiam és a védőnő is és az orvos is azt mondta, hogy 2 hetes korában már nyugodtan ki lehet vinni. Az a lényeg, hogy esős időben ne menjek ki vele. Ha száraz az idő, akkor mindegy, hogy hideg van vagy meleg, akkor mehetünk.
2009. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az én fiam is tavaly október 29én született.nekem érdekes,abszolút nem mondta se a doki,se a védőnő hogy várjak 2hetet.mivel akkor nagyon gyönyörű idő volt,és már november 3án bizony kivitettem egy rövidebb sétára,amit napról napra növeltem.semmi baja nem lett.igaz szigorúan nem engedtem,hogy fölé hajoljanak,fogdossák....
2009. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nicsak, mennyien vagyunk ilyen korú babával! Tavaly okt. 31-én született a kislányom. :)

Én is kivittem 2 hetesen.

Tegyük hozzá, csodálatos idő volt.

2009. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért kérdezed az októberi babákat, mert akkor telik le a hat hét? Az én lányom tavaly augusztus közepén született és pár naposan vittem sétálni. A doki nekem nem mondta, hogy ne vigyem. Először 10 percet voltunk kint, de mivel a gyerek észre sem vette, hogy nem otthon vagyunk másnap már egy órát sétáltunk, persze szép idő volt. Azt is hozzáteszem, hogy falun lakunk és emberek közé sem vittem, csak mi ketten bandukoltunk az úton. Lehet, hogy az is túlzás amit én csináltam, de szerintem a hat hét kicsit sok...
2009. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kiviheted szerintem 2 hét után egy kis időre, ha kertetek van vagy felöltözteted a gyereket és kinyitod az ablakot egy időre. Fokozatosan szoktasd a kinti levegőhöz, mert nyáron nem gáz, de télen nagyon zavarhatja a hideg.

Viszont minimum hat hétig ne menjetek tömegbe, idegenek közé, pláne ne boltba, mert akkor már elég trutyis az idő, nehogy benyeljen valami bacit.

A húgomnak is októberben születik a babája és neki ugyanezt mondtam én is, meg a védőnője is.

Ja, idegenek kerüljenek titeket, az utcán se fogdossák össze, meg ne hajoljon közel hozzá taknyos ember (se).

2009. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,igen van kertünk ezert csodálkoztam a dokin...
2009. szept. 18. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!