Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemfogak kibujása okozhat-e...

Szemfogak kibujása okozhat-e magas lázat?

Figyelt kérdés

Tegnap már tettem fel kérdést de nagyon tanácstalan vagyok, mert a dokinő szerint a szemfoga jön mind a négy és ezért lett lázas. Ezzel nem is lenne baj, csak nagyon levert a gyerek és menni nembir csetlik.botlik és állandóan alszik. Ha fent van akkor meg csak az ölemböl nézi a tv-t. Még a doktornő a csecsemő lázra gyanakszik de az már volt és a lázon kivül nem volt más baja , ugyanolyan jó kedvü volt. Most 1 éves a kisfiam.

Délután megyünk vissza a dokihoz.

Ja és nem folyik az orra nem köhög a tüdeje is tiszta. Tanácstalan vagyok.



2013. márc. 26. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyanezekkel a tünetekkel,szintén szemfog a 9 hónaposomnak...38,5 fokos láz.felhívtuk a dokit,azt mondta biztos a foga.ez volt pénteken.vasárnap elvittem ügyeletre,mert nagyon szarul érezte magát,aludt állandóan,csak feküdt,és nézett maga elé,alig evett.kiderült hogy bekapott vmi vírust,a torka piros volt.kapott gyógyszert,amitől helyre jött a drágám.Az ügyeletes doki néni azt mondta a fog miatt nagyon maximum 38-ra megy csak fel a hő.4 napig szenvedtünk...
2013. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és még annyi hogy tünete neki sem volt,semmi orrfolyás,még a kedve is vidám volt pénteken.
2013. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod.

Tegnap voltunk dokihoz és semmi nem volt ahogy írtam is. Egyszerüen nem ismerek a gyerekemre.

Most kelt fel, viszont most nagyon jó a kedve , játszik és kiabál. Holnap kellene visszamennünk , lehet csak reggel viszem vissza mert már nem lázas reggel óta.. Viszont azok a szemfogacskák nagyon látszódnak mind a négy. Lehet mégis ők a ludasok, mert más baja tényleg nincsen.

2013. márc. 26. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A 38,1-2 tized fok még belefér a fogzásba, akkora láz még lehet csak fogzástól. De ami e felett van fogzás mellett, az már nem csak fogzás (az is), hanem olyankor valami vírus is lappang a szervezetbe, ugyanis fogzáskor képes legyengülni a gyerekek immunrendszere és sokkal fogékonyabbak lehetnek a kórokozók elkapására. Viszont attól, hogy lappang benne egy vírus, még nem biztos, hogy tüneteket is okoz, de ott van és azért a láz, mert védekezik ellene a szervezet.

Szóval ilyenkor, mikor fogzás mellett magas láz van, akkor figyelembe kell azt is venni, hogy bármikor előjöhetnek tünetek, ezeket figyelni kell, de nem biztos hogy ki is jönnek.

Ezért mondja sok anyuka, hogy bezzeg az én gyerekemnek semmi más tünete nem volt, csak a 39 fokos láza, de az tuti a fogától. Persze, mert más tünet nem volt. De a láz is egy tünet, a magas láz is tünete egy vírusos fertőzésnek. Csak sok anyuka ezt ráfogja simán a fogzásra. Pedig van ott más is, csak komolyabb tüneteket nem okoz.

2013. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Én is azt várom, hogy valami tünet lesz-e, mert a sima láztol nem szokott ilyen levert lenni. Figyelem de eddig semmi. Most megint megy fel a hője.

2013. márc. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!