Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne a helyes?

Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
11 hetes a kisfiam,tápszeres. Egész hétvégén alig evett,eltökéltem tegnap reggel,hogy felviszem az orvoshoz,de mivel délutános volt és délelőtt nagyon jól evett,azt hittem olyan napokat éltünk,mi sem eszünk egyformán..De estére már megint keveset evett,ma egész nap aludt éppen csak enni kelt fel és a súlya szerinti adagnak a felét sem ette még meg ma..A kutacsa is beesett most már egy órája..és félek,hogy baj van,ma is du. 2-től van orvos fel is viszem,de addig tudnátok vmit mondani,hogy mi lehet a baj? Nem hiszem,hogy fáj neki valami,ha fenn van mosolyog meg jó kedve van. Próbáltam itatni is,de azt sem igazán kérte..Mi lehet a baja? :(

2013. márc. 26. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok orvos, nem látom a babát. Ha a kutacsa beesett, mindenképpen vidd el az orvoshoz. Ha tápszert nem fogadja el, akkor vizet mindenképp próbáld meg. Ha nem kell neki a víz sem, akkor cukros vizet adj neki a vércukorszintje és kiszáradás veszélye miatt!
2013. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vizet is próbáltuk az sem igazán kellett neki :S Úgyhogy nem tudom mi a baj,de én is a kiszáradástól félek :(
2013. márc. 26. 13:07
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt,hogy alig eszik?Nem kell állandóan enniük.Lányom is volt olyan hónap,mikor alig evett szinte,mégsincs baja.
2013. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ha be van esve a kutacsa az a kiszáradás jele úgy tudom, mindenképp menj vele orvoshoz, írd meg majd mi volt!
2013. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. Kislányom 17 hetes, és 5 héttel ezelőtt kezdődtek a problémák. Nagyon aluszékony lett és alig evett. A védőnő azt mondta, van ilyen, hogy pár napig kevesebbet esznek, ha egyébként mosolygós, nem nyűgös, akkor nincs baj. Na de amikor már 1 hete alig tudtam beletömni azt a keveset is, amit hajlandó volt megenni, aggódni kezdtem.

Elvittük dokihoz, ő elküldött minket vérvételre, kiderült, hogy vashiányos, ezért volt annyira étvágytalan és aluszékony. Azóta rendszeresen vaspótlást kap, és sokkal jobban eszik.

Na nem azt mondom, hogy a te babádnak is ez a baja, de jobb megmutatni a dokinak. Lehet, hogy csak ilyen időszaka van most, és nincs semmi gond.

2013. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a cukros vizet, amit kórházban is szoktak adni, azt általában elfogadják, mert édes. Én ilyenkor nem foglalkoznék azzal, hogy hozzászokik az édes ízhez. A cukros víz emeli a vércukorszintet és elkerüli a kiszáradást:)
2013. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak mindig úgy van tüszős mandula gyull.ja hogy észre se veszem csak azt, hogy nem akar enni, de már akkorra általában nagy a baj. Mindig ez volt mióta megszületett, a nagy ovis ő hozza a bacikat. A kicsi nem nyűgös nem lázas csak egy kicsit étvágytalan, ha várok 1-2 napot akkor már az étvágytalanság általában fokozódik.

MIndenki okoskodik, hogy ne vigyem dokihoz mert a gyerek jókedvű semmi baja, de mindig viszem és mindig baja van.

A lényeg nem minden gyerek üvölti át az éjszakát és a nappalt 3 nappal a betegség előtt..

2013. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem evett, többször voltunk kórházban, nem volt lázas, nem sírt, aludt éjszaka, nem vashiányos,eljutottunk odáig, hogy csak álmában evett, hónapokig. Aztán egyszer bejelentettem a fülészetre, mert ilyen szakorvos még sehol sem vizsgálta. És itt jön a pláne, mert fül gyulladása volt, minden jellemző tünet nélkül.Mindkét füle nagyon csúnya volt, fájhatott neki a nyelés, mert kisugárzott a fülébe.Azóta sem tudtam vele megitatni a tápszert, mert ehhez köti a rossz élményt.Csak főzelékeket és gyümölcsöt eszik. 3 hónaposan kezdődött és majdnem 6 hónapos volt mire kiderült, kb 100 orvos látta, de senki sem mondta, hogy ez is lehet a baj.
2013. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én jó evőnek induló kisfiam is csak altában evett, 12 hetes korától 8 hónapos koráig. Senki nem tudta mi a baja pedig mindent bejártunk. Azt mondta a fül-orr gégész, hogy 6-8 hós korára kinövi mert valami gégefedő porcosodási problémára gyanakodott. Sokat bukott és hányt. Most 11 hónapos, szépen eszik nagy mennyiségeket de a folyadékkal hadilábon áll, csak a tápszert issza meg. De ha beteg vagy van egy kis fájdalma a tápszer nem kell csak nagy cselek árán tudom belediktálni.
2013. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, a kislányom8,5 hónapos, a tápot napi 2x álmában kapja még mindíg,de be kell sűrítenem pépesre, mert a teljes folyékonyat még álmában is visszaköpi. inni nem iszik semmit, semmilyen formában, a főzeléket kapja hígan. remélem egyre jobb lesz, de nálunk is ha fáj valamije, rögtön megtagadja az evést. De félálomban ráveti magát, mert annyira éhes.
2013. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!