Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj tízóraiznia?

Muszáj tízóraiznia?

Figyelt kérdés

Babám 4 hónapos, tápszeres, még nem kezdtük el a hozzátáplálást, de pár héten belül elkezdem kóstoltatni. A védőnő azt mondta, hogy meg kell lennie a napi öt étkezésnek, tehát reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.

De az én babám eddig sem tízóraizott.

Eszik reggel 8-kor, 12-körül, 4-kor és este fél 8-8 körül.

Éjszaka egyszer ébred enni, 2-3 között.

Akkor majd iktassak be egy tízórait is, vagy nem baj, ha az nincs?


2013. márc. 26. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
az se baj ha naponta csak 4-szer eszik, a lanyom mar masfel eves es nem tizoraizik, mert 8korul kel es nem jon ki az eves, ebedet kap delben. Nem kell ezert most a bevalt szokast valtoztatni, majd ebedkor kostoltass, vagy etkezesek kozott, ahogy a kicsinek jobban megfelel
2013. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most is 5x eszik, csak éjszaka van az egyik. :)
2013. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ugyanez a helyzet és én is ezen aggodom, hogy hogyan csináljam majd. Annyi változott a napokban, hogy már kétszer átaludta az éjszakát,így az éjszakai evésből lett a reggeli. Így megpróbálok majd egy tízórait "beiktatni" vagyis majd ott kóstoltatok vele. De még várok két hetet,hogy betöltse az 5 hónapot. De a négyszeri étkezés nekem is kevésnek tűnik,holott van,hogy egy felnőtt többször eszik.
2013. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerős :) Az volt a problémám, hogy nem fér bele a napba 5 étkezés 4-4,5 óránként, ha az első pl 9-kor van...nálam az volt a megoldás, hogy sűrűbben etettem meg, most 3 és fél óránként eszik, reggel első étkezésre kevesebbet kap, így utána 3 óra múlva adom neki a "tízórait", ami pl ma is délben történt :) Szerintem fontos, hogy legyen meg az 5 étkezése a babának, hiszen, mi felnőttek is minimum ötször eszünk, plusz a nasik!!!

Viszont minden babának, családnak más szokás a jó, ami már bevált, nem kell azon változtatni! :)

Jó kanalazást majd! :)

2013. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs tízórai, mivel a reggeli negyed 10 körül vn, kicsit el vagyunk csúszva, de nem variálok.

5 étkezés megvan, majd ha ovisok lesznek, addigra előrébb hozom azért az evéseket.

2013. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek.

Akkor lehet, hogy megpróbálok majd neki reggelire kevesebb tápszert adni, így hamarabb megéhezik majd és elfogadja tízóraira a gyümölcsöt. Ha nem válik be, akkor nem erőltetem, marad nappal a 4 étkezés.

2013. márc. 26. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!