Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj kegyetlennek lenni?...

Muszáj kegyetlennek lenni? Nincs más megoldás?

Figyelt kérdés
Kicsi fiam 9 hós túl egy komoly műtéten.Sírós,rosszul alszik.A szomszédom lánya elmúlt egy éves.A minap azt mondta nekem ha az ő fia lenne tenne róla,hogy átaludja az éjszakát.Megkérdeztem hogyan? hagyná sírni az ágyban biztos nem venné ki.Miért ne kipróbáltam napközben.Ő a kiságyban ordított,sírt én a konyhában.5percig sem bírtam bementem hozzá szegénykém hatalmas krokodil könnyeket ejtett borzasztó volt mintha kést döftek volna a szívembe kivettem az ágyból és nem győztem bocsánatot kérni megígértem neki többet ilyet nem teszek ha kell 20éves koráig felkelek hozzá éjszaka,de többet nem leszek ilyen kegyetlen.Hogyan tudja a szomszédom ezt ennyire könnyen venni??Jah azt is mondta ha sír vagy nyügös látja én akkor is felveszem amit rosszul teszek,mert egy nyámnyila fiam lesz.De mit tegyek?amikor műtötték azt mondtam neki igaz nem értette de azt mondtam többet nem kell sírnia.És nekem mindig az jut eszembe elég volt akkor neki és lesz is még műtét.Legyen addig boldog.Megfogom ezt később bánni?
2013. márc. 7. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még a ksifiam születése előtt állok, de szerintem te jó anya vagy és ne foglakozz senkivel, úgy csináld ahogy neked jó meg persze a kicsidnek és hallgass a szivedre továbbra is. Komolyan megkönnyeztem amit írtál (mondjuk kissé túltengenek bennem a hormonok :) )
2013. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól csinálod,ha szegényt műteni kell,meg ilyenek én sem hagynám sírni,ott a helyed mellette. Én se hagyom sírni a 7 hós kisfiamat,pedig a karom már majd leszakad tőle,ha kell cipelem egész nap kisebb-nagyobb megszakításokkal...

Ha csak négyszer-ötször kel már jó éjszakánk volt.

Ne hallgass a szomszédra,ő csinálja ahogy akarja.

Kitartást nekünk,egyszer felnőnek... :-)

2013. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagyom sírni soha. Nekem is megszakad a szívem. Mert ha ő sír akkor tényleg én kellek neki. És nem tart sokáig amíg megnyugtatom. A szomszédodnak meg mond meg, hogy az ő gyereke meg egy érzéketlen és szeretet nélküli gyerek lesz, ha nem foglalkozik vele!
2013. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem szabad felelötlenül tenni.

Sírni hagyni nem kell egy gyereket, ha csak az nem hiszti.


Sírva otthgayni egyedül soha sem szabad söt TILOS.


Ha egy anya már nagyon megunja a nem alvást, és szeretne ellene valamit tenni, akkor bizony fájdalmas de nem ennyire mint te leírtad.


Sírni kell hagyni, de ott lenni vele, tudnia kell, hogy te ottvagy és te nem tüntél el. Ezt nem szabad megszakítani még ha sír is. De ezt csak akkor szabad elkezdeni, ha egy szülö már nagyon nem bírja a nem alvást. pl éjszaka a gyerek óránként kel, és lelkileg az anya már teljesen kivan. Ekkor van egy metodus amit végig lehet csinálni, de abban sincs benne, hogy sírjon egyedül a szobájában.


Èn soha nem hagytam egyedül sírni. azért is nem mert nekem elég jó alvó volt a lányom, és ha néhanap szüksége volt rám én ott voltam.

2013. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak látja, beleszólni nem érdemes, mert minden gyerek más, és minden anya más. Én pl, sosem hagytam sírni a kislányom, de nem is ugrottam neki mindenért. A lényeg, hogy megtaláld az arany középutat. Kislányom 2.5éves egy éjszakát sem aludt át. Sosem hagytam sírni az ágyban, nekem is megszakadna a szívem. Mondjuk most már csak 1-2szer kel és visszaalszik, ha összebújunk (megjegyzem se én, se a férjem nem vagyunk jó alvók, így a gyerektől mit is várhatnék? :) ) Szerintem az első pár év nagyon fontos, most alakul ki a bizalom. A lényeg, hogy a babád azt érezze, hogy rád mindig számíthat. Dr. Ranchsburg Jenő mondta, hogy olyan lesz veled a gyereked, amikor felnő, amilyen te voltál neki, amikor ő pici volt. Tehát, ha mindig számíthatott rád, akkor későbbiekben ez kamatozik majd. Azt is mondta, hogy egy kisbaba még nem hisztizik. Vedd fel, simogasd, ölelgesd. Majd 2éves kora körül ahogy nyílik az öntudata, akkor majd hisztizik, de azt tudni fogod, hogy mikor KELL hagyni "sírni", vagy mikor nem szabad felvenni. Amúgy senki nem mondta, hogy könnyű gyereket nevelni. Mindent úgy csinálj, ahogy a szíved diktálja, akkor nem fogsz elrontani semmit!
2013. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Valami régi buta szokás, nagyim is mondta, hagyjam sírni a fiam. Nem hagytam soha. persze volt, hogy sírt, míg kimentem wc-re, vagy hoztam neki tápszert, vagy míg felébredtem:) De ha sír, főleg egy műtét után, akkor baja van, meg kell vigasztalni. Majd 2-3 éves korban jön a dackorszak, akkor hisztis lehet, de az más.
2013. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Jól esett amit írtatok!Drágák vagytok :)
2013. márc. 7. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Csináld úgy ahogy eddig. Vígasztald meg, erre van szüksége. ne hallgass a ..... szomszédra. nekem is van egy ismerősöm akin látom hogy úgy gondolja nyámnyila lesz a gyerekem, de tojok rá nagy ívbe. ha elesik és nagyon sír én megvígasztalom. ha ettől nyámnyila lesz hát istenem :) de nem hiszem...
2013. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 porcukormókus ***** válasza:
100%

Anno elsogyerekeskent volt h en is ezzel probalkoztam, de azontul h felzaklattam a kislanyomat, megcsak nem is ertem el vele semmit.. Jo nagy hulyeseg volt, mar nagyon banom..:(

Ha meg tul vagytok egy komoly muteten is, akkor meg aztan tenyleg mas a helyzet. Az szerintem nagyon nagy trauma egy kisgyereknek. Mi "csak" vmi rota-feleseg miatt voltunk 7-8 napig a gyermekintenziven, ahova az elso 2ejszaka nem engedtek be minket (akarhogy is eroltettuk..) de meg ez is nagyon megviselte a kislanyomat.

Szerintem se hagyd sirni, ha baja van.

2013. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon egytterzo tudok lenni a kisfiammal, amikor pl jon a kis fogacskaja, es faj neki, es nem erti, hogy az elet miert nem lehet fenekig tejfel, hiszen az olyan jo lenne ...:) Abszolut egyetertek vele, en sem ertem, hogy miert nem lehet fenekig tejfel, pedig az tenyleg nagyon jo lenne :). Mindennek megvan a kovetkezmenye. Ha most nem allsz ki a kisbaratod mellett a bajban, akkor bizony megtanulja. nem fog sirni, nem fog hivni ha bajban van, es majd kamaszkent is ugyanezt fogja tenni, nem fog hozzad fordulni, ha gondja van, eppen ahogy tanitottad neki.
2013. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!