Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! A szüleitek,...

Kisbabás anyukák! A szüleitek, vagyis a nagyszülők milyen gyakran járnak hozzátok látogatni?

Figyelt kérdés
Az én családom tagjai felváltva,majdnem minden nap jönnek hozzánk,de ha nem is minden nap,egy héten 3-szor,4-szer biztosan.Ez így megy mióta megszületett a babám,vagyis már a terhesség alatt is.Sokszor anélkül,hogy szólnának,hogy jönnek,vagy megkérdeznék,hogy ráérünk-e.Kicsit zavar a dolog,de nem akarom megbántani őket,főleg,hogy annyira szeretik a kicsit,de sokszor tényleg nem alkalmas,arról nem is beszélve,hogy vannak gondjaink,nem tudunk mindig jó pofizni,ha jönnek.Tegnap is beállítottak váratlanul,észrevették,hogy nincs jó kedvem,ma meg hívogattak,hogy mi volt tegnap a bajom.Nem akartam megmondani,de kicsit ingerültebb voltam,bár nem mondtam semmi sértőt.Most meg nekem van bűntudatom.
2013. márc. 27. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Soha.És nem rajtam múlik/múlt.
2013. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
Anyukám Angliában él,ő ritkán tud jönni emiatt.Anyósomék minimum heti 1x.Nyugodtan szólj nekik.Ne neked legyen bűntudatod.Mond meg nekik hogy nem érsz rá.Takarítasz,vagy épp indultok sétálni.Vagy alszotok...Ha nem szólsz nekik ők természetesnek veszik hogy nem zavarnak.
2013. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szüleimmel sajnos nagyon ritkán találkozunk kéthavonta egyszer kb.ha mi megyünk,de ők messze laknak,dolgoznak,és az öcsémért mennek a suliba. Anyósom heti 2x jön mikor délutános,akkor előtte beugrik pár órára. Mivel ők közel laknak,ezért általában havi 2 hétvégén náluk vagyunk. De engem ez nem zavar,sőt örülök neki. De szerintem nyugodtan mondd meg,hogy Neked ez így túl sok. Anyósom mindig megkérdezi,nem gond-e,hogy jön. Nyugodtan légy őszinte! Azzal csak nem csinálsz bajt,neked is kell magánélet a picivel.
2013. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg nem is az a baj,hogy jönnek,imádom őket és szívesen is látom őket..DE! nem úgy,hogy felváltva jönnek,azt sem tudni,mikor,van,hogy egész délután azt kell várni mikor érnek ide,ha mondom,hogy most jönnek hozzánk,a válasz az,hogy őket nem zavarja.Inkább elmondják 4szer ugyanazt a történetet, mint hogy a páromhoz kelljen szólni,mert nem tudnak egymással beszélgetni,mert az én családomat nem igazán érdekli,hogy vele mi van...szóval kicsit frusztrál a dolog.
2013. márc. 27. 18:47
 5/15 anonim ***** válasza:

kicsi a ház,inkább mi megyünk,.

ez így jó mindenkinek.

2013. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És ez mondjuk heti szinten hány találkozót jelent,Csak érdekel,hogy átlagosan hányszor találkoznak a nagyszülők az unokákkal,mert az én nagymamám velünk élt mindig,én ugye elköltöztem,így a szüleimmel,így nem tudom.Tudom,hogy változó mindenkinél,de tényleg "szükséges" heti többszöri találkozó.Persze ha mindenkinek megfelel,nincs gond..de nagymamám rendszeresen elalszik nálunk,olyan fáradt,hiába mondom,hogy majd megyünk mi,csak legyen jobb idő,anyám is panaszkodik,hogy nem aludt semmit éjjel,ezt-meg azt kéne csinálni..szóval fura,mintha nem lehetne minket magunkra hagyni..
2013. márc. 27. 19:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Én lennék a legboldogabb ha mindennap jönne valaki hozzánk!

Falun nőltem fel,nálunk ez szokás volt,hatalmas családom van!

Most 2000km-re lakom mindenkitől,és hozzám soha egyik családtagom sem jön:((

2013. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi egy telken, egy házban lakunk, csak külön lakásban a szüleimmel. Nálunk teljesen természetes, hogy minden nap együtt vagyunk velük (persze csak amikor a férjem dolgozik, ha hazajött, már nem akarnak "zavarni").

Én ennek nagyon örülök, nekem ez hatalmas segítség, és a kisfiam is imádja őket. Sokszor azt veszem észre, hogy engem már "un" egész nap, ezért nagyon jól jön egy kis változatosság.

Persze tudom, hogy nem mindenki viseli ezt egyformán, meg attól is függ, hogy ki milyen viszonyban van a szüleivel.

Nálunk ez nagyon szerencsésen alakult.

2013. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az elején gyakoribb volt a látogatás. Most 6 hós, a gyerek is játszana már mással, mint velem, most már ritkultak a vizitek. Nyugodtan mond meg nekik, hogy délutánra terveztetek sétát, vagy egyszerűen Te menj el, amikor Ők jönnek (boltba, postára, kis ügyintézésre), hidd el, ritkulni fognak a látogatások. Díszvendégnek szívesen mennek, amikor már kell valamit csinálni, azt már annyira nem szeretik.
2013. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
130km-re vannak szüleim.Anyámék két havonta jönnek,apámék is.Bár most anyuék nem tudnak jönni majd,de lehet helyettük apuék jönnek majd.(Elváltak 2éves koromban,igy két családom van)Páromnak apja hetente jött,de beteg lett sajnos,igy mi voltunk egy hete,elötte meg ő volt 3hete kb.Mond meg a rokonoknak,hogy dolgotok van és ennyi.
2013. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!