Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek segítenek a nagyszülők...

Nektek segítenek a nagyszülők anyagilag?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömtől azt hallom hogy az a természetes ha a szülők támogatják anyagilag a felnőtt gyerekeket. Persze csak ha megtehetik akkor. Másoknak meg pont ellenkező a véleménye.
2013. febr. 14. 13:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem dolguk a nagyszülőknek felnőtt gyereküket támogatni én sem várnám el. Az más, hogy a gyereknek vesznek néha ezt-azt, de igazából szerintem ezt sem lehet elvárni.
2013. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
75%
Volt már hogy kértünk tőlük, mikor nagyon kellett, és nem volt. De hacsak lehet nem kérünk. Ha ráér a kifizetés és nincs éppen, akkor is inkább kigyűjtjük. Csak végső esetben kérünk. De ez ritka, szerencsére. Ha ők dolgoznak meg érte, akkor már milyen jogon venném/fogadnám el tőlük rendszeresen?!
2013. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
73%
Nem,inkább mi támogatjuk őket,ha úgy adódik.
2013. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Annyira azért nem természetes, de ha nagy kaki van valamiért, akkor mindig segítenek.

Egy évben kb 3-4-szer.

Mi ha kapunk pénzt, akkor vissza szoktuk adni, de van, hogy azt mondják hagyjátok gyerekek, örülünk, hogy segíthettünk.

Olyan kakira gondolok, hogy pl kijön a főtávelszámolás, vagy valami váratlan nagy, amivel nem tudunk hirtelen megbirkózni.

2013. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
43%

Nekem pont ellenkezö. Szerintem az a szülö aki támogatja a dolgozó gyerekeit folyamatosan ÈS ez miatt ö nem éli telejsen életét, az jó nagy hüle.


Nekem anyukámék teszik ezt tesómékkal. én nem fogadom el, söt ellenzem így már nem is próbálják. anyósomék viszont inkább nyaralni mennek minden évben mint hogy nekünk adjanak, és telejsen jogos, söt, ez a normális.


Egy szülö segítse elö a gyerekének, hogy normál állása lehessen amiböl eltudja tartani magát és késöbb családját. ha ez megtörtént akkor nem kell többet támogatnia, onnantól élheti világát,és tegyen félre késöbbi nyugdíjas éveire, élvezze az éltet.

2013. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Leszámítva az apró kis játékokat, és a turkálós cuccokat. Ha rajtam múlna, sosem járnának a gyerekeim turkálós ruhákban, mert képtelen vagyok turkálni, nincs hozzá türelmem. Anyukám pedig szuper dolgokat turkál, istenien állnak a gyerekeimen :)

Szóval ebben segítenek.

2013. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Elvárni persze hogy nem lehet de van sok ismerősöm aki azt mondja hogy a szülőnek segítenie kell a gyerekek elindulását az életbe. Pl lakás vásárlásnál stb....
2013. febr. 14. 13:11
 8/42 anonim ***** válasza:
77%
Igen.Főleg a fiunknak vásárolnak, de anyu szokott nekünk is. Mindig azt mondják, kinek adják, ha nem nekünk. Mi is segíteni fogunk a fiunknak mindig, ha megtehetjük, úgyhogy én ebben semmi rosszat nem látok.
2013. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Jégtánc ***** válasza:
73%
Szó szerint anyagilag nem,de pl anyóséknak telkük van,így sok mindent kapunk,zöldség,gyümölcs.,Eltett dolgok,savanyúság,paradicsomlé,zöldbab,stb.Már ez is nagyon nagy segítség.Édesanyámtól "tűpénzt" szoktunk kapni,meg a gyerekeknek ruhát.
2013. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok. Természetesen soha nem kérjük a segítséget és egyáltalán nem várjuk el, de halálosan meg is sértődnek, ha valamit ki akarunk fizetni, amit vettek nekünk.
2013. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!