Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinai fogantatas naptar?

Kinai fogantatas naptar?

Figyelt kérdés

Elore leszogezem, csak kedvtelesbol kerdezem, nem veszem halal komolyoan tuti biztosra ezt a naptarat, csak nem ertek valamit.

Azt irja a fogantatas naptar, hogy a fogantatas idejen kell nezni a mama korat.

Na most en 29 eves vagyok (voltam a fogantatas pillanataban is) es februar kozepetol marcius kozepeig tartott volna a ciklusom, de nem jott meg marciusban. Ebben a ciklusban 2x voltunk egyutt az egyik februarban volt, a masik epp atlogott marciusra. Vettem egy clearblue digitalis tesztet, ami megallapitotta terhessegem korat es az szerint marciusban fogant a baba.

Azt irja a tablazat, hogy februarban fogant baba fiu, marciusban pedig lany.

Most a tenyleges fogantatast veszi alapul a kinai naptar, vagy az utolso menstruaciotol szamolja a terhesseget?

Mert februar ota szamitok terhesnek.

Szoval az lenne a kerdesem, hogy mi van akkor, ha a ciklusod nem egy honapon belul van, hanem kette oszlik, akkor melyik honapot kell nezni a kinai naptarban?

(egyebkent eddig a csaladban mindenkinek bejott, elso szulottemnel is:D)


2013. márc. 28. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a saját tapasztalotam tudom leírni, most megnéztem hogy is volt nálunk. Szóval az utolsó menzesz júliusban volt és a naptár szerint ha júliusban fogant akkor lány, ha augusztusban akkor fiú. Én biztosan tudtam, hogy aug. elején fogant és tényleg fiú lett :-) Szerintem azt a hónapot kell nézni, amelyikben ténylegesen fogant. De nem szabad ezt nagyon komolyan venni, nálunk nem mindenkinél jött be.
2013. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne is gondolkodj rajta tovább!:)

Én is kíváncsiságból, kedvtelésből végignéztem az összes ilyen naptárat, hogy lány lesz-e e vagy fiú, még az ingát is. Az összes ilyen lányt adott ki, hát van egy gyönyörű immár 2 és fél éves kisfiam.:)

2013. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, csak ugy kedvtelesbol neztem meg en is.

Igazabol nem is tudom, csak ugy benne van az emberben, hogy tudni akarja:D

Annak ellenere, hogy tulajdonkeppen most tenyleg ugy erzem, hogy akarmelyik johet:D Elsonek fiut szerettunk volna, lany lett.

Most meg, hogy mar van egy lanyunk, nem is tudom, melyiket szeretnem jobban. Ha lany lesz, akkor meg lesz mindene, nem kell vennunk semmit (pelenkan kivul), es ket egyforma nemu gyerek jobban elvan altalaban (mondjuk en ez alol kivetel voltam.:D Volt egy kevesebb, mint 2 evvel idosebb noverem, es egy 2 evvel fiatalabb ocsem...hat en fius voltam, feszt ocsivel kommandoztam:D) Ha meg fiu lesz, orulunk, mert ugy is egyet-egyet akartunk mindig is....szoval most en nem is nagyon aggodok a teman:D Van egy fiu meg egy lany nevem, es mind a ketto olyan, hogy "u, de felhasznalnam". De csak 2 gyereket akarunk, ugyhogy csak egyik kerulhet felhasznalasra...hacsak nem kiderul, hogy ikrek es egyik fiu, masik lany:S ...na mondjuk...ajjaj:D csak egyesevel!

2013. márc. 28. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy gratulálok!!! :-) Minden jót nektek, tényleg csak az a fontos, hogy egészséges legyen! Amúgy én is úgy vagyok mint Te, csak nekem kisfiam van. Már úgy megszoktam, hogy fiú, hogy nem bánom ha a második is az lesz, de valahol bennem van, hogy de jó lenne egy kislány is.. :-))(1. voltam)
2013. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött, 25 voltam, a kisfiúnk decemberben fogant. Igaz, előtte és utána lévő hónapra is kisfiút ír a naptár.
2013. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!