Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hete szültem és ma mondott...

1 hete szültem és ma mondott valamit a dr-nő, ami miatt nagyon aggódom. Tapasztalt anyukák válaszát várom!?

Figyelt kérdés
Azt mondta a dr-nő,h a babák kb 3 hónapos korukig nem tudnak a szájukon venni levegőt/csak akkor ha sírnak/,és szívjam az orrát,mert egy kicsit fikás/bocsi/,ami kissé eldugítja.Megfázva nincs.Azt mondta vagy a böfitől vagy még a kórházi szemcsepptől van.Rettenetesen aggódom,mert van h néha amikor mocorog vagy szopik pár mp-ig nem vesz levegőt,utána meg csak úgy kapkodja.Mit mondtok erre?

2013. márc. 29. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szájon át levegővételhez nem tudok hozzászólni, viszont a bukástól tényleg eldugul az orruk. Az mi dr-nőnk az porszívós orrszívót ajánlotta, mert az sokkal "gyengédebben", egyenletesebben szívja ki,mint a kézi "nyiszatoja". Megfázva nekünk sem volt, viszont tényleg kb.3 hónapos koráig szörcsögött, sokan hibáztattak hogy meg van fázva....
2013. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt obligát orrlégzésnek hívják. Szívogassad neki szorgosan. Igazából ha egészséges ép újszülött (időre született, normál apgar stb.), megfulladni nem fog, hanem sírni fog mint ahogy a dokinő is írta (mert akkor vesz a száján is levegőt) csak neked lesz kellemetlen hogy sokat sír:( Meg hát nyilván neki sem lesz kellemes érzés.

De megfulladni azért nem fog, ne aggódj!!

2013. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez így igaz,ahogy a doktornőd mondta.

Még csak az orrukon képesek levegőt venni.

Csak fokozatosan tanulják meg,hogy szájon át

is lehet lélegezni.Ezért szívd a kis orrát,ha

váladék lenne benne.De ne aggódj,ettől még nem

lesz semmi baja.

2013. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

9-es apgarral 40+5 napra született

azt mondta a doki elég ha 1x szívom egy nap

2013. márc. 29. 16:40
 5/11 A kérdező kommentje:
vagy lefekvés előtt is szívjam neki?
2013. márc. 29. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Azert tulzasba nem kell esni... Evekig nem volt ilyen orrszivo es a vilag sok helyen szinten nem ismerik, az ujszulottek megsem fulladnak meg...
2013. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
úgy tudom, ha anyatejet csöppentesz az orrába, az csodaszer, hátha segít a "duguláson".
2013. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy igaz-e, de a kisfiamnak minden szoptatás után ki kellett szívni az orrát, mert felszívta az anyatejet, és utána nem kapott levegőt. Végig frászban voltam, hogy náthás, mert pont influenza szezon volt, de szerencsére csak a tej volt.

Szívd neki, ha úgy érzed, hogy nem kap levegőt. De ettől nem fog azért megfulladni.

2013. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezt mondták nekem is. fiam korababa volt és légzéselégtelenséggel született, nála fokozottabban kellett erre figyelni. De a te esetedben szerintem elég ha kiszívod neki mikor úgy látod hogy el van neki dugulva. Ha este is úg y látod kiszívhatod, max nem jön semmi ha nincs benne.
2013. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 30. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!