Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok egy napotokat...

Leírnátok egy napotokat 7hónapot mostanában betöltő babátokkal? Én vagyok ennyire béna vagy mindenkinél ez van?

Figyelt kérdés
Kislányom reggeltől estig velem szeretne lenni. Egyedül 5percet sem tölt, ha mégis benthagyom a kiságyban, a foldön vagy a járókában, kegyetlen hisztibe kezd és addíg üvölt amíg magamhoz nem veszem. Nem elég neki az hogy mellette vagyok, beszélek, énekelek. Semmit nem tudok csinálni, csak ha sírni(hisztizni)hagyom, viszont ez csak ront a dolgon. Jobban belehergeli magát... Főzni, takarítani, mosni csak akkor tudok, amikor nagy kegyesen alszik napi 3xfél órát, viszont ez az idő kevés a dolgokhoz. Csak akkor van el, ha piszkálom. Dobálom, csikizem, szórakoztatom, persze a nagyágyunk kellős közepén ahol egyedül nem tudom hagyni.
2009. szept. 19. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szó szerint így zajlik a napunk nekünk is. És az egészben a legjobb, hogy az elvégezetlen háztartási munkától és az állandó dünnyögéstől még feszültebb is vagyok ami átragad a babára. Hát tudom, hogy nem egyszerű. Én már várom, hogy mikor tud mászni, mert akkor legalább jön majd utánam. Gondolom legalábbis.
2009. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont azért tettem fel a kérdést, mert ma már sírva fakadtam a feszültségtől. Minden reggel egy gombóc van a torkomban és a gyomrom akkora mint egy gyufa feje. Próbáltam már sokmindent, hátha jobb lesz, de nem sikerült és az egész napos sírás, hisztizés nagyon idegtépő tud lenni. A lányom már valamennyire mászik, és mivel van a lakásban háziállat, a földön nem nagyon tudom hagyni. Mondjuk ezt is próbáltam, hogy a földön mellettem van, de akkor is 5perc után hisztizni kezd hogy vegyem fel. Habtapit raktam az egész lakásba, a háziállatot elzártam, de az sem volt jó. Tanácstalan vagyok. Mégsem lehet egész nap ölben. Egyik nap 3szor kezdtem neki a főzésnek, mert a pörkölt hagymája leégett állandóan. Az utolsónál hagytam sírni, de a takony és a nyál már egybefolyt mire végeztem. Amikor felvettem egyből abbahagyta. Érdekessége a dolognak, hogy nem volt ilyen a lányom, akár 1órát is eljátszott egyedül, most meg... ráadásul nem jövök rá miért változott a helyzet. Imádom őt, a mindenem, de nagyon idegtépő ami most van!!!
2009. szept. 19. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azért nem írom le a napomat 7 hónapos kislányommal, mert Te már megtetted helyettem. Nálunk ugyan ez van, még a 3x 30 perces alvás is stimmel.
2009. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem én vagyok nagyon béna.....

Remélem hamar visszatérünk a régi kerékvágásba!! :)

2009. szept. 19. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg:) a fiam pont ezt csinálta 7-8 hó között:((( még nem ment a mászás, ettől volt tiszta ideg , egyfolytában histizett és csimpizett, mint egy kismajom.... Aztán kijött a szemfoga! Akkor jobb lett. A helyzet akkor vált álommá, mikor 9-10 hó között felállt végre és hipersebességgel mászni indult. Most 11 hósan sokkal sokkal jobb !! Én sem hagytam ordítani, cipeltem , egész nap játszottunk. Most egész jól lehet csinálni mindent mellette ! Kitartás, semmit nem rontottál el!
2009. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez van, igaz az én picim majd csak 26-án lesz 7 hónapos de amiket írtál az mind stimmelt. Nekem is mindig azt mondták majd jobb lesz ha fel tud ülni magátol ha elkezd mászni, hát nem lett jobb ha kiléptem a szobábol már visitott is. Most annyival jobb a helyzet hogy olvastam (vagy itt a fórumon vagy máshol már nem emlékszem) játszunk kukucs játékot a picivel. Ne én egyik nap elkezdtem fél órát kukocsoltam neki, mindig más helykre bújtam el, ezt csináltam 1 hétig(kb.) azota (lekopogjam) már sokkal de sokkal jobban elvan magában a szönyegén vagy a kiságyban a játékaival. Csak egyre kell vigyáznom míg be nem fejezem a dolgom (kaját oda tenni vagy mosást elindítani) ne lásson meg mert ha meglát onnantol kezdve megint nics menekvés:)))))
2009. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak a szeparációs szorongás. 8 hónapos kor körül szokott beütni, amikor a baba rájön, hogy ő és anya nem egy egység, hanem két különböző személy, és így el is tudnak válni egymástól. A baba nem érti még, hogy ha kimész egy percre, akkor csak ideiglenesen váltok el, és majd visszajössz, hanem bepánikol és üvölt. Ez élettani sajátosság, van, akinél alig vehető észre, máskor meg az addig nyugis gyerek, aki odáig simán eljátszott magában a kiságyában hosszú negyedórákig, most hirtelen olyan szoros emberfogásban kezdi követni az anyját, hogy pisilni se lehet tőle kimenni. A jó hír az, hogy ez elmúlik, viszont ki kell bekkelni, ilyenkor nem használ, ha pedagógiai célzatból juszt is egyedül hagyjuk egy kicsit, hadd szokja, mert attól még jobban szorong csórikám.

Kitartás, nálunk 10 hónapos korára már teljesen elmúlt ez a korszak, most már rájött a bébi, hogy nem Föld körüli útra indulok, csak elhúzok pisilni:)))

2009. szept. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, "örömmel" hallom, hogy nem vagyok egyedül, és nem én vagyok ilyen béna... :o)

Szoktunk mi is kukuccsosat játszani, meg tanítom neki a kedvenc játékával a letakarom-hol van?-felfedem-itt van! játékot, hogy tanulja: amit nem lát az akkor is van ha egy kicsit eltűnik a szeme elől, de eddig nem sok sikerrel jártam :o(

Doktornőnk emlegette ezt a szeparációs szorongást,félelmet egy hete mikor ott jártunk. Mondta is, hogy egy kicsit korábban kezdődik nála mint általában.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2009. szept. 20. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!