Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak hasmenése van és...

Kisfiamnak hasmenése van és felpuffadt a hasa. Ez normális? Mitol lehet?

Figyelt kérdés
15honapos kisfiamnak masodik hete megy a hasa,napi 6szor minimum.a pisijében is talaltak vmit arra pedig antibiotikumot kapot.a hasmenésre szirupot.ma észrevettem hogy felvan puffadva a hasa és nagyon kemény neki.a has fenti része kétoldalt inkabb.mit tegyek lehet h elmulik vagy az antibiotikum rossz hatása?ha vki mar jart hasonlo helyzetben tanacsat kérem.elore is koszonom
2013. márc. 29. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom ez valamilyen komolyabb, bakteriális fertőzés és azért ilyen durva. Szerintem magától a betegségtől is lehet, hogy puffad, de az antibiotikumtól is simán el tudom képzelni. Ugyanis magától a betegségtől, de a gyógyszertől is elég rendesen sérül ilyenkor a bélflórája, remélem probiotikumot is mondták, hogy adj neki. Meg az nagy segítség ilyenkor.

Meg a diéta. Diétás étrend, a tej és tejtermékek mellőzése, plusz sok folyadék.

2013. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
esetleg lisztérzékenység?
2013. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat nemtudom elmenjek vele a sürgösségire vagy várjak még
2013. márc. 29. 19:07
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Én elvinném a helyedben, gondolom fáj is neki. Mivel hosszú hétvége jön, szerintem ne várjál.
2013. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd orvoshoz, biztos nincs semmi komoly baja, de nem is a hasmenés, hanem, hogy kemény az nem túl jó szerintem, az orvos megnézi, megtapogatja és max megnyugtat, hogy semmi baj, de ha meg van valami, jobb, ha minél előbb látja.


Én nem mennék így neki az éjszakának sem, nemhogy a 3 napos hétvégének.

2013. márc. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy szerintem inkább most vidd, mert nem tudom nálatok milyenek az ügyeleten, de nálunk elég nyűgösek (bunkók) éjszaka, ha felébresztik őket, most még nincs olyan késő.
2013. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szegény, valami bakteriális fertőzést szedett szegény össze?

Kisfiamnak campylobacter-t mutattak ki a székletből (bár neki a vizeletben nem volt semmi), ő is kapott antibiotikumot. De valószínű inkább maga a fertőzés intézte el szegényt, az okozhat bélgázosságot. Attól puffadhat szegény.

Mi erre az időre tejmentes tápszert (Sinemil) kaptunk a gyerekorvostól, mert antibiotikum adása+bélfertőzés átmenetileg okozhat laktózérzékenységet. És esetleg attól is puffadhat még.

Elvitted végül? Mit mondtak az ügyeleten?

2013. márc. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum idejére probiotikumot használtunk, utána viszont Biogaia cseppeket (3 éves korig adható); nem kellett heteket várni, hogy vissza jöjjön az étvágya, már a cseppek elkezdése után a 3. napon rendesen evett.
2013. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7es!elvittem igen hát mit mondjak joforman a doki kinevetett h ezért vittem ot be?h ez teljesen normalis.hat betudtam volna neki felelni de inkabb nem tettem.szerencsere mar meggyogyult.kemény idoszak volt a szamomra.koszonom valaszod
2013. ápr. 5. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!