Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etessem a kisfiam, ha...

Hogy etessem a kisfiam, ha nem szeret etetőszékben enni?

Figyelt kérdés
most 9 hónapos és kb 2 hónapja pár kanál után hisztizik az etetőszékben. Azóta vagy az asztalhoz ülünk és úgy az ölembe teszem és etetem, de kb a felénél már kezd hisztizni és állva folytatjuk tovább, közben állandóan belém törli a száját és ráadásul mániája, hogy karmol és evés közben is karmol engem, a nyakamba csíp, az arcomba stb. Hogy etessem, hogy kibírjuk mind ketten? De éhes egyébként mert megeszi mindet.
2013. márc. 30. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Èn ilyenben könyörtelen vagyok.

Ha nem eszik az etetöszékben akkor ordíthat.


Kisebbik lányom is hasonló, de én nem vsezm ki a székböl, van hogy ordítva eszi meg az enni valót. amíg tátog és éhes addig eszik. Ha látom, hogy nem kell és azért nyügös akkor kiveszem aztán mehet, de evés közben nem rohangálok utánna.


Elsö lányom hozzátáplálását kezdtem, mikor egy barátnöm kisfia 1 év körüli volt, és ahányszor ebéd idö volt agyerek 10 kört ment kaja közben az asztal körül és anyuka meg rohant a kanállal utánna. megevett egy negyed adagot így majd félóra után újra kezdték.

Akkor megfogadtam, hogy nálunk ilyen nem lesz.

vagy a székben eszik vagy éhes marad.

ìgy nagylányom most 2,5 éves de mindig felül a székére ha enni akar. csak kekszet vagy almát ehet a széken kívül.

Kicsivel még nehezebb, de öt is így csinálom. Néha ordít, de nem érdekel, mert tudom, hogy éhes, mert nyitja folyamatosan a száját.

Egyébként egyre jobb a helyzet, most már 1 hónapja ül a székben és minden nap könnyebb vele.

2013. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy büfiznie kell közben és az nyomja a pociját.

vedd ki a székből evés közben (kb a felénél, vagy amikor elkezd fészkelődni), büfiztesd meg, majd tedd vissza.


ha dönthető támlás a szék (gondolom az),akkor állíts a háttámla dőlésszögén.


milyen ételeknél csinálja? túl hagymás, sós, fűszeres, olajos...?

2013. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az 1.- nek tökre igaza van! Szerintem is az a jó módszer :-)
2013. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a múltkor már megelégeltem és miután nem akart enni tovább az etetőszékben így egyre jobban ordított és sírás lett a vége, na gondoltam, akkor nem eszel és ott hagytam bekötve az etetőszékben, na jól kisírta magát, kivettem és folytattuk állva, mert megsajnáltam, hogy éhen nem maradhat, pedig valami következetességet ki kell találnom, mert a kisebbik gond ez, de annyira karmol, hogy iszonyat.

Nagyon fáj, úgy belém mar, kikarmol. Ha nem eszik és a kezemben van, akkor is karmol, vállamba harap, és nem csak velem csinálja, apával meg mindenkivel.

2013. márc. 30. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem az evésnek nem kell terrornak lennie. A fiam sem maradt meg az elején a székben: 6 hónaposan kezdtük a kóstolást az ölemben. 9 hónapos 1 hete eszik a székben, terror nélkül. Hagyj ki pár napot, ültesd bele amikor ti esztek, adj neki kekszet, csőrös poharat, hagyd ahogy neki jó, majd kezd el ott etetni. Én nem is tudom, miért kell rossz élményt kapcsolni hozzá illetve az evéshez ezáltal?
2013. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy enne ő, de csak jön a foga, nem? Ilyen nálunk is volt, akkkor nem akart enni, csak a gyümölcsök mentek.

Amúgy legyél következetes. Adj neki enni, ha nem akar enni vedd ki a székből, és mehet a dolgára. A köv. étkezésnél úgyis enni fog, addigra igazán éhes lesz.

Csak így tanulja meg, hogy az asztalnál kell enni. Te is ülj le vele, és egyél te is.

Azt meg ne hagyd, hogy csípjen, karmoljon, stb., szólj rá, meg fogja érteni előbb-utóbb.

2013. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 éves de jön a szemfoga,őrület amit müvel. Ő meg leköp, rámfujja az összes kaját. Már csak ugy tudom megetetni ha bekenem géllel az innyét és egy rakat fogdosni valót rakok a tálcára amit hajingálhat lefelé vagy engem kalapálhat vele.
2013. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik az etetőszékben akkor mehet dolgára.Nálunk még az vált be hogy kap valamit amivel elfoglalja magát én meg bekanalazom gyorsan a kaját neki :) Játszik kanállal,fakanállal kisautóval stb.A lényeg ha eszik akkor a székben.

A karmolás,harapás alkalmával rá kell szólni,hogy anyának ez fáj és sírni fog,előbb-utóbb megérti és abbahagyja.

2013. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!