Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszélyes ha a 2és fél hò...

Veszélyes ha a 2és fél hònapos babám alváskor a feje alá tett pelust összegyürködi? Megfulladhat igy?

Figyelt kérdés

2013. márc. 30. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is szerette gyűrködni...az még nem baj. Persze ha hason alszik, akkor lehet baj, mert elállja a levegő útját az orrlukaktól. Viszont nálunk tovább ment a dolog és egyik éjjel óriás sírásra keltünk: mint egy sálat, keresztbe átkötözte a nyakán a pelusát a babám!!! nem hittem a szememnek! és rendesen "rá is volt húzva", nem csak átterítve az egyik oldalról a másikra és fordítva - ott nagyon megijedtem, és azóta nem engedem neki, hogy játszon a pelusával, csak úgy, ha én is ott vagyok.

Vettem nagyobb kifogókat, és a matraca alá gyűröm...azóta nem is foglalkozik vele, alszik szépen (kis kendőt kap a kezébe, mert azt szereti gyürkélmészni, de ha elaludt, kiveszem azt is az ágyából.

2013. márc. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megfulladhat ha nem ébredsz fel rá,hogy sir,mert nem kap levegőt.De én is azt csinálom,amit elözö ir,kifogót teszek alá,amit szivacs alá gyűrök,de van nagyobb pelus is neki.
2013. márc. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

60 cm széles ágyba be tudom tűrni a szélesebb pelusokat.

70 cm szélesnél meg úgy csináltam, hogy nem használt nagypárnahuzatot raktam alá, azt be lehetett tűrni két oldalt.

2013. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor mindenképp begyüröm a szèlét
2013. márc. 31. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Elmesélek vmit. A kisfiam kiságyába nem volt gumis lepedő. Csak sima lepedő, de nagyon szépen begyürkéltem a széleit. 6 hónapos volt, amikor letettem a hátára és kimentem a szobájából, had nézelődjön. Mire visszaértem, kihúzta a lepedőt és a fejére tekerte... Szörnyen megijedtem és nagyon rosszul éreztem magam. Nem váltottam gumis lepedőre sem, hanem egy ágyneműhuzatot megvarrattattam úgy, hogy a kókuszmatracot bele lehessen húzni, így nem bírja kihúzni. Mikor ennyi idős volt mint a te babád, hiába tűrtem be a feje alá a pelust is, nem értem el vele semmit, annyit forgolódott, hogy kirángatta, ráadásul hason is aludt. Szerintem valami nagyobbat kellene odatenned, amit jobban betudsz gyűrkélni, esetleg nem is rakni semmit a feje alá.
2013. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az elég ijesztő lehetett. Kifogòra gondoltam, de azt hiszem inkàbb nem rakok alâ semmit. Köszönöm, hogy megirtad.
2013. márc. 31. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg. Mint előtte is leírták, nem csak, hogy nem kap tőle levegőt, de a szájába is tömheti, a nyakára is tekeredhet. Az én fiam bukott mindig, ezért kellett a feje alá valami örökösen, a pelenkát ő is simán kiráncigálta ( ő hason alvós gyerek), így nagyobb anyagot vettem, flanel darabot, pamut darabot, ezeknek leszegtem vagy leszegettem a széleit és beraktam, betömködtem a matrac alá, aztán varrtam neki egy jó dolgot, ez vékonyabb flanel anyag volt, vettem egy jó 50-60 centi széles és 1.3 méter hosszú csíkot, ebből varrtam egy "hengert", ezt rá tudtam húzni a matracra, és tuti biztos nem húzta ki, és fel sem gyűrődött alatta mert eléggé leért a dereka alá, nem tudta a kezeivel felhúzkodni maga alatt.
2013. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én már 2 hós korától nem teszek alá külön semmit sem,csak a huzat van a matracon ami alul cipzáros,igy nem tudja magaalágyürni vagy tekerni
2013. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!