Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyen választottál nevet a...

Könnyen választottál nevet a gyereke (i) dnek?

Figyelt kérdés

Én tudtam ha fiam lesz a Kornél nevet kapja,így is lett.

1 év múlva ikreket vártam a kislány nevet a férjem választotta ki,a kisfiú nevet pedig együtt,így lett Babett és Gerzson


2013. márc. 31. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, könnyen. Kb. 4 hónapos terhes voltam, amikor mondtam a páromnak, hogy nagyon tetszik a Kira név. Neki is tetszett, más név fel sem merült.
2013. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mi is könnyen választottunk. 18.héten derült, ki hogy kislány, 2 hét múlva meg is volt a neve :)

előtte nem nézegettünk egyáltalán neveket

2013. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen,könnyen mikor öcsém született és nevet választottunk neki eldöntöttem,hogy Zalán lesz a fiam 4 évre rá,megszületett a fiam nem érdekelt,hogy felkapott,ezt kapta és nagyon illik rá.
2013. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi nagyon nehezen.
2013. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi nagyon nagyon nehezen valasztottunk nevet.

Mar evek ota tudom ha lnyom lesz Rebeka lenne a neve de ezen kivul meg van jopar ami szoba johetne.

19.heten derult ki hogy kisfiunk lesz,,teljesen meg voltam/voltunk lőve.

Igazabol nekem/nekunk/egy fiu nev sem tetszett annyira hogy adtam volna a gyerekemnek.

2 nev kozul valasztottunk volna...az egyiket a szuleim a masikat anyosek szoltak le nagyon...

Amelyiket valasztottuk igazabol sosem tudtam a pocakomban ugy hivni...hiaba mondogattam magamnak tobbszor es tobbszor valamiert nem baratkoztam meg vele annyira,


Majd egy napon egy imseros mondott egy nevet.

Azota is imadom hogy masik nevet adtunk a fiunknak enel jobb nevet nem is valaszthattunk volna.

Vegulis kb. 30, heten valtottunk nevet :-)

2013. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnél igen. Mindig arról álmodoztam, hogyha gyerekem lesz fiú lesz és Ádám. Aztán mikor terhes voltam egy név kezdett motoszkálni a fejemben és egyik napról a másikra megtetszett. Kérdeztem a férjem mi legyen a neve, de neki az Ádám nem tetszett, viszont a másik nagyon, így mikor 16 hetesen kiderült, hogy kisfiúnk lesz, már nem volt kérdés. :) Nagyon illik rá, bár azóta sem tudom hogy furakodott a fejembe ez a név, így azt gondolom ő súgta. Második gyermekünknél viszont totális kétségbeesés volt, mert a lánynév megvolt, de újra fiunk lett. Egyik név sem tetszett annyira, mint az első gyermekünkké, már 8 hónapos voltam mire eldöntöttük. Persze a családban kicsit kiakadtak a választáson, de ez minket nem zavar, már hozzá is szoktak. :)
2013. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon nehezen...túlhordtam egy héttel a lányomat, amikor este fél 10-kor eldöntöttük a nevét. Másnap reggel vittek a szülőszobára. :)
2013. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem volt egyszerű. Ami nekem tetszett,az a páromnak nem és fordítva. A 7.hónap végén megegyeztünk,hogy Áron lesz. Aztán 40 hetes voltam már,mikor szólott apa,hogy ez annyira mégsem. Na,mondom,az remek. Akkor legyen Ádám. -Ádám? Ez eddig miért nem volt esélyes? (zárójelben hozzátenném,hogy első körben ezt javasoltam,akkor nem tetszett neki:D,de nem emlékezett rá úgy tűnik) így Ádám lett. Nagyon illik rá a neve,örülök hogy meggondolta magát a Pár,az utolsó pillanatban :)
2013. ápr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nehezen összességében azt tudom mondani.

1. baba lányt vártunk, megvolt a lánynevünk, persze hogy fiú lett:)) 18.héttől gondolkoztunk a neveken, nekem egyik fiú név se tetszett, csak a férjemé, de ő azt nem akarta semmiképp adni mert ő már a 4.olyan nevű volt sorban a családban és neki ez nem tetszik ez a hagyomány valahogy.

Így rá bíztam a döntést, annyit tudtunk hogy olyan kezdőbetűs legyen mint a vezetéknév. A férjem választott egy nevet én annyira nem voltam odáig érte (de mint írtam egyikért se rajongtam) de annyit mondogatta hogy úgy 28.héttől nem is tudtam mást elképzelni , maradt az. Közben persze az a név egyre feljebb jön a listán így olyan szinten lett gyakori hogy a fiam ovis csoportjában 2 van rajta kívül, a 3 éves lányom csoportjában pedig 3 ( a név nem a Bence egyébként:))

2. a lányom neve 37.hétig sok esélyes volt, nekem nagyon tetszett egy név de olyan rosszul hangzott a vezetéknévvel hogy be kellett látnom, az nem jó választás aztán sikerült találnunk egy szép magyar nevet ami azért nem olyan extra hogy visszakérdezzenek mikor bemutatkozunk, de egyetlen ilyen nevű gyereket se ismerünk évek alatt.

3. kisfiam neve, na itt megint meg voltunk lőve mert még mindig nem tetszett egy név se nagyon tehát olyan beleszeretősen.

Választottunk neki 2 nevet aztán úgy voltunk vele majd meglátjuk mikor már itt van, melyik illik rá jobban és azt használjuk azóta is:)

2013. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt nekiálltunk volna próbálkozni, már elkezdtünk nevekről beszélgetni. Fiú nevek, 1-2, jött kapásból, de lánynév egy sem jutott eszembe. Aztán teherbe estem és meg voltam róla győződve, hogy fiam lesz. Közben lett egy kislány nevünk, ami nekünk is tetszik és a férjem vezetéknevével is jól hangzik. Persze én ki is zártam, hogy kislányunk legyen.


Most, 26 hetesen már tudom, hogy igenis kislányunk lesz és végül is az lesz a neve ami először beugrott. :)

2013. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!